Herna Boyz Micro Ramp Jam 2018

Kladenská parta Herna Boyz pořádá už tradičně svoje micro rampový závody v pražským nízkoprahu Garáž. Vraťme se kousek zpátky, kdy ještě z nebe padaly divný bílý věci a skejťáci se museli zavírat do tepla.

 

Text: Jan Bendl
Video: Pavel Abrahám
Foto: Jetix

 

Ema – 50/50

 

Poslední závody zimní sezóny na Garáži se nesly pod taktovkou sebranky Herna Boyz. Je sobota ráno a z nebe padá všechno možný, takže není nic lepšího než si zalézt do tepla naší rampičky, dát si čaj, něco na zub a zkusit vyhrát nějakou z našich početných cen, za které velmi děkujeme našim stálým sponzorům: Dakine, SnowBitch, Ambassadors a Bojkot.

 

Andrei Bečka – blunt nosegrab výtrh

 

K našemu zklamání dorazilo hodně málo mlaďasů a o holkách ani nemluvě. Trochu mi to nejde do hlavy, protože mladejch i holek chodí během zimy do rampy jezdit poměrně dost. Poprvé jsme udělali na vyžádání i samostatnou kategorii pro děvčata, a pak přijdou jen dvě..?! No nedá se nic dělat, alespoň jsme poučeni, že pro příště nemá cenu si s tím dělat zbytečnou práci. Tyto dvě kategorie jsme tedy spojili. Každej si dal minutovou představovací jízdu, a pak se ještě rozjel společnej jam.

 

Standa – tail tap

 

Na děleném 4. místě skončili sourozenci Standa a Viky. Jsou to nejmladší účastníci závodu a poctiví dříči, který můžeš v rampě potkat skoro každej den. Třetí flek brala Ema Bláhová, která se k nám táhla v tom marastu sama až z Liberce – respekt! Druhej byl místní lokál Tom, kterej to tu taky neúnavně drtí skoro denně. No a vítězem se stal David Voráček, jakožto pravidelný účastník všech závodů na Garáži. Myslím, že to tu nebylo jeho první a doufám že ani poslední vítězství!

 

Jakub Jirásek – fs ollie

 

Po odjetí kvaldy starejch si ještě tahle banda zajela best trick. A ten bral zase David za flip disaster, a pak ještě 9ti letá Viky za neohrožený skok z copingu na rozjetej skejt do rampy. Kvaldu starců rozjelo nějakých 12 kousků a z toho šlo pět bardů do finále. Opět minutová jízda, a pak jam. Na pátym skončil lokál Bendlik – fávíčka, smítky, grabíky, oldskůly. Na čtvrtym další lokál Kuba Jirásek – flípky, bonelessy, wallplanty, třišediny.

 

Martin Švec – kickflip rock to fakie

 

Na třetim Martin Švec s jeho flípky do nosestopů a nosepicků. O první místo se jel velkej boj mezi lokálem Adamem Löflerem a bojkoťákem Bleschákem. Oba hrozný vrazi, ale každej s dost odlišnym stylem a zásobou triků. Na druhym nakonec skončil Bleschák – váro do rocku, váro z rocku, blunt sem, blunt tam. A vítězem se teda stal Adam s jeho perfektnim bowlařskym stylem, projetejma grindama s prstem v nose, onefooty, inwardheel,… Radost na to koukat.

 

Jan Bendl – 5-0 nosegrab

 

Při bestricku se rozpoutal hroznej hell a borci se předháněli, kdo víc zavraždí. Nakonec, jelikož cen bylo opravdu hodně, jsme bestricky rozdali hned tři. Švíco dostal za váro do nosepicku, Zombie za nollie fs flip disaster a Bleschak za rock váro ven. Konec, šmitec, zavíráme! VELKÝ DÍK všem, kdo na akci přišli, zajezdili, pomohli, podpořili, propagovali. Venku svítí slunko, jdeme to drtit do bazénů, pořádně si zavrzat!!! A na podzim zase v Garáži!!!!!!!!!!

 

Besttrick muži do 15 let + ženy

 

1. David Voráček – Flip rock
2. Viky – Drop do micro

 


Besttrick muži nad 15 let

 

1. Martin Švec – 360flip nosepick revert
2. Zombie – Nollie fs kickflip to rock
3. Vladimir Bleschak – Rock to 360 flip aut

 

 

Muži do 15 let + ženy

 

1. David Voráček
2. Tomáš
3. Ema
4. Standa + Viky

 


Muži nad 15 let

 


1. Adam Lofler (Darkslide)
2. Vladimír bleschak (Bojkot)
3. Martin Švec (Snowbitch.cz, Supra)
4. Kuba Jirásek (717MVMNT, Big Schock,Alkoholici)
5. Jan Bendl (Herna Boyz)

 

Zleva: Jan Bendl, Martin Švec, Jakub Jirásek, Vláďa Blecha, Adam Löfler

 

Zbytek fotografií najdeš na Skaterock Facebooku.

 

 

 

Autor: mutecrap Rubrika: Videa, Závody