13ti letý Jagger Eaton vítězem Tampa Am 2014

21. ročník Tampa AM 2014 je za námi a nejmladším vítězem v historii Tampa Am se stal teprve 13ti letý Jagger Eaton, který předvedl neskutečnou jízdu a zajel tak Micky Papu a Hermanna Stene. Besttrick contest pak zabil Jamie Foy. Do článku přidáno video z finále!

Zleva 2. Micky Papa, 1. Jagger Eaton a 3. Hermann Stene

Zleva 2. Micky Papa, 1. Jagger Eaton a 3. Hermann Stene

 

Neděle:

Na nedělním programu bylo samozřejmě to nejdůležitější z celého víkend a tím bylo semifinále, finále a besttrick. Finále se jelo klasickým Tampa stylem a to, že každý rider měl tři jízdy po jedné minutě a sešla se tu hodně nabitá parta, takže nějaké tipy na vítěze byly opravdu těžké. Pojďme se tedy postupně u každé jízdy zastavit od nejhoršího, až po toho nejlepšího.

 

Sestřih toho nejlepšího ze semifinále, finále a besttricku:

 

 

12. Oscar Meza – Je velká škoda, že Oscarovi to ve finále moc nepadalo tak, jako během celého víkendu. I tak ale dával stylový crooked pop over přes pyro, bs flip transfer, nebo fs tailslide bigspin na railu ze schodů.

 

11. Yoshi Tanenbaum – Yoshi předváděl celý víkend super skateboarding, ale ve finále už nejspíš došly síly. I tak byl od něho k vidění fs bigspin heelflip v rádiusu, laser flip přes roh a kdyby mu vyšel i zbytek, byl by se umístil mnohem výš.

 

10. Zion Wright – Tenhle klučina mě hodně mile překvapil, když ukázal, že dokáže zajezdit na všem a ve velké rychlosti, což dokazoval třeba jeho ollie transfer do crookedu přes pyro, nebo high speed bs blunt přes pyro.

 

9. Axel Cruysbergh – Celkem mě překvapilo, že Axel skončil až na 9. místě, protože jeho první jízda byla bez chyby a s trikama jako bs lipslide transfer, lipslide přes pyro, fs smithgrind na tribuně, ss bs lipslide na railu, fakie ss grind přes áčko, nebo neuvěřitelný boardslide přes áčko nahoru a dolů.

 

Axel Cruysbergh v high speed boardslidu přes áčko

Axel Cruysbergh v high speed boardslidu přes áčko

 

8. Brodie Penrod – Brodie má s těmi finále problémy na všech Tampách a i když v každé jízdě něco zabil, tak najednou to nepadlo. A to třeba flip bs tailslide ze schodů, bs do huga revert, nebo fs do ss crookedu přes rainbow bednu.

 

7. Jack Olson – Minulý vítěz Tampa Am byl očividně hodně pod tlakem, ale ani to mu nedělalo problém, aby tam poslal flip fs grind ze schodů, nebo ss bs lipslide na railu.

 

6. Carlos Iqui – Sobotní golden ticket winner ukázal, proč si ho zasloužil. Fakie hardflip ss 5-0 v jízdě, proč ne! Dále přidal pecky jako hardflip bs nosegrind, nebo napopený nollie flip přes pyro.

 

5. Dashawn Jordan – tenhle kluk má fakt styl a jsem sám zvědav, kam to jednou dotáhne. Crooked grind výtrh přes pyro, bs 270 lipslide přes áčko, nebo crooked na bedně do schodů dával na každý pokus.

 

4. Jereme Knibbs – poslední pětka už měla jízdy, kde zkazili max jeden trik a právě ten rozhodoval, jako třeba u Jereme Knibbse. Fs tucknee v rádiusu, cruising po celém parku, fs 360 přes rail, tailslide přes pyro, fs 5-0 ze schodů s následným grindem přes áčko a těžko říct jak by skončil, kdyby odjel fakie flip přes pyro.

 

Změnil by poslední fakie flip výsledné pořadí?:

 

3. Hermann Stene – Hermanna už jste si mohli párkrát na našem webu všimnout, protože nedávno vydal dva super party. Ve finále mu to taky hodně padalo a to triky jako bs 360 přes pyro, bs 270 lipslide, fakie fs boardslide ze schodů, nebo bigspin flip ze schodů a fs flip na wallridu.

 

2. Micky Papa – Micky předvedl neskutečně technickou jízdu a bylo to hodně těsné. Začal to nollie fs crookedem z railu, flip bs lipslide, nollie heelflip fs boardslide ze schodů, nebo ss bs tailslide na railu.

 

1. Jagger Eaton – 13 let a vítěz Tampa Am, to asi mluví za vše. Ještě by bylo dobré zmínit, že ani pojezd mega rampě mu nedělá žádný problém. Jeho finálová jízda byla plná triků jako hardflip bs lipslide ze schodů, bigspin fs boardslide přes áčko, ss bs lipslide ze schodů, flip bs lipslide přes áčko, nebo fs flip v rádiusu. No, Nyjah by se měl začít bát!

 

Neskutečná vítězná prckova jízda:

 

 

Besttrick contest byl pak opět jedna velká vražda, ale nejvíc to zabil Jamie Foy bs tailslidem transfer shoveit out přes pyro, druhý skončil Mercio Alviado za ss hardflip bs lipslide, třetí Ivan Monteiro s 360flip noseslide nollie heelflip ven, čtvrtý Jack Olson za ss flip feeble a páté místo zabil Dashawn Jordan za bigspin flip 360 přes pyramidu.

 

Semifinále asi netřeba moc rozepisovat, jen že každý měl dvě jízdy po jedné minutě a ta lepší se počítala. Vítězem semifinále se stal Brodie Penrod, který předvedl takovou jízdu, že by s ní vyhrál každý závod i mezi profíky a je škoda, že ji ve finále už nedokázal zopakovat. Triky jako fs bluntslide flip out, bs smithgrind do bs tailslide, nebo nollie noseslide 270 out mluví za vše.

 

Tristan Funkhouser psal v Tampě historii, když během semi rozbil Gatorade box

Tristan Funkhouser psal v Tampě historii, když během semi rozbil Gatorade box

 

Sobota:

Sobotní kvalifikaci jelo dalších 131 riderů, kteří vždy jeli tří minutový jam po třech. Bohužel nebyl k dispozici online přenos a tak nevíme, jak zajeli naši riders, ale známe jen jejich umístění. Nejvíc to tam ale sázel brazilec Carlos Iqui, který tak postoupil do dnešního finále a dalších 32 riderů jede dnešní semifinále, které začíná v 6 hodin večer našeho času! 

 

32 postupujících do nedělního semifinále:

 1. Jereme Knibbs – Golden Ticket přímo do finále
 2. Carlos Iqui – Golden Ticket přímo do finále
  Fletcher Renegar
  JS Lapierre
  Dashawn Jordan
  Oscar Meza
  Gabriel Fortunato
  Mike Dias
  Dustin Blauvelt
  Tyson Peterson
  Dalton Dern
  Leo Heinert
  James Cobb
  Tristan Funkhouser
  Chase Webb
  Karsten Kleppan
  Enzo Cautela
  Tim Zom
  Zion Wright
  Jack Olson
  Brodie Penrod
  Jamie Foy
  Micky Papa
  Ryo Sejiri
  Aurelien Giraud
  Dylan Witkin
  Dane Vaughn
  Ronnie Kessner
  JP Souza
  Fernando Bramsmark
  Jabber Eaton
  Tanner Vanvark
  Danny Pham

 

Výsledky naší party jsou Rišo Tury (31. místo), Maxim Habanec (67.) a Martin Pek (71.).

 

Celkové výsledky z pátku zde a sobotní výsledky najdeš zde.

 

Video ze sobotní kvalifikace:

 

Naši jsou ready!

Naši jsou ready!

 

Pátek:

V pátek začala první část kvalifikace, které se zúčastnilo 115 riderů. Z toho postupovalo pouhých 16 do nedělního semifinále a ten největší zabiják získal Golden Ticket přímo do nedělního finále. Tím se poprvé v historii stal lokál a to Jereme Knibbs a jak mu to v jamu padalo se můžete přesvědčit níže ve videu. Dnes od 6ti hodin našeho času pojede druhá půlka kvalifikace, kde budou i naše žhavá želízka, tak na ně myslete a držte jim palce! Bohužel od minulého roku nezpřístupnili online přenos z kvalifikace a tak musíme doufat, že se dostanu do nedělního semifinále, kde už bude LIVE přenos.

 

 

Video z páteční kvalifikace:

 

 

Jak Jereme Knibbs vyhrál páteční kvalifikaci:

 

Po roce se do Tampy opět sjeli ti největší amatérští zabijáci z celého světa, aby se zúčastnili tohoto kultovního závodu, který má už 21 let tradici. Skatepark se od minulého roku opět trochu změnil a doufejme, že tento koncept parku sedne i našim jezdcům Martinu Pekovi, Maxovi Habancovi a Rišo Turymu.

 

Čtvrteční trénink:

 

Autor: Kopa Rubrika: Rok 2015, Závody