MS 2021 – Aori Nishimura a Yuto Horigome!

Update 6.6.: Aori Noshimura a Yuto Horigome vyhráli mistrovství světa ve streetu!
A je to za námi! Mistrovství světa ve street 2021 je minulostí a že Japonsko odvádí dobrou práci, nám předvedlo finále jak holek tak i chlapů. V generálce na olympidáu zabralo Japonsko celkem čtyři medajle a v článku najdete souhrn za celé mistrovství.   

 Men’s Finals: Runs and Best Tricks | Street Skateboarding World Championships 2021 
 

 

Update 6.6.

Men’s Final
Kdo myslel že už viděl všechno, tak se opět mýlil. Asi jako každý rok na SLS nebo MS. Určitě bude lepší když si dáte sestřihy, nebo záznam z celého finále, protože to bylo neuvěřitelný a zde jen soupis co uvízlo v paměti. První je komerční přestávka, neb jste zaregistrovali Kelvina Heflera a Jagger Eatona v botách Cariuma. Tuhle botu vídáte už nějakou dobu díky Berrics například a my víme, že je v Čechách aktuálně testuje třeba Kristián Nguyen, tak se brzy dočkáme Cariuma shoes i na českých shopech. 

 

Konec komerční přestávky a jen drobné info, že v jedné chvíli se v přenosu několikrát objevil holohlavý týpek v bílem triku, s černě oděnou paní. Což nebyl nikdo jiný, než prezidet Worldskate Sabatino Aracu a starostka Říma, paní Virginia Raggi.

 

Když bych začal jízdami, tak Jagger Eaton switch basksdie lipslide a switch backside nosegrind. V jízdě? Proč ne. Kelvin byl taky vtipnej, když omylem vrátil cab frontside hurricane, který ani nechtěl a nejlepší jizdu na MS vyšperkoval triky kickflip frontside noseslide a half cab crooked. A Matt Berger se hodně dlouho držel na předních pozicích, jak díky skvělé jízdě tak i best trickům. 

 

Best tricky byla super kapitola. Jake Ilardi bigspin frontside bluntslide, na třikrát nevyšel kickflip frontside bluntslide, ale bylo super že se chtěl pro lidi zabíjet dál i mimo soutěž. Matt Berger přidal k top jízdám i kickflip backside tailslide, Micky Papa nollie 180 fakie nosegring 180 out a Jagger Eaton backside flip fakie nosegrind.

 

Kelvin Hoefler. Zopakoval včerejší cab noseslide to backside tailslide, což byl první 9 club ve finále a nezůstalo jen u něj. U Kelvina, když potřebuju body na jistotu, tak tam pošlu cab backside tailslide nebo cab backside lipslide. Na jistotu.

 

Nyjah „Mr. 9 club“ Huston potvrdil členství v klubu triky jako cab bluntslide nebo nollie heelflip backside tailslide. Zústává u mne nepochopeno a jako poslední se pojďme podívat na Japonce.

 

Zase ti Japonci, jak by řekl pan Němec v Samotářích. Jenže jak jsem byl upozorněn kolegou Velickým, oni se nijak dlouho neopakují. Konkrétně v roce 2017 byl poprvé někdo z Japonska ve finále SLS a pak už se to rozjelo. Výsledkem jsou pomyslné čtyři medajle a to jen ze streetu. Co se stalo za poslední čtyři nebo pět let v Japonsku, se dá stěží pochopit, ale tamní parta si dává rail z deseti ráno před snídaní.

 

Sora Shirai všechny zarazil trikem sugercane na railu, což je trik který se většinou nebo spíš pokaždé vrací v radiusu. Tady nám bylo ctí ho vidět na hranatým railu z deseti. A další jeho mordy. Frontside fakie 5 – 0, cab backside tailslide bigspin out a backside fakie 5 – 0. Na devatenáct let poměrně slušná práce, ne?

 

Yuto Horrigome je o tři roky starší jak Sora a taky má už něco za sebou. Yuto se trochu trápil v jízdách, ale v best tricku to přišlo a například nollie 270 switch backside tailslide, což beru i jako závěr přehlídky 9 clubu.

 

Bylo super to vidět a co nevidět LOH. Vkrádá se myšlenka, co bude tahle parta vracet za čtyři roky v Paříži? 

 

 

Women’s Final
Máme za sebou finále holek a trochu z toho šla hlava kolem. Finále bylo nakonec jen sedmičlenné, neb Roos Zwetsloot si včera rupla koleno, nicméně cestu do Tokia má zajištěnou. Zbylá sedmička se s tím poprala statečně.

 

Leticia v kulichu, což nechápu, tam poslala frontside tailslide v best tricku na velkým, trochu překvapivý je, že jí to nikdo neviděl trénovat. Prostě first try. Hodně lidí tipovalo jako vítězku Pamelu Rosa, včetně Tonči z místa dění, ale Japonsko a mládí ovládlo skatepark.

 

Třetí Rayssa Leal si s railem z deseti tyká poměrně zdatně a frontside lipslide, backside lipslide bez problémů. Na třináct let myslím super. Aori Nishimura, vítězka, na jistotu základní triky z pohledu chlapů a všude.

 

Jen mi prostě víc uvízla v hlavě druhá Momiji Nishiya, který je třináct let a co jsem našel na webu, tak před dvěma lety vyhrála FISE v Hirošimě a dneska věci typu backside smith z deseti, nebo backside lipslide hardway z banku, taky z deseti.

 

Obecně holky dávají základní triky jako lipslide, smith, crooked, což třeba Funa Nakayama frontside crooked z deseti a točky byl k vidění jen half cab noselide. Flip do něčeho jen na malý hubbě, ale vůbec bych se nedivil, kdyby první něčo do něčeho na velkým padnul už v Tokiu.  Aposlední otázka zůstává nevyřčena. Jak se v Japonsku učí tu tykačku s velkým railem? Yuto nebo Sora jsou toho důkazem a holky s tím taky nemají problém.   

 


Update 5.6.

V sobotu se na MS 2021 odjelo semifinále chlapů a pozornost si zasloužil Rišo Tury, který bohužel v jízdách zkazil poslední dva triky a při best trikách tam poslal oblíbené heelflipy do všeho, jen poslední heelflip do tailslidu nevyšel a to je obrovská škoda, neb za MS jsou dvojité body do celkového hodnocení a postup na LOH je blízko, přitom tak daleko. Kdo se heelflipu do tailslidu nebál, byl Nyjah Huston, který ho tam poslal, ale na switch. Jasný 9. club. K higlights bude jistě patřit i Kelvinův best trick v podobě halfcab noseslide to backside tailslide. Strašný motanice předvání i Sora Shirai, spolu s Yuto Horigomem. Oba dva zásadně 270 do něčeho a nejlíp ještě big spin ven. Ano, stále se bavíme o railu z deseti. Zajímavým momentem byl i trik cab 270 backside tailslide, který postupně zopakovala čtyřka jezdců. Inu, když chci dát něco na jistotu, okoukám to vedle kolik za to je a pošlu to tam. Sobotní semi končilo se zpoždním víc jak hodinu díky dešti a předpověď na neděli také není úplně příznivá, každopádně to bude parádní podívaná a přikládáme výsledky, kdy do finále postupuje TOP 8.  

 

Women’s Finals: Runs and Best Tricks | Street Skateboarding World Championships 2021  

 

 

Update 4.6.

Páteční program měl jediný bod a to semi holek. Hned třetí na startu byla Tonča Bakošová a ve slušný konkurenci si vyjela top 30 a celkově 29. místo. Tonča má dobře našlápnuto a pevně věříme že bude průběžně stoupat nahoru. Jízdu přikládáme. Nezapomeňte na sobotní program, kam do semi postoupil Rišo Tury z pátého místa v kvalifikace. V semi už budou i ty největší hvězdy a Rišo zabojuje o postup jak do finále, tak i na samotné LOH v Tokyu!.  

 

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený CZECH SKATEBOARDING (@czechskateboarding)

 

UPDATE 3.6.

Ani jeden z českých jezdců nepostoupil do semifinále a v pátek pojede semi Tonička Bakošová. Obě svoje jízdy zajel skvěle Rišo Tury a jeho semifinálová účast nemine a svede tak boj s těmi nejlepšími o postup jak do finále, tak i na samotné LOH v Tokyu. Jeho lepší jízdu přidáváme do článku. Další program, včetně rozpisu jízd a odkazů na livestream najdete v tomto článku.  

 

UPDATE 2.6.

Přidáváme video kde parta popisuje jak je na tom a dnes jede Tonča svojí kvaldu, live scoring mužete sledovat zde, postupuje celkem 27 holek do semifinále. Tonča zajela kvalifikaci za 13.22 bodů s jízdou kterou přikládáme a nakonec to vyšlo a z 25. místa postupuje do pátečního semifinále. Těmi kdo budou posuzovat výkony riders jsou rozhodčí pod vedením hlavního a tím je Matt Milligan a následují Vanessa Torres, Stephane Larance, Daniel Lebron, Rodrigo Peterson a Garreth Hill.   Přidáváme i galerii od Czechskateboarding a veškeré fotografie najdete zde.  

 

David, Maxim, Martin, Honza a Tonča na MS 2021. / Foto: Jan Faflík

David, Maxim, Martin, Honza a Tonča na MS 2021. / Foto: Jan Faflík

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený CZECH SKATEBOARDING (@czechskateboarding)

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený CZECH SKATEBOARDING (@czechskateboarding)

  

Autor: Lang Rubrika: Závody