Kostelec u Jihlavy přivítal Snowbitch skate contest!

Vydáno: 14.10.2012

Na Vysočině, v obci Kostelec u Jihlavy, se odjel 6. října historicky první závod pod názvem Snowbitch skate local contest vol. 1. Po příjezdu do parku kolem desáté ráno jsem spatřil asi tři děti, kameramana a jinak prázdný skatepark. Tak se mi promítlo hlavou, jestli vůbec někdo přijede. Ale tak po hodině dorazili první zástupy skejťáků ze Žďáru nad Sázavou, z Chrudimi, Kolína, Jindřichova Hradce.


 


Ten stejný den probíhal nohejbalový turnaj na hřišti, které je přímo vedle skateparku. I to prospělo k velké návštěvnosti ze strany diváků a k velmi dobré atmosféře.


 


Po přípravách skateparku následovala registrace závodníků, kterých se přihlásilo neuvěřitelných 34! Každý z těchto závodníků obdrželi lístek na limo, pivo a klobásu od Kosteleckých uzenin. 


 


Závod byl rozdělen na dvě skupiny po 17-ti, kvůli opravdu malému skateparku. Jel se battle po dvou lidech, po dvou minutách a po celém parku. Kvůli velké účasti jsme rovnou skočili do semifinále pro 18 lidí + Pepa Košťál si vyjel v kvaldě postup rovnou do finále. Společně s porotou jsme rozhodli, že do finále postoupí 7 lidí + Košťál. Po semifinále se ještě zajel rozstřel, který jel Petr Seitl, Michal Košut, Michal Kloubouček a Tomáš Kostka, který ukázal, že si opravdu zaslouží jít do finále.  


 


Leslie ollie a skatepark v Kostelci. / foto: Mates Novotný

 


Finálová osmička byla vybrána a každý měl dvě minuty na samostatnou jízdu. První jízdu ve finále měl Martin Melichar ze Žďáru, jízda se mu povedla až na pár chyb bravurně. Mezi jeho tricky nechyběly flip 50-50 grind z lámaný bedny, bs-crooked grind revert či nose slide big spin out.


Jako druhý jel Michal Leslie Veselý, také ze Žďáru. Ten už jel pekla od prvního tricku do posledního. Například fs-tail slide 270 out, kick flip transfer, flip manual flip out, zakončil kombem crooked do railu to manual flip out. Jízda byla skoro bezchybná. 


Třetí si zajel domácí Tomáš Kostka alias Ruby, při jehož vyhlašování byl bordel takový, že nás slyšeli až v Jihlavě. Předváděl tricky jako hardflip na bangu, a v rádiusu práskal blunt to finger flip out, hand plant, nose bone.


Čtvrtý si zajel znojemský rider Jirka Staněk, který v kvaldě zlomil skejt, proto zajel celý závod na cizím. Rozhodně mu to nevadilo, protože sázel kickflip transfer, 360 flip transfer, backside tailslide z bedny. 


Matěj Pinďus Šabatka z Tábora ukázal, že má techniku hodně najetou. Sázel 360 flip až na zem, hardflip přes rail, backside transfer.


 


Tomáš Kostka nosebone. / foto: Mates Novotný

 


Honza Špalek si zajel až na jeden trick úplně čistou jízdu, ve které bořil kostelcký rail na fs i bs, a dal bs feeble grind na railu, nollie fs bordslide, fs lipslide i bs. Když jsem si z něj dělal srandu, že neumí ani kickflip, tak se rozjel na last trick a udělal na první kickflip fs bordslide.


Předposlední byl Vašek Drbal z Kolína, který se s tím opravdu nesral a nasázel čistou jízdu např. fs grind na railu, kickflip přes střechu až na zem a nollie late flip přes střechu. 


Poslední jel Pepa Košťál, který lítal hardflip transfer, 360 flip přes střechu, fs lipslide na railu a fs smith grind na bedně.


 


Michal Košut backside bigspin flip. / foto: Mates Novotný

 


Po zabitém finále se rozjel best trick, kde padaly tricky flip bs lipslide na railu od Honzy Špalka, bs double flip od Michala Košuta, ale vyhrál David Smetana alias Smeták se svým 360 flipem do 50-50 grindu. 


 


Tento vydařený závod s tak velkou účastí by neproběhl bez podpory Snowbitch Jihlava, Skaterock, ČAS a Kosteleckých uzenin. Dále bych chtěl poděkovat všem co přijeli závodit, divákům, a také svitavské porotě. Příští rok to zopakujem. Let´s skate, Tomík.


 


Pepa Košťál hardflip. / foto: Mates Novotný

 


Výsledky:


1. Vašek Drbal (Ambassadors)


2. Honza Špalek


3. Michal Leslie Veselý ( Eina, Nugget, Vans)


4. Pepa Košťál ( Red Dragon, Ambassadors)


 


Street winners.

 


Best trick:


David Smetana ( Honky Tonk) – 360 flip 50-50


 


David Smetana a trofej za best trick.
Honza Kratochvíl crooked grind. / foto: Mates Novotný

 


 


Video od Lukáše Alta: