Mystic Sk8 Cup 2018: sobotní report

V článku pro vás máme výsledky street mans / ladies, fotky, video z druhého dne a nechybí LIVE STREAM s časovým rozpisem na neděli!

 
<   SOBOTNÍ OKÝNKO NA MYSTICKÝ DĚNÍ

 

Už od ranních hodin zářilo nebe absolutní čistotou a klubal se další fajnovej den. Ještě fajnovější, pokud jsi měl cestu na českej skejtovej svátek, na Mystic Sk8 Cup. Program dne byl nabitej a ten, kdo navštívil páteční předkvalifikaci, tomu muselo bejt jasný, že sobotní závodění bude totální nářez.

 

Den začínal Ladies contestem, kde jsme mohli fandit i našim holkám, který byly do závodu přihlášený, namátkou třeba Klára Kašparová, Adélka Dončuková nebo třeba Simona Reisingerová. Holky to neměly vůbec jednoduchý a konkurence mezi holkama z celýho světa byla fakt veliká. Nakonec se Kláře podařilo probojovat se do dnešního finále a my tak můžeme z tribun Kláru náležitě podpořit.

 

V pánským streetu se patnáctka nejlepších z pátku se přidala do sobotní kvalifikace a my tak mohli sledovat nabušenou osmdesátku riderů z celýho světa, který byli rozdělený do patnácti heatů v nichž si každej zajel svoji jízdu a pak mohl bojovat ve společným jamu.

 

Česká republika měla v ohni pár želízek, ale bohužel ne všem vyšly jízdy podle plánů a oproti předchozím ročníkům tak bude v nedělním semifinále o český skejtry krapet nouze. Do semi se totiž skrz hodně hustý síto probojovala jenom dvojka Maxim Habanec (14. místo) a Tomáš Stejskal (27. místo), takže je potřeba odpoledne držet pořádně palce a náležitě fandit.

 

Radost všem stoprocentně dělala japonská delegace, protože ty kluci jsou prostě jinde a jejich skromnost propojená s nehorázným talentem a pílí, dává dohromady skvělej a netradiční skateboarding. Není proto náhoda, že první místo v sobotní kvalifikaci obsadil japonskej stroj Sora Shirai. Ten si tak vyjel přímej postup do finále. Další, kdo bez diskuzí musel vykouzlit úžas na tvářích mnoha, byl jediněj zástupce Spojených států, Jake Illardi. Jake nebyl vidět, trénink minimální, ale jakmile se dostal na plac, bylo ho všude plno a díky svý rychlosti, stylu a repertoáru triků si zaslouženě odnáší druhý místo.

 

Po skončení kvalifikace streetu se hromadně vyprázdnily tribuny a nastal skupinovej úprk směrem k bowlu. Mystic crew si letos dala zřejmě závazek, že na bowl dostane co nejvíc lidí a nechali tak postavit ještě boční tribunu. Na bowl se tak mohlo dostat mnohem víc lidí, než v uplynulejch letech a za to letí směrem k Mystic crew velkej palec nahoru. Bowl je kapitola sama o sobě a jako tradičně šlo opět o neskutečnej nářez. Přes třicet riderů rozdělenejch do osmi heatů a co heat, to perla. Kdo ví, jestli byly heaty rozlosovaný nebo pečlivě připravený, ale všechno do sebe krásně zapadalo a náležitě gradovalo. Technická mašina a kopingovej král Dannie Carlsen rozdmýchal davy svejma neskutečnejma combama a naprosto zaslouženě získal třetí místo v kvalifikaci. První a druhý místo si pro sebe urvali jediný dva americký hosti, Jake Illardi a Mikee O´Friel, který se postarali o dokonalou show a burácení radosti, který můžeš zažíz jenom na bowlu, je jedna z nejkrásnějších věcí, který ti může Mystic Sk8 Cup nabídnout. Stoprocentně se koukejte dneska na bowl dostavit, protože to, co se tam dneska bude dít, na to se ještě dlouho bude vzpomínat.

 

Kvůli mírnýmu časovýmu skluzu se bowl protáhnul až k devátý večerní hodině a to zajistilo krásnej plynulej přechod ze závodního do párty módu, protože na hlavní stagi v tu dobu už dělala rozruch americká hip hopová legenda Onyx. Večer už si každej užil sám za sebe a po svým. A teď už shoď okno, vypni pc a koukej mazat na Štvanici, dneska je totiž finálovej den a bude to velký.

 

 

Street semi a výsledky kvalifikace.

Street semi a výsledky kvalifikace.

 

Celkové výsledky nepostupujících z kvalifikace.

Celkové výsledky nepostupujících z kvalifikace.

 

Výsledky Ladies contestu s postupujícími.

Výsledky Ladies contestu s postupujícími.

 

Výsledky sobotní kvalfikace v bowlu plus postupující do finále.

Výsledky sobotní kvalfikace v bowlu plus postupující do neděle.

 

 

Legendární Pat Duffy v porotě letošního Mysticu. / foto: František Ortmann

Legendární Pat Duffy v porotě letošního Mysticu. / foto: František Ortmann

 

Nový Harrachov, letos jedna z nejoblíbenějších překážek u diváků. / foto: František Ortmann

Nový Harrachov, letos jedna z nejoblíbenějších překážek u diváků. / foto: František Ortmann

Autor: Lang Rubrika: Závody