Na Concrete Jamu bylo vedro

Po necelým roce se do pražskejch Strašnic vrátil Horsefefeather Concrete Jam. Skatepark na Gutovce pořád žije, i když se za ta léta nějakejm defektům neubránil. To ovšem třicítce nejlepších českejch a slovenskejch skejtrů nevadilo v tom, aby se na tomhle betonovým hřišti utkali o tučný prize money. Jak to tam vypadalo se dozvíte z následujícího reportu.

 

Minulej rok se jel Conrete Jam koncem prázdnin, tenhle rok Horsefeathers posunuli datum konání naopak na začátek letních prázdnin. Strašnickej skatepark byl rozdělenej do tří zón, z nichž každá měla být zaměřena na jinej styl skateboardingu. Údajně technika, gap a schody. Nějak mi ale při tom rozdělení stylů skateboardingu chybí bazén, což je člověku s podivem, když se v areálu nachází dva krátery a bazén ve tvaru L. Nicméně rozdělení zón vypadalo následovně. První byla technická zóna po oválu skateparku, kde můžete sázet technický triky například na zídce u tribuny, tady se utkalo třicet jezdců v šesti šestiminutovejch jamech po pěti skejtrech. Do zóny číslo 2 s gapem postoupilo dvacet jezdců, zde se jely čtyři sedmiminutový jamy po pěti jezdcích. V poslední zóně se již utkalo pouze patnáct nejlepších na strašnickejch sedmičkách v pěti šestiminutovejch jamech po třech jezdcích.

 

Marek Zápražný 360 flip / foto: Kubo Križo

Marek Zápražný 360 flip / foto: Kubo Križo

 

Mezi jezdci se mihla zvučná jména česko-slovenskýho skateboardingu jako Ondro Leskovianský, Daniil Platonov, Lukáš Daněk, Tomáš Stejskal, Maxim Habanec, Marek Zápražný, Rišo Tury, Tomáš Vintr, Martin Pek, Marek Štefan, Michal Veselý nebo Jakub „Pašík“ Jiruška. Závod měl i mezinárodní účast v podobě americkýho tria Tyler Hendley, Austin Seaholm a Charlie Blair, kteří přijeli na Mystic o něco dřív. První dva si určitě pamatujete z minulejch ročníků Mysticu, Charlie Blair je českýmu skejtovýmu publiku možná známej míň, ale kdo viděl reporty z letošního bazénovýho závodu v Marseille (nebo ho viděl ve Strašnicích jezdit naživo), určitě si ho zapamatuje. Je to bazénovej šílenec, u kterýho na první pohled poznáte, že tenhle styl ježdění nepochází z našeho kontinentu, a kříž Dogtownu na zádech naznačuje, že na tohohle týpka byste si měli dávat pozor.

 

Martin Pek kickflip backside 50-50 grind / foto: Kubo Križo

Martin Pek kickflip backside 50-50 grind / foto: Kubo Križo

 

Zpátky ke Concrete Jamu. Naše skejtová elita zabíjela jako vždycky. Liška lítal ze schodů ve varial heelflipu double a zkoušel kino přes gap do mini, čemuž dal dva pokusy, přičemž při druhým si dal vcelku solidní podjezd, ale každopádně velkej respekt. Dál mi v hlavě uvízl Tomáš Vintr s nollie crookedem a kickflipem backside a frontside boardslide ze sedmi nebo Daniil Platonov s nollie 360 shovitem ze schodů. Rišo Tury je učiněnej robot, tuhle sezonu má výborně nakročeno, budeme mu držet pěsti, aby v tomhle super tempu pokračoval dál. Hodně zabíjel i Ondro Leskovianský na wallridu s nosepickem nebo frontside rocknrollem nebo smithgrindem. Pro mě osobně byl highlightem dne fakie do switch frontside boardslidu na railu ze sedmi od Martina Peka. To palec nahoru!

 

Tomáš Stejskal varialheelflip / foto: Kubo Križo

Tomáš Stejskal varialheelflip / foto: Kubo Križo

 

Komu bych dal ale palec dolů je rozhodně člověk, kterej sestavoval playlist. Znělo to, jako by byl Dj zaměstnanej v Karlovkách (pozn. autora – jedna z nejodpornějších diskoték vůbec) anebo pozřel durman či jinej halucinogen. A tak mohli diváci slyšet pecky jako Pussycat Dolls Don´t Cha nebo Candy Shop od Padesáti Centa. Nikomu nechci vnucovat žádnej styl hudby, jen jsem měl vždycky za to, že skejtový závody by neměly vypadat jako diskotéka. Nicméně po skončení posledního jamu zabralo chvilku rozhodčím sečíst body, protože hodnotit takovouto nálož triků není jen tak. Pak se rozdaly peníze mezi patnáct nejlepších (na každý zóně bralo peníze pět jezdců), všichni se vyfotili a skejtři se v poklidu odebrali domů. Kompletní výsledky čtěte níže.

 

Tyler Hendley 360 flip / foto: Kubo Križo

Tyler Hendley 360 flip / foto: Kubo Križo

 

I. Zóna
1. Rišo Tury (Streetmarket, SM skateboards, Supra sk, Krew SK, Autobahn)
2. Tomáš Vintr (Monster Energy, Vans, Vehicle, Créme, Theeve, Bones, Mob, Flip shop)
3. Matěj Hakl (Vans, Horsefeathers, Eina, Streetmarket ČB)
4. Martin Pek (Créme, Streetmarket.cz, LA FUEL, SOHO wheels, Vans)
5. Marek Zápražný (Nike SB, City Stars Skateboards, Orion Trucks, LRG Clothing Europe, Autobahn, Streetmarket.cz, Hélas caps)

 

II. Zóna
1. Maxim Habanec (DC Shoes, Quiksilver, Streetmarket.cz, Theeve Trucks, Red Bull, Bones)
2. Martin Pek (Créme, Streetmarket.cz, LA FUEL, SOHO wheels, Vans)
3. Tomáš Vintr (Monster Energy, Vans, Vehicle, Créme, Theeve, Bones, Mob, Flip shop)
4. Tomáš Stejskal (DC, Type-S, Royal, Ambassadors, Jessup)
5. Lukáš Daněk (Quiksilver, Ambassadors, Adidas skateboarding, Jessup, Streetmarket.cz, Crail, Prague Filters and Papers)

 

III. Zóna
1. Tomáš Stejskal (DC, Type-S, Royal, Ambassadors, Jessup)
2. Tomáš Vintr (Monster Energy, Vans, Vehicle, Créme, Theeve, Bones, Mob, Flip shop)
3. Martin Pek (Créme, Streetmarket.cz, LA FUEL, SOHO wheels, Vans)
4. Rišo Tury (Streetmarket, SM skateboards, Supra sk, Krew SK, Autobahn)
5. Maxim Habanec (DC Shoes, Quiksilver, Streetmarket.cz, Theeve Trucks, Red Bull, Bones)

 

Autor: Miloš Hroch

 

 

/ foto: Kubo Križo

/ foto: Kubo Križo

 

/ foto: Kubo Križo

/ foto: Kubo Križo

 

/ foto: Kubo Križo

/ foto: Kubo Križo

 

Autor: Rafan Rubrika: Závody