Pozvánka do Havířova na Český skateboardový pohár 2019

V Havířově se pojede historicky první velký závod ve skateboardingu. Havířované čekali na nový skatepark od firmy Fiveramps pěknou řádku let a tak se tímto závodem pokřtí.

 

ČSP 2019

1. 6. 2019 Příbram – report
3. 8. 2019 Trutnov – report
10. 8. 2019 Havířov – událost na Facebook.com.
14. 9. 2019 Rožnov pod Rahoštěm – událost na Facebook.com.
28. 9. 2019 MČR, Praha – událost na Facebook.com.

 

Online registrace: https://forms.gle/Eq3LMQJfdAjTWhYn6

Těšit se můžete na nejlepší české riders a českou skateboardovou reprezentaci. Jezdit se bude jak street, tak park (bowl). Závodit mohou jak začínající jezdci, tak pokročilí a pro riders. Můžete se těšit na bohaté občerstvení, prodejní stánky a samozřejmě zvukový doprovod, který nám zajistí DJ MARTHY.
Na havířovské zastávce vás čeká největší prize money ze všech zastávek ČSP a to neuvěřitelných to 60.000,-, které se nasbíralo nejen díky partnerům všech zastávek, ale díky podpoře města Havířova a ostatních lokálních firem.

Česká asociace skateboardingu opět v roce 2019 pořádá nejvyšší sérii skateboardových závodů v ČR ve městech, kde jsou kvalitní podmínky pro skateboarding. Závod samotný je rozdělen na dvě poloviny. První je určena začínajícím skateboardistům a představí se v novém formátu, druhá část je pro pokročilé jezdce. Závody vyvrcholí tradičně poslední zastávkou, a to Mistrovstvím ČR.

Série závodů ČSP Junior
ČSP Junior je série závodů, kdy dáváme prostor začínajícím skateboardistům v disciplíně street. Tento koncept je spojen i s osvětou skateboardingu a s propagací zdravého životního stylu. V kategoriích do 9 a do 14 let budou soutěžit jezdci podobným systémem jako dospělí. Jejich celkové pořadí se bude sčítat a zároveň pojedou i oficiální Mistrovství ČR s dvojnásobnou porcí bodů, takže z obou kategorií vzejde vůbec poprvé i mistr ČR a celkový vítěz ČSP.

 

Série mistrovských závodů ve skateboardingu
Série závodů ČSP se jede v disciplínách street a park (bowl). Určen je pro jezdce a závodnice od 15 let s tím, že jezdci do 23 let jsou nejstarší juniorskou kategorií a jsou v průběžném pořadí vedeni jak s dospělými, tak samostatně. Vyhlašuje se z nich celkový vítěz ČSP, avšak ne mistr ČR. Ten je v kategorii od 15 let vždy jeden. Závodnice jezdí v disciplíně street, muži pak v obou disciplínách, tj. street i park. V rámci MČR se udělují dvojnásobné body.

 

Všechny kategorie a závody jsou organizovány přímo nebo pod záštitou ČAS. Porota rozhodčích je vždy složena z certifikovaných rozhodčích ČAS a na správnost výsledků všech závodů dohlíží pověřená osoba ČAS. Závody jsou určeny pro členy ČAS a podrobnosti o hodnocení a formátech naleznete na tomto odkaze (http://www.caskate.cz/asociace/fakta_CSP_2019/).

 

Partneři letošní série Českého skateboardového poháru
Hlavním partnerem série je Queens.cz. Havířovskou zastávku podporuje Picnic Skateshop Cz, Dr.Grill, který se rovněž postará o bohaté občerstvení, dále Autodům Vrána s.r.o Havířov, Febetrans, PeroWoodworking, Fiveramps Skateparks a samozřejmě statutární město Havířov. Stálicemi podporovatelů českého skateboardového poháru jsou značky Ambassadors, Powell Peralta a Theeve trucks. Na každé zastávce pak bude svými produkty přítomen i Red Bull a k mediálním partnerům patří radio Helax, Skaterock.cz, Bordmag.cz a o ČSP se dočtete v místních tiskovinách 5 + 2.

 

Termíny zastávek ČSP a ČSP Junior:
1. 6. 2019 Příbram (street)
3. 8. 2019 Trutnov (street / park)
10. 8. 2019 Havířov (street / park)
24. 8. 2019 Plzeň (street / park)
14. 9. 2019 Rožnov pod Radhoštěm (street / park)
28. 9. 2019 MČR, Praha (street / park)

 

Časový harmonogram:
7:00 příprava akce
08:00 registrace ČSP Junior + ČSP
09:00 start závodu ČSP Junior
11:30 vyhlášení výsledků ČSP Junior
12:00 start kvalifikace Street
15:00 start kvalifikace Park
16:00 start finále Park
16:30 start ladies závodu Street
17:00 start semifinále Street
17:30 start finále Street
18:00 Best trick
18:30 vyhlášení výsledků

 

Událost na Facebook.com.

Událost na Facebook.com.

 

 

Další ČSP info na webu www.caskate.cz.

Autor: Lang Rubrika: Závody