Pozvánka do Rožnova na další zastávku Queens ČSP 2019

Zastávka Českého skateboardového poháru poprvé v historii v Rožnově pod Radhoštěm a v článku najdeš další info, plus elektronickou registraci.

 

ČSP 2019

1.6. 2019 Příbram – report
3.8. 2019 Trutnov – report
10.8. 2019 Havířov – report
14.9.2019 Rožnov pod Rahoštěm – událost na Facebook.com.
28.9. 2019 MČR, Praha – událost na Facebook.com.

 

Skatepark Rožnov pod Radhoštěm pohostí top skate contest zařazený do nejvyšší série skateboardových závodů v ČR a přivede do Rožnova elity nejen českého skateboardingu. Poslední ze zastávek celé série před finále ČSP na Mistrovství ČR na pražské Štvanici se pojede právě v Rožnově a bude to top!

 
Připraveno pro závodníky i návštěvníky bude kvalitní zázemí – tribuna, posezení, občerstvení, jídlo a další třešničky, včetně našlapané afterparty, které budeme postupně zveřejňovat.

 

Online registrace najdete zde.

 

 

Skateboarding je pro rok 2020 poprvé zařazen mezi letní olympijské sporty a i v Rožnově tak bude rvačka o důležité body pro kvalifikaci na Olympiádu v Tokiu! Program závodu bude opravdu našlapaný – pojede se jak v sekci street, tak bowl. Přijďte podpořit závodníky, podívat se, jak se poperou o body i prize money 30000 Kč a vytvořit spolu nezapomenutelnou atmosféru!

 

PROGRAM & SYSTÉM: (může se změnit):
08:00 registrace ČSP Junior + ČSP
08:30 start závodu ČSP Junior

U 9 kvalifikace
– jam po třech lidech, dvě kola (jedno kolo 2 minuty – lepší kolo se počítá)

U 14 kvalifikace
– 2 jízdy na 30 s (počítá se nejlepší jízda)

U 14 a U9 finále
– každý jezdec má 2 jízdy na 40sekund
– po druhé jízdě má jezdec 3 last tricky (jezdci se střídají v rámci heatu)
– počítají se 3 nejlepší skóre napříč jízdou i best tricky

11:30 vyhlášení výsledků ČSP Junior
12:00 start kvalifikace Street
– každý jezdec má 2 jízdy na 45 sekund (počítá se nejlepší jízda)

15:00 start kvalifikace Park
– každý jezdec má 3 jízdy na 45 sekund (počítá se nejlepší jízda)

16:00 start finále Park
– každý jezdec má 4 jízdy na 45 sekund (počítá se nejlepší jízda)

16:30 start Ladies Street
– každá lady má 2 jízdy na 45 sekund (počítá se nejlepší jízda)

17:00 start semifinále Street
– každý jezdec má 2 jízdy na 45 sekund
– po druhé jízdě má jezdec 5 last tricků (jezdci se střídají v rámci heatu)
– počítají se 4 nejlepší skóre napříč jízdou i best tricky

17:30 start finále Street
– každý jezdec má 2 jízdy na 45 sekund
– po druhé jízdě má jezdec 5 last tricků (jezdci se střídají v rámci heatu)
– počítají se 4 nejlepší skóre napříč jízdou i best tricky

18:00 Best trick
Best trick contest se jede na předem určené překážce nebo v celém skateparku a v časovém limitu. Vítěz je pouze jeden jezdec s nejlepším předvedeným trikem. Závodu Best trick se mohou zúčastnit pouze semifinalisté a finalisté závodu pro danou kategorii.

 

Rožnovskou zastávku podpoří: město Rožnov pod Radhoštěm – město, TJ Rožnov pod Radhoštěm, KOMERČNÍ DOMY ROŽNOV – oficiální partner skateparku, T klub – kulturní agentura a další partneři.

 

ROZDĚLENÍ PRIZE MONEY (street):
1. 13.000 Kč
2. 8.000 Kč
3. 5.500 Kč
4. 3.000 Kč
5. 2.000 Kč
6. 1.100 Kč
 
PARK
1. 7.000 Kč
2. 4.000 Kč
3. 2.000 Kč
 
Ladies: 2.000,-
 
Prize money / Best trick
1. 1.000 Kč
+ trick side cash 1.400 Kč

 

Queens.cz Český skateboardový pohár zamíří do pěti měst a otevře se i mladším ročníkům

 

Česká asociace skateboardingu opět v roce 2019 pořádá nejvyšší sérii skateboardových závodů v ČR ve městech, kde jsou kvalitní podmínky pro skateboarding. Závod samotný je rozdělen na dvě poloviny. První je určena začínajícím skateboardistům a představí se v novém formátu, druhá část je pro pokročilé jezdce. Závody začnou v červnu a vyvrcholí tradičně poslední zastávkou, Mistrovstvím ČR.

 

Série závodů ČSP Junior
ČSP Junior je série závodů, kdy dáváme prostor začínajícím skateboardistům v disciplíně street. Tento koncept je spojen i s osvětou skateboardingu a s propagací zdravého životního stylu. V kategoriích do 9 a do 14 let budou soutěžit jezdci podobným systémem jako dospělí. Jejich celkové pořadí se bude sčítat a zároveň pojedou i oficiální Mistrovství ČR s dvojnásobnou porcí bodů, takže z obou kategorií vzejde vůbec poprvé i mistr ČR a celkový vítěz ČSP.

 

Série mistrovských závodů ve skateboardingu
Série závodů ČSP se jede v disciplínách street a park (bowl). Určen je pro jezdce a závodnice od 15 let s tím, že jezdci do 23 let jsou nejstarší juniorskou kategorií a jsou v průběžném pořadí vedeni jak s dospělými, tak samostatně. Vyhlašuje se z nich celkový vítěz ČSP, avšak ne mistr ČR. Ten je v kategorii od 15 let vždy jeden. Závodnice jezdí v disciplíně street, muži pak v obou disciplínách, tj. street i park. V rámci MČR se udělují dvojnásobné body.

 

Všechny kategorie a závody jsou organizovány přímo nebo pod záštitou ČAS. Porota rozhodčích je vždy složena z certifikovaných rozhodčích ČAS a na správnost výsledků všech závodů dohlíží pověřená osoba ČAS. Závody jsou určeny pro členy ČAS a podrobnosti o hodnocení a formátech naleznete na tomto odkaze (http://www.caskate.cz/asociace/fakta_CSP_2019/).

 

Partneři letošní série Českého skateboardového poháru
Hlavním partnerem série je Queens.cz, který skateboardovou scénu podporuje prostřednictvím projektů Skate of Mind a nově i účastí v nejvyšší sérii. Nově je součástí série i brněnský obchod Snowboard Zezula a stálicemi podporovatelů českého skateboardového poháru, jsou značky Ambassadors, Powell Peralta a Theeve trucks. Na každé zastávce pak bude svými produkty přítomen i Red Bull a k mediálním partnerům patří Skaterock.cz, Bordmag.cz a o ČSP se dočtete v místních tiskovinách 5 + 2 společnosti Mafra.

 
Odkaz na registraci: https://forms.gle/8MSpEGULv1PXqZNZ7
 

Událost na Facebook.com.

Událost na Facebook.com.

 

 

Další ČSP info na webu www.caskate.cz.

Autor: Lang Rubrika: Závody