Pozvánka na Grand Prix Beroun 2018

Mezinárodní mistrovství ve skateboardingu s názvem Grand Prix Beroun 2018 je již po deváté v Čechách v článku pro vás máme kompletní info, včetně registrace pro kategorie AM a Ladies. Dále pak přehled večerních vystoupení, kde vystupuje Marpo, Phil C a Rest.

 

Světová skateboardová špička se sjede do České republiky na jeden z nejlepších závodů sezóny – GrandPrix Beroun 2018

 

Praha – GrandPrix Beroun se uskuteční v sobotu 23. června v areálu skateparku v Berouně, jen 15km od Prahy. Domácí i zahraniční diváci tak budou moci zažít tuto neuvěřitelnou show a vidět ty nejlepší závodníky doslova z celého světa!

 

Program akce GrandPrix Beroun začíná již v pátek 22. června příjezdy prvních profesionálních jezdců a jejich oficiálním tréninkem před sobotním mistrovským závodem. Na startovní listině se objeví také celá česká skateboardová reprezentace ve složení Tomáš Vintr, Maxim Habanec a Martin Pek, doplněna slovenskou superstar a členem slovenské skateboardové reprezentace Rišem Turym, který je zároveň vítězem minulého ročníku akce. „GrandPrix Beroun je jedinou akcí svého druhu, kterou přenáší přímo Česká televize. Tento rok bychom rádi opět uspořádali závod, který naplní představy i těch nejnáročnějších jezdců a diváků“, říká Tomáš Vintr, zakladatel a pořadatel závodu, který je zároveň členem a jezdcem české skateboardové reprezentace.

 

První ročník GrandPrix Beroun se konal v roce 2010 při příležitosti slavnostního otevření nejmodernějšího betonového skateparku v České republice a závod se rychle stal pojmem v celosvětovém měřítku. Od té doby se celá akce mnohonásobně zvětšila a prošla řadou změn. V roce 2015 se závod stal jedinou oficiální zastávkou série Světového poháru ve skateboardingu (WCS) s potenciálem stát se jedním z kvalifikačních závodů na LOH v Tokiu 2020.

 

V letošním roce přivítáme předem vybrané a pozvané závodníky z téměř 25-ti zemí doslova z celého světa. Nebudou chybět hvězdy a držitelé zlatých medailí z prestižních X-Games, nebo závodů Světového poháru z USA, Kanady, Japonska, Jihoafrické republiky, Malajsie, Brazílie a doslova celé Evropy. Sobotní závod kategorie PRO nabídne 20 nejlepších, pozvaných závodníků, které doplní 5 divokých karet z ČR a 5 jezdců, kteří se probojují amatérskou kvalifikací. Akci bude přenášet kanál ČT Sport. Vstup na skateboardové mistrovství je zdarma.

 

Doprovodný program v podobě hudebního festivalu se koná přímo v přilehlém areálu u skateboardového parku u vlakového nádraží a na hudebním pódiu vystoupí hvězdy českého hudebního nebe jako například MARPO & TROUBLEGANG, PIL C, REST & DJ HERBY. Hudební festival je nedílnou součástí celé akce a začíná ihned po skončení skateboardových závodů v 19:00 hodin.

 

Událost na Facebook.com.

Událost na Facebook.com.

 

Program:

Pátek 22. 6. 2018 – oficiální trénink a otevření areálu pro veřejnost

* 13:00 – 21:00 Oficiální trénink závodníků všech kategorií

* 21:00 – Uzavření areálu

 

Sobota 23. 6. 2018 – GRANDPRIX BEROUN 2018 – hlavní závod

* 08:30 – 11:00 Závod kategorie AM

* 12:30 – 15:00 Kvalifikace kategorie PRO – hlavní závod V rámci svého vystoupení zahraje Marpo také ých návštěvníků.

* 15:00 – 17:00 Semifinále kategorie PRO

* 17:00 – 18:00 Finále kategorie PRO

* 18:00 – 18:10 G-Shock Time Attack Best Trick

* 18:10 – 18:30 Best Trick contest

 

 

REST:

Rest se přes počáteční projekty a pokusy dostal do širšího povědomí hlavně díky rapovým freestyle battlům. Prvním počinem pod Ty Nikdy Label byla zlomová deska Premiéra, kterou kompletně vyprodukoval DJ Fatte. Premiéra díky beatům, rapu a tématům zaznamenala obrovský úspěch a z Resta se tak v podstatě během noci stal jeden z předních rapových interpretů.

 

O tři roky později, v říjnu 2013, se k Premiéře přidala deska Střepy. Tu dal Rest dohromady opět s DJ Fattem, který dodal všechny beaty na album. Střepy začínají přesně tam, kde skončila Premiéra a dají se tak považovat jako soubor aktuálních Restových myšlenek a názorů.

 

YouTube – „Čas hulit“, 7 milionů zhlédnutí a více o interpretovi na tynikdy.cz.

 

PIL C:

Pil C začal rapovat ve svých 28 letech (2014). Jeho úplně první track se nazývá „Lost“, který vydal v srpnu 2014. Od té doby spolupracoval s mnoha slovenskými a českými interprety i s producenty jako jsou například DJ Wich, DJ Mike Trafik, Dalyb a mnoho dalších. Jeho první sólové album s názvem Hype, vyšlo na podzim roku 2016. Jeho první již zmiňovaný track „Lost“ zremixoval slovenský producent a člen českého seskupení YZO Empire – Konex. Momentálně pracuje na nových tracích a nedávno vydal track My sme tu doma. Je zástupcem nové vlny česko-slovenské rapové scény a momentálně jedním z nejbookovanějších a nejvyhledávanějších umělců, hlavně mladou generací.

 

YouTube – „Vidím jak ich jebe„, 11 milionů zhlédnutí.

 

MARPO & TROUBLEGANG:

MARPO & TroubleGang je moderní, hiphopová skupina, která v čele se známým českým hudebníkem Marpem. Jako první vyprodala jak karlínské Fórum, tak následně i malou sportovní halu v Praze a v letošním květnu kompletně vyprodali pražskou O2 arénu. Skupina TroubleGang je momentálně na absolutní špičce česko-slovenské hudební scény a je headlinerem mnoha hudebních festivalů tohoto léta. Fakt, že TroubleGang vystoupí právě na GrandPrix Beroun je důvodem pro návštěvu pro stovky, možná i tisíce nových návštěvníků, tím spíše, že naše akce se koná jen 4 týdny po zcela vyprodaném koncertu ve zmiňované O2 aréně v Praze a mnohatisícovému pochodu jejich fanoušků Prahou, který se stal zcela ojedinělou událostí.

 

 

Nejprestižnější skateboardový závod ve střední Evropě za účasti světové špičky jak v mužské, tak ženské kategorii!

GrandPrix Beroun si za 9 let své historie vybudovala reputaci závodu, na který se sjíždí celá špička světového skateboardingu. 30 nejlepších jezdců bude i letos v Berouně bojovat nejen o tučné prizemoney, ale také o prestižní titul vítěze tohoto závodu. Rádi bychom vám tímto představili pár z našich profesionálních jezdců a favoritů letošního ročníku akce…

 

Registrace pro AM a Ladies

Registrace pro AM a Ladies

 

Ženy:

 

Candy Jacobs (Holandsko)

Holandská závodnice, která se, jako jedna ze dvou žen, účastnila oficiálního olympijského představení skateboardingu v čínském Nanjingu. Candy je jednou z nejlepších a nejprogresivnějších skateboardistek na světě, což dokazuje svým precizním skateboardingem. Candy Jacobs je zároveň vítězkou GrandPrix Beroun 2016 a letos do Berouna přijíždí bojovat o nejvyšší příčky.

 

Klára Kašparová (Česká republika)

Česká skateboardistka a několikanásobná mistrině České republiky ve skateboardingu v disciplíně street, ve které se bude závodit i na GrandPrix Beroun 2017. Klára Kašparová je stálicí české skateboardové scény a může bojovat o umístění mezi nejlepšími 3 závodnicemi tohoto mistrovského závodu.

 

Adélka Dončuková (Česká republika)

Největší česká naděje posledních let. Ve svých 11-ti letech vyhrává závody jak na skateboardu (v létě), tak na snowboardu (v zimě) a poráží tak o mnoho let starší a zkušenější závodnice. Začíná se stávat pravidlem, že kamkoli „malá Adélka“ přijede, tam také vyhraje. Český skateboarding tak vychovává další naději, která má šanci na více olympijských medailí a to dokonce v kombinaci letních a zimních sportů. Jen pár týdnů zpátky byla Adélka oficiálně přijata do českého skateboardového týmu značky Vans, který je nejprestižnějším teamem v České republice.

 

Julia Brueckler (Rakousko)

Sympatická skateboardistka z Rakouska, známá svým úsměvem a pohodou, se kterou v parku jezdí. Julia má výborný styl ježdění a je držitelkou medaile ze slavného závodu X-Games. Na GrandPrix Beroun 2017 dokonce obsadila první místo a tak bude letos na akci obhajovat loňský titul!

 

Muži:

 

Rišo Tury (Slovensko)

Slovenská skateboardová superstar a pravidelný top finalista největších evropských i světových závodů. V roce 2017 obsadil celkové 2. místo v žebříčku Světového poháru ve skateboardingu (WCS). Díky extremní technické náročnosti svých triků patří Rišo do světové špičky, čemuž také odpovídají jeho závodní výsledky. Vítězství na GrandPrix Beroun mu ovšem dlouhé roky těsně unikalo. Toto se změnilo v roce 2017, kdy Rišo v Berouně profesionální kategorii VYHRÁL a k tomu přidal i vítězství v prestižní kategorii Best Trick a stal se tak absolutním vítězem závodu. Dokáže letos titul v drsné konkurenci obhájit?

 

Tomáš Vintr (Česká republika)

Tomáš Vintr se jako jediný čech v historii účastnil prestižních závodů X-Games a Dew Tour. Je majitelem 3 X-Games medailí (2x Čína, 1x Spojené Arabské Emiráty), několikanásobný mistr České republiky ve skateboardingu a zároveň zakladatel celé GrandPrix Beroun, kterou tento rok bude spolupořádat s Českou asociací skateboardingu (ČAS) již po deváté. Tomáš je jedním ze 3 skateboardistů, kteří tvoří oficiální českou skateboardovou reprezentaci a jedním z 5-ti jezdců, kteří byli celosvětově vybráni pro oficiální prezentaci skateboardingu, jako nového olympijského sportu v čínském Nanjingu, v roce 2014.

 

Vincent Milou (Francie)

Pravidelný finalista GrandPrix Beroun, jeden z nejúspěšnějších závodníků v Evropě a mladá francouzská naděje, to je sympaťák Vincent Milou. Vincent se již ve svých 20-ti letech stal jedním z nejlepších závodníků Evropy a obrovskou nadějí celého kontinentu pro nadcházející Olympijské hry v Tokiu v roce 2020. V roce 2015 se na GrandPrix Beroun umístil na 2., v roce 2016 na 3. místě a v roce 2017 pro zranění nenastoupil. Na vítězství v tomto prestižním závodě tedy ještě pořád čeká.

 

 

Sierra Fellers (USA)

Americký profesionální skateboardista a jedna ze zásadních postav celého závodu. Díky své historii je Sierra jedním z nejúspěšnějších profesionálních jezdců na světě, již dlouhou dobu žijící v americkém Los Angeles, které je světovým „hlavním městem skateboardingu“. Jeho skateboardová videa a triky obletěly za posledních 10 let celý svět a stal se hlavní tváří hned několika z největších skateboardových značek, jako třeba Foundation, nebo Mystery Skateboards, kterým propůjčil i své jméno profesionálního skateboardisty.

 

Alex Mizurov (Německo)

Styl, ladnost, lehkost a přesnost. Ano, přesně takhle se dá popsat Alex Mizurov, nejúspěšnější profesionální skater v německé historii. Stal se jediným člověkem žijícím mimo USA, který kdy vyhrál závod eS Game Of Skate, čímž se proslavil doslova po celém světě, v nervy drásajícím finále proti světové superstar Chrisi Coleovi. Alex svou lehkostí při ježdění evokuje pocit, že skateboarding je neuvěřitelně jednoduchý sport a jeho styl ježdění je doslova nezaměnitelný.

 

Maxim Kruglov (Rusko)

Ruský „Ryan Sheckler“, i tak se často říká Maxi Kruglovovi, původem z ruského St. Petersburgu, který je stálicí evropské skateboardové scény. Jako profesionální skateboardista a snowboardista, Max je tím nejznámějším extrémním sportovcem Ruska a jedním z adeptů na vítězství GrandPrix Beroun 2018. Po 4. místě v roce 2016 a 2. místě v roce 2017 bude chtít určitě sáhnout po nejcennější medaili z tohoto mistrovského závodu a jeho styl a obtížnost ježdění mu tento sen může zcela jistě splnit.

 

Martin Pek (Česká republika)

Martin Pek je jedním ze zásadních českých skateboardistů a jedním ze 3 členů české skateboardové reprezentace. Díky svému nezaměnitelnému stylu ježdění je velmi zapamatovatelnou osobností. Martin vyhrál hned první ročník GrandPrix Beroun v roce 2010 a tento úspěch zopakoval ještě 2x, naposledy v roce 2016, kdy se v neuvěřitelné konkurenci dokázal probojovat až na samý vrchol a udržet titul v České republice. Přijďte Martina podpořit v sobotu 23. 6. 2018 do berounského skateparku a podívat se, zda-li dokáže titul ukořistit po 2 letech znovu!

 

HLAVNÍ PARTNEŘI AKCE:

Hlavními partnery akce GrandPrix Beroun 2018 jsou:

  • VANS
  • EXCELENT
  • MONSTER ENERGY
  • G-SHOCK
  • SNEAKERS MOLO
  • JAGERMEISTER

 

Autor: Lang Rubrika: Závody