Refresh Contest již tuhle sobotu ve Štětí

 

Už tuhle sobotu, 12. května se ve štětským „real street“ skateparku opět po roce  odehraje jarní, pohodovej závod Refresh Contest, letos s pořadovým číslem 11. Na programu je zase spousta skateboardingu, ale i legrace kolem.

 

! DŮLEŽITÝ UPOZORNĚNÍ !

 

  • Do skateparku i areálu je zákaz vjezdu (vjezd pouze na povolení)
  • Registrace startuje v 10:00 (AM do 11:00, GIRLS do 12:00, PRO do 13:00, VET do 15:00)
  • AM kategorie (do 15 let) startuje v 11:00
  • GIRLS kategorie startuje ve 12:00
  • PRO kategorie (15 – 30 let) startuje ve 13:00
  • VET kategorie (nad 30 let) startuje v 15:00

 

 Nasajte atmošku z loňskýho editu

 

 

 

Časovej harmonogram:

 

10:00 – Registrace

11:00 – AM (do 15 let) kvalifikace + finále

12:00 – GIRLS kvalifikace + finále

13:00 – PRO (15 – 30 let) kvalifikace

15:00 – VET (nad 30 let) kvalifikace

16:00 – Finále VET + PRO

17:30 – Death Race

17:40 – Best Trick

18:00 – Hippie Jump

18:30 – Vyhlášení + předání cen

19:00 – Koncert – The Junk Food (Mělník/Praha – punk)

20:30 – Koncert  – Pork Soda (HC)

21:30 – Ohňostroj

Konec v areálu skateparku

22:00 – Afterparty – Miyagi´s Heineken Pub

 

HLAVNÍ CONTEST

 

Startovný do závodu je 50 Kč a platí pro všechny disciplíny. Od startovnýho jsou osvobozený závodníci v kategoriích AM a GIRLS.

 

Registraci tedy spouštíme v rovnejch 10 hodin a to je ta doba, kdy by už na místě měli být rideři, který chtějí jet kategorii AM. Registrace pro holky je spuštěná od 10:00 do 12:00. Pro kategorii PRO funguje registrace od 10:00 do 13:00 a kategorie VET se může registrovat od 10:00 do 15:00)

 

Úderem 11. hodiny do toho šlápneme a odpálíme první skateboarding, což bude AM contest mlaďasů do 15 let. Ty si zajedou kvalifikaci (1 jízda/1 minuta), z níž budou rovnou vybráni postupující do následnýho finále, do kterýho postoupí 6 jezdců. Ve finále si dají každý jednu minutovou jízdu + tříminutový jam ve dvojicích. Výsledky jízdy a jamu se sčítají.

 

Ve stejným duchu se ponese i GIRLS contest našich děvčat, který začínají v pravý poledne kvalifikací a následným finále.

 

Po skončení děvčat, ve 13:00, se vrhneme na hlavní kategorii dne a tou bude PRO contest jezdců nad 15 let. Ti budou podle počtu rozdělený do jednotlivejch heatů, ve kterých pojedou dvě kvalifikační minutový jízdy, z nichž se počítá ta lepší.

 

Úplně stejně bude od 15:00 probíhat VET contest jezdců nad 30 let. Ti si taky odjedou dvě kvalifikační jízdy, každou po jedný minutě.

 

Po odjetí kvalifikací kategorií PRO a VET, zhruba v 16:00 se vrhneme rovnou na finále VET, do kterýho postoupí 6 jezdců.Finále se pojede formou jedný finálový minutový jízdy a následnýho tříminutovýho jamu dvojic. I tady se skóre z jízdy a jamu sčítá.

Ihned po odjetí finále VET přejdeme ke zlatýmu hřebu dne, kterým bude finále tý neproduktivnější skupiny, což jsou jezdci od 15 do 30 let, kategorie PRO. Do tohoto finále postupuje 12 jezdců. I tady se pojede jedna minutová jízda a následnej tří minutovej jam dvojic. Opět se jízda + jam sčítají.

 

Další srandou, která je na plánu, je rychlostní závod Death Race. Jeho styl se stanoví až na místě, podle počtu přihlášených.

 

Jakmile bude známej ten nejrychlejší, kterej přežil trať bez úhony, vrhneme se zpátky do skateparku, kde vypukne patnácti minutovej Best Trick, během kterýho budou mít rozhodčí čas dát výsledky dohromady, takže vítěze Best Tricku si určí rideři sami.

Pak už nastane čas na poslední contestík dne, kterým nebude nic jinýho, než oblíbená skákačka – Hippie Jump. Tady jsou pravidla jasný. Začíná se na 60 cm a do 100 cm má každej dva pokusy a laťka se posouvá vzhůru po 10 cm. Nad 1 metr má každej rider 3 pokusy a laťka leze nahoru po 5 cm.

 

KONCERTY

 

Pak už nastane slavnostní ceremoniál, předání cen vítězům a prostor dostanou kapely, který celej skejtovej den uzavřou. Jako první navnadí punkáči The Junk Food a všechny pak dorazí hácé Pork Soda.

 

Na závěr dne odpálíme ohňostroj a všichni se přesuneme na afterparty, která bude stejně jako loni probíhat v Miyagi´s Grill & Bar, kde budou hosty bavit T.N.T boyz až do ranních hodin.

 

MINI CONTESTY

 

Po celej den budou probíhat různý mini soutěže, při kterých si určitě užijete kopu legrace.

 

  • Pití piva na čas – soutěžní pivo si pořídíš na baru za svý a požádáš barmana o stopování času a následný zapsání. Čas se počítá od dotknutí se kelímku až po jeho položení. Vítěz vyhraje 10 piv a profi dřevěnej fingerboard.

 

  • Indoboard dřepy – na místě bude k dispozici Indoboard s obsluhou. U tý se zaregistruješ a budeš mít jeden jedinej pokus na to, udělat na Indoboardu co nejvíc dřepů. Vítěz si odnese svůj vlastní Indoboard a profi dřevěnej fingerboard.

 

  • Instagram soutěž – Do týhle soutěže je jednoduchej vstup. Stačí během dne jenom fotit a točit a umístit hashtag #refreshcontest. Vybere se 5 nejlepších fotek a videí a každej z nich bude odměněn sadou objektivů na mobil, aby jeho focení a točení dostalo další novej rozměr.

 

  • Hod koloběžkou do dálky – Okouklej a zajímavej nápad. Zaregistruješ se u obsluhy a každej bude mít jeden pokus na to, aby švihnul s kolobrndou co nejdál. Vítěz dostane profi dřevěnej fingerboard a speciální Impure Grip.

 

Na místě bude opět stan pro děti, kde si budou moc nadesignovat svůj vlastní kartonovej skejt a odnýst si ho pak domů, jako památku.

 

K legraci budou na místě už tradiční driftovací tříkolky Triad Drift Trike a možnost zkusit si slackline pod dohledem zkušenýho chodce.

 

Celej den se o vaše uši bude starat sound T.N.T boyz, který budou mít pod palcem i bar. O chuťový pohárky bude pečovat Tortuga Bay – Bar and Grill se svejma lahodnejma burgrama a vyvoněnejma rumama.

 

Refresh Contest by se neobešel bez partnerů, kterým patří velikánskej dík:

 

Partneři akce:

 

Ambassadors

Dickies

Mystic Sk8 Cup 2018

Mystic Skate Shop

Cipajs Cruisers

Auto Štěpánek

Tattoo Robo – Štětí

Impure

Jägermeister – nepřestávej lovit

Swis-shop.cz

Autodoprava Jiří Marek – Štětí

Sema Cars

Maxi Nuta

Miyagi´s Bar – Heineken Pub Štětí

T.N.T boyz

Sozol servis Štětí

Mondi a.s.

Tortuga Bay – Bar and Grill

Triad Drift Trikes

 

Mediální podpora:

 

www.skaterock.cz

www.boardmag.cz

Česká asociace skateboardingu

 

Po kliknutí na plakát budeš přesměrovanej na FB event

 

Autor: mutecrap Rubrika: Závody