Austen Seaholm a Charlie Blair vyhráli sobotu na MSC 2012

A sobota je u konce. Seahom a Stejskal to zabili ve streetu a v bowlu vám uvízne v hlavě Charlie Blair a Martin Jurášek. V článku pro vás máme kompletní reporty, přehled postupujících do semi ve streetu a do finále v bowlu a úplné výsledky obou disciplín najdete v článku ke stažení. Bylo přidáno video z produkce Mystic Skates!

 

Fries Tailleu backside nosebluntslide. / foto: Kac

Fries Tailleu backside nosebluntslide. / foto: Kac

Peter Molec switch flip. / foto: Kac

Peter Molec switch flip. / foto: Kac

Martin Pek 360 flip. / foto: Kac

Martin Pek 360 flip. / foto: Kac

Pepa Tipanic switch heelflip. / foto: Kac

Pepa Tipanic switch heelflip. / foto: Kac

Dan Vojtaš kickflip. / foto: Kac

Dan Vojtaš kickflip. / foto: Kac

Kelvin Hoefler switch backside tailslide. / foto: Kac

Kelvin Hoefler switch backside tailslide. / foto: Kac

 

Kvalifikace MSC 2012 Street
Sobotní kvalifikace je v plným proudu! Jezdec, od kterýho jsme čekali velký věci, Fries Tailleu z Belgie, si svoje nejsilnější zbraně schoval až na semifinále. I přesto jsme od něj mohli vidět stylovky jako backside lipslide na betonu dolů nebo backside taislide na rovným betonu. Fabio Sleiman nezklamal a kromě triků na jistotu vyzval i frontside grind na railu z jedenácti, jenž odjížděl na pódium přistavený pod ním. Simon Stricker zabíjel způsobem vskutku nevídaným. Nollie heelflip boardslide na betonu dolů a hned po tom zandal nollie kickflip přes transfer. Toho ve finále určitě uvidíme… 

Na Mysticu hrajou jenom samí punkáči a kytary, žádnej hip hop. Pinďa vyhlásil každýho jezdce hned po tom, co se zkusil zeptat, jestli mu na jeho run pustěj rap. A to je dobře! Po otřesný zkušenosti z nedávno odjetýho Concrete jamu ve Strašnicích, kde hrál 50 Halíř a Pussycat Dolls, je dobrý vidět skejtový závody tak, jak mají vypadat!!! Ondro Leskovianský předvedl svý railový skills, dělal frontside lipslide, frontside tailslide a crooked grind na betonu dolů nebo backside nosegrind na rovný. Karlovi Raichlovi, skrytýmu zabijákovi z Mladý Boleslavi, se jeho kvalifikační jízda povedla. Zkazil jedinej trik a to kickflip frontside boardslide, ale něco nám říká, že ho bude mít možnost předvést později. V jamu vrátil kickflip backside feeble na railu na pyramidě, kickflip frontside grind na rovným betonu a double flip přes hydrant!!! Arnošt Ceral načal jam backside tailslide na railu a to samý zopakoval na switch, ale podle toho, jak házel se skejtem, se zdá, že mu jízda nevyšla podle jeho očekávání. Tyler Hendley prosufroval celej skatepark crail grabama v americkým stylu s křížem Dogtownu na zádech. Jeho hovadskej 360 flip a bigspin flip přes transfer se zapíše do paměti všech diváků! Peter Molec načínal jízdu frontside tailslide na příklepovým railu, ale to se mu nezadařilo, nazpátky si to vynahradil switch frontside tailslidem. Ryo Sejiri, o jehož skejtovejch kvalitách jsme se přesvědčili již minulej Mystic, nezklamal. V jízdě udělal 270 do boardslidu a cab do bora.do backside smithgrindu, nollie bigspin backside lipslide, hurricane grind na railu ze schodů u travnatýho gapu a impossible lipslide tamtéž! V jamu jsme pak od něj mohli vidět třeba backside feeble do backside smitgrindu. Billy Hoogendijk z Holandska, kterej včerešjí předkvalifikaci vyhrál, potvrdil kvalitní skateboarding z předešlýho dne. K vidění byl například backside feeble kickflip ven na railu. Maxim Habanec má štvanickej park sakra najetej, vracel všechno, na co si vzpomněl. Pop lipslide na betonu dolů, nollie boardslide na pyramidě, nollie frontside přes transfer, zkrátka zajel čistou jízdu. Marek Zápražný zajel taky čistou s trikama jako nollie boardslide, frontside flip přes roh nebo nollei heelflip ze schodů. Austen Seaholm znovu dokázal, že na svoje technický skills by měl mít zbrojní průkaz. Frontside flip 270 přes roh, noseslide to backside tailslide a noseslide do crookedu na railu nebo bluntslide byl samozřejmostí. Zajel čistou! V jamu pak zas 360 flip tailgrab na harrachově, chápete to? Lukášovi Daňkovi jízda taky vyšla, udělal všechno. V jamu byl k vidění třeba kickflip backside lipslide na betonu, nollie hardflip revert přes roh nebo switch frontside flip 270, během pěti minut nezkazil snad ani jeden trik!!!

 

Poslední heat byl nejnabitějším ze všech, vypadalo to jako při finále! Chris Pfanner lítal vysoko v backside kickflipu nosebone a cabech přes transfer. Ryan Decenzo zabíjel nollie heelflipama přes trans, switch tailslidem na betonu dolů nebo obrovskejma frontside kickflipama všude. Ale nejvíc ze všech to umrtvil Tomáš Stejskal, ve svým nadopovaným liščím stylu lítal bigspin flipem přes transfer, monstrózním backside flipem tamtéž. Vydařil se mu nollie cab do backside lipslidu nebo bigspin heelflipem double přes roh velký pyramidy. Celá Štvanice řvala a tleskala, i Amíci nechápali! Myslím si, že první místo kvalifikace je v tuhle dobu už jasný!

 

Rozpis kvalifikace sobota MSC 2012 Street ke stažení zde.

 

28 postupujících do nedělního semifinále (plus Kelvin Hoefler a Charlie Blair):
1. Austen Seaholm (USA)
2. Braullo Sagas (CHI)
3. Tomáš Stejskal (DC Shoes, Ambassadors, Jessup, Type-S)
4. Ryo Sejiri (JPN)
5. Billy Hoogendijk (NED)
6. Lukáš Daněk (Quiksilver, Adidas, Crail, Prague Filters & Papers, Ambassadors)
7. Oselas Borges (BRA) 
8. Simon Stricker (SUI) (9. Roger Silva (BRA)
9. Roger Silva (BRA)
10. Maxim Habanec (Red Bull, Quiksilver, DC, Ambassadors, Bones, Theeve, Streetmarket.cz)
11. JP Oliveira (BRA)
12. Tyler Hendley (USA)
13. Ryan Decenzo (CAN)
14. Diego Fiorese (BRA)
15. Lucas Vedova (ARG)
16. Jhony Mechado (BRA)
17. Dannie Carlsen (DEN)
18. Fries Tailleu (BEL)
19. Patrik Mazzuchini (BRA)
20. Christian Plettner (BEL)
21. Rodrigo Albuquerque (POR)
22. Tomáš Vintr (Vans, Monster Energy, Theeve, Stereo, Bones, Vehicle, Jessup, Flip Shop, Skateboard-spots.com)
23. Ruben Rodrigues (POR)
24. Chris Pfanner (AUT)
25. Martin Pek (Vans, Streetmarket.cz)
26. Marek Zápražný (Nike, LRG, Orion, Helas, Bones, StreetMarket.cz, Prague Filters)
27. Karel Raichl (Restart Skateboards, BoardMania.cz, Skatemagazine.cz)
28. Zsolt Karkossiak (HUN) 

 

Kompletní výsledky kvalifikace streetu stahujte zde

 

 

Braulio Sagas backside method. / foto: Kac

Braulio Sagas backside method. / foto: Kac

Charlie Blair a huge frontside ollie. / foto: Kac

Charlie Blair a huge frontside ollie. / foto: Kac

Marcos Gabriel frontside air jako prase. / foto: Kac

Marcos Gabriel frontside air jako prase. / foto: Kac

Szymon Stachon frontside alleyoop 270. / foto: Kac

Szymon Stachon frontside alleyoop 270. / foto: Kac

 

Kvalifikace MSC 2012 Bowl
Bazénovej závod na Mysticu byl tradičně vyhecovanej do plnejch. Davy šílely, skejty lítaly vzduchem a lidi se polejvaly se pivem, což znovu dokázalo, že bowlovej skateboarding je divácky velice atraktivní! Každej jezdec měl dvě lajny a pak se rozjel jam. V prvním heatu jednoznačně nejvíc zážil polskej Szymon Stachon, jenž má bazény v krvi. Bohužel si při backside lipslidu ve velký části dal hlavu, to mu ale nezabránilo v tom, aby o pár okamžiků později už prosurfovával vlny štvanickýho bazénu. Velkým favoritem závodu byl Julien Benoliel, kterej vypadá jakoby ho právě pustili z vězení za pašování drog přes mexický hranice. Julien je správnej pankáč pokérvanej od hlavy až k patě. V bazénu dělá takový věci, že parta vůbec nechápala. Frontside nosegrind z malý do velký části, backside v takový vejšce, až se z toho dělalo trochu nevolno, anebo frontside smithgrind do frontside rock´n´rollu. Thomas Roupe z Dánska lítal taky neskutečně vysoko, ve frontside airu skoro brousil kulichem lampy na stropě. Úlet. Dannie Carlsen, kterej se minulej rok umístil v bazénu na třetím místě, zajel čistou s trikama jako blunt flip nebo halfcab blunt revert. V Jamu jsme od něj mohli vidět třeba halfcab blunt flip ven, halfcab blunt 360 pop a blunt 360 flip!!! Rožnovský hovado Ondra Filípek zabíjel jako svině! Alex Sorgente určitě zamíchá s kartama, airy ve strašnejch a techniku zvládal na výbornou. Marcos Gabriel zas rozjížděl svoje flamengový tance a vlny štvanickýho bazénu projížděl v punkovým stylu po brazilsku. Martin Jurášek je našim největším favoritem z českejch, odkojenej havířovskou kanalizací a vlnama štvanickýho bazénu, zabíjel v rychlosti a stylu jemu vlastním. Frontside blunt ve velký části pro něj není problém! Charlie Blair přijel do Prahy několik dní po tom, co vyhrál bowl závod ve francouzský Marseille. Na první pohled je vidět, že tenhle bazénovej styl nepochází z našeho kontinentu a kříž Dogtown na zádech nám dává vědět: „Na tohohle týpka si dávejte bacha!“ K vidění byl halfcab blunt frontside ven anebo blunt flip ve velký části. Neskutečně vysoký airy, foot plant o sloup a 360 nosegrab ve velký. Hovadoooo! Zítřejší finále se pojede formou desetiminutovýho jamu a uvidíme v něm šest nejlepších. Je se na co těšit. 

 

Rozpis kvalifikace MSC 2012 Bowl ke stažení zde.

 

6 postupujících do nedělního finále Bowlu:
1. Charlie Blair (USA)
2. Alex Sorgente (USA)
3. Bjorn Lillespe (DEN)
4. Danie Carlsen (DEN)
5. Martin Jurášek (DC Shoes, Volcom, Zero, Type S, Mystic Skates) 
6. Danny Leon (SPN) 

 

Kompletní výsledky kvalifikace bowlu stahujte zde

 

 

Nedělní program najdete zde

 

 

Živý přenos uvidíte na 4element.tiscali.cz.

 

Autor: Lang Rubrika: Závody