Sobotní report z MSC 2017

Po páteční předkvalifikaci bylo jasný, že sobota bude velkej nářez. Na programu byla jak kvalifikace streetu holek a kluků, tak i kvalifikace bowlu, což je vždycky zaručená kvalita.

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZE SOBOTY A PROGRAM NA NEDĚLI NAJDEŠ ZDE.

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE NAJDEŠ NA NAŠEM FACEBOOK.COM.

 

Na začátku nastal na bráně krapet zádrhel, kdy ve skateparku už probíhala kvalda holek, ale bohužel bez diváků, protože ty stály venku za plotem a čekali až se dají security dohromady…

Z holek zabíjela nejvíc Candy Jacobs, která má dokonalej styl a její ježdění je úplně jinde, než u většiny ostatních holek. Dál stojí za zmínku Eugenia Ginepro  a Julia Brückler, uvidíme jak to holky budou zabíjet v nedělním finále.

Hned po kvalifikaci holek přišel čas na kvalifikaci chlapů, těch nastoupilo do kvaldy 50 a byli rozdělený do 12 heatů. Nechci nijak zatracovat páteční ježdění, ale tohle byl úplně jinej level, co se našláplosti týče. 

 

Trevor McClung. / foto: Honza Fučík

Trevor McClung backside smithgrind. / foto: Honza Fučík

 

Hned v prvním heatu to nejvíc zabil bazenář Lenni Janssen. V heatu číslo dva šla karta asi nejvíc Honzovi Malýmu, kterej vrátil snad všechno, co zkusil, jako třeba hard flip nebo laser transfer. Ve trojce pak mašina na triky, Rišo Tury, kterej se skrz svý triky dostal na špici a celou sobotní kvalifikaci vyhrál. Ve čtyřce musím vypíchnout argentince Sandro Morala, kterej lítal flipem z áčka až na zem, fs flipem přes díru v radiusu nebo 360 flipem z áčka až na zem. V heatu číslo pět nejvíc vraždil Lucas Alvez z Brazílie a za svůj noseslide nollie heel flip out nebo třeba hardflip bs lipslide si zaslouženě vyjel pátý místo v kvalifikaci. Ze šetky asi nejvíc Santiago Exenberger, kterej dával ze schodů třeba bs 360  nebo 360 flip. Jak heaty pokračovaly a odsejpaly, zvyšonvala se i úroveň, takže občas člověk prostě nestihnul nějakou vraždu, protože zrovna sledoval dvě jiný na druhý straně skateparku. Dál už Arthur Molon nebo Trevor Cappon z heatu číslo 7, kterej si dal třeba bs double flip do bengu nebo třeba flip noseslide na hubbě. Z osmičky stojí za zmínku každopádně Simon Deprez, kterej dělal třeba hardflip transfer, hardflip fs boardslide nebo bigflip fs boardslide a Benedikt Schimdt se svým double flipem přes hydrant. V heatu číslo devět startoval dvojnásobnej vítěz Austen Seaholm, takže se dala tušit skvělá show, která taky nastala a Austen začínal svojí jízdu benihanou fingerflip, pokračoval fs 360 flipem přes velkej roh a přidal ještě třeba bs ollie north přes hydrant a fs flip late flip. V tomhle heatu jela i mystická stálice, Roger Silva, kterej si stylem a trikama jako nollike crooked na railu do kopce, ss bs lipslide na railu nebo třeba ss fs tailslide 270 out vysloužil druhý místo v kvaldě. 

 

Dannie Carlsen frontside flip. / foto: Honza Fučík

Dannie Carlsen frontside flip. / foto: Honza Fučík

 

Heat číslo deset a další dvojnásobnej vítěz Mysticu, Maxim Habanec. Ten si zaslouženě vyjel v kvalifikaci čtvrtý místo za triky jako fs noseblunt na railu na áčku, nollie fs boardslide na áčku nebo třeba obří 360 flip transfer. O skvělou podívanou se postaral i letec Danny Leon, kterej se se svejma trika dostal na šestou pozici v kvalifikaci. Vypíchnout musím ještě Maďara Lajose Petranyiho, kterej skončil na desátý příčce třeba za laser transfer, kterej pak ještě okořenil na laser double heelflip transfer. Jedenáctka byla už našláplá, Martin Pek, třetí místo v kvalifikaci a triky typu mega var transfer, halfcab noseslide 27 ven nebo třeba nollie bs bigspin noseblunt slide. Dánskej copingovej mág Dannie Carlsen předvedl opět svojí techniku a vypíchnu třeba blunt 360 flip fakie. V posledním heatu číslo dvanáct stalinskej rodák s gangsta stylem Pepa Tipanic s trikama jako nollie bs heelflip přes roh, ss flip z double setu nebo třeba flip nose manual na mramoru. Amík Ke´chaud Johnson s největším popem na celým Mysticu, si tak vyskočil ollíčkem double set, dal si boardslide a smith grind na railu u double setu ze země až nahoru nebo dal třeba obří bs 360 z áčka až na zem. Závěrem jsem rád, že se přijel podívat i americkej plan B rider, Trevor McClung. Nijak extra netrénoval, přišel, zabil, odešel, ve stylu a pohodě s trikama jako bs smith grind nahoru, crooked tailgrab nahoru nebo nollie 540 přes velkej roh.

 

Benjamin Garcia frontside bluntslide. / foto: Honza Fučík

Benjamin Garcia frontside bluntslide. / foto: Honza Fučík

 

Sobotní street kvalifikace byla super, plná skvělých jezdců a banginů. Obě tribuny plný a dav skvěle fandil a dělal pro jezdce suprovou atmosféru s pořádným bordelem. Po kvalifikaci byla na řadě kvalda bowlu. Ten, kdo na bowl chodí, tak ví, jaká tam panuje atmosféra, protože to, co se tam děje, je občas až těžko pochopitelný. 

 

Maxim Habanec 360 flip. / foto: Honza Fučík

Maxim Habanec 360 flip. / foto: Honza Fučík

 

Honza Navrátil feeble grind. / foto: Honza Fučík

Honza Navrátil feeble grind. / foto: Honza Fučík

 

Rišo Tury. / foto: Honza Fučík

Rišo Tury frontside nosebluntislide. / foto: Honza Fučík

 

Martin Pek. / foto: Honza Fučík

Martin Pek nollie nosebluntslide. / foto: Honza Fučík

  

Arnošt Ceral switch backside lipslide. / foto: Honza Fučík

Arnošt Ceral switch backside lipslide. / foto: Honza Fučík

 

BOWL KVALIFIKACE

 

Sandro Moral a jeho flip z plošinky do bazénu. Martin Jurášek a jeho skvělý svižný jízdy plný grindů i poletů nebo největší drop do bowlu od Marka Čejchana. Španělskej Jaime Mateu, malej, drzej  a sakra dobrej, jeho bs 360 na extensionu do fakie. Bohužel si pak udělal kotník, tak pevně doufám, že na neděli bude oukej, protože si vyjel v kvalifikaci třetí místo. Druhý místo, dánská mašina Dannie Carlsen, polety všeho druhu a copingový kouzla. To, co dokáže udělat během vteřiny za combo je fakt neuvěřitelný. No a první flek, Danny Leon, kterej je v bowlu jako doma a jeho neskutečný vejšky, rychlost a styl, zaslouženej první flek.

Po skvělým dni plným skateboardingu nastala pauza, oddych a hromadnej přřesun všech do relax zóny, kde se schylovalo k velký party. Jako předkapela vystoupili mexický Lozt Mezcal a po nich vlítli na stage legendární americky Deliquent Habits, který spustili energickou našláplou show a rozhejbali celej několika tisícovej dav.

Sobotní Mystic dopadl na výbornou a můžeme se už jenom těšit na to, co nám přinese neděle. 

 

Danny Leon v poletu. / foto: Honza Fučík

Danny Leon v poletu. / foto: Honza Fučík

 

George Pool. / foto: Honza Fučík

George Pool. / foto: Honza Fučík

 

Jamie Mateu na pokec u poroty. / foto: Honza Fučík

Jamie Mateu na pokec u poroty. / foto: Honza Fučík

 

Ondra Filípek v oční úrovni. / foto: Honza Fučík

Ondra Filípek v oční úrovni. / foto: Honza Fučík

 

 

Autor: mutecrap Rubrika: Závody