Szczytna: závod Česko vs. Polsko

Duel ve fočusu s Polskem máme už za sebou a týpci z Polska teď přišli se zajímavější alternativou. Tou je závod s jasným názvem Česko – Polsko a vše se koná 30.6. ve Szczytně, která se nachází kousek za hranicemi a nejeden český skater to tam byl už testnout. Více informací v článku.

 

Základní myšlenkou je otevřený závod pro všechny, kdy se může přihlásit kdokoliv z Čech a z Polska. Ale pouze 11 jezdců z každého národa může postoupit do finále. To znamená, že finále bude sestaveno z 11ti jezdců z Čech a z 11ti jezdců z Polska. Body z finále od jednotlivých jezdců dané národnosti se budou sčítat a národ který bude mít více bodů, vyhraje celý závod.

 

Prize money jsou 5.000 PLN (30.000 CZK) a pro každého registrovaného jezdce je k dispozici zdarma jídlo a levné ubytování. Možnost je 20 PLN (120 CZK) na noc a osobu.

 

Pravidla závodu
V kvalifikaci má každý závodník dvě kole, ze kterého se bude počítat to lepší. Bodovat se bude jednotlivě na stupnici 0 – 100.

Z každé země postoupí 11 lidí do finále.

 

Finále bude 22 jezdců (11 Czech, 11 Poland). Každý skater bude mít ve finále dvě minutové jízdy a lepší se počítá.

 

Po finále se sečtou body 11ti Čechů a 11ti Poláků a národ s větším skóre vyhraje závod.

 

Kromě národního vítězství bude samozřejmě i klasické pořadí jako na každém závodu. Bez rozdílu na národnost bude mezi prvních 1O jezdců rozděleno prize money a hardware.

Pro riders pod 15 let bude k dispozici jejich vlastní výsledková listina, společně s cenami.

Další info najdete na www.szczytnaplaza.pl

 

Organizátoři soutěže zvou každého do Szczytny, kterou popisují jako vesnici s parádním skateparkem. Což můžeme jen potvrdit.

 

Skatepark v polské Szczytně:

2011: Tadeáš Pavlík druhý v Polsku ve Szczytně

Zajímavý počin se odehrál v polské plaze Szczytna dne 25.6. Na tamní závody odcestovali i Tadeáš Pavlík, Honza Dušek, Honza Nguyen, Tomáš Ondrejka a Ondra Leštínský. Kromě parádního závodu se odjel i best trick a následně se jede stylem hlasování na webu, o nejlepší best trick. Ve hře je inollie crooked od Tomáše Ondrejky a switch hardflip Ondry Leštínského, tak je zkuste podpořit svým hlasem. Níže přikládáme video a samozřejmě výsledky. Gratulujeme Tádovi a nelze si přát nic jiného, než podobnou plazu u nás.

 

Výsledky 
1. Dominik Gałek (Siedlce)
2. Tadeáš Pavlík (éS, Funstorm, Soho wheels, Beebob)
5. Tomek Ondrejka
10. Ondra Leštínský

 

 

Cesta do Szczytny:

 


Zvětšit mapu

Autor: Lang Rubrika: Závody