TaBoard Skate Session 2018

Tábor žije skateboardingem a tamní parta TaBoard to dokazuje každým svým eventem. Ten poslední byl dokonce dvoudenní a po sobotních závodech v táborským betoňáku následoval nedělní miniramp jam před Flip shopem přímo v historickým centru Tábora.

 

Foto/Video: Ladislav Kadlec

 

Tak jako každý rok, i letos se v táborském skateparku konal již 16tý ročník lokálek s názvem TaBoard Skate Session! V plánu byl závod DAY FOR KIDS pro ty nejmenší , kategorie 15- / 15+, besttrick a podle všeho i poslední jam v našem DIY bowlu, který se má bourat v rámci revitalizace skateparku na jaře příštího roku. Vše je ale ještě ve hvězdách, tak doufejme že se nám ho podaří zachránit.

 

Mládí vpřed!

 

Kolem 11té dopolední už bylo vše ready, spustila se hudba a teploměr vystoupal až nad hranici 25 °C, zkrátka ideální stav pro skejtovačku v Září. Jako první to odpálili špunti ve věku 4-12 let, které navštěvují naší TaBoard Skate School. Na to že všichni se skejtem začínali někdy v Květnu, mohli jsme vidět kickturny v nejvyšší části dangerbanku, manual přes centrál, nebo drop z nejvyššího banku. Jestli to takhle půjde dál, vyrůstá nám tu nová generace zabijáků.

 

Mlaďasů se sešel slušnej počet

 

Extra musím zmínit 12ti letého Honzu Šedivce, který i přes svůj handicap – narodil se bez lýtkové části nohy a jezdí tak s protézou – slušně cruizřil celý skatepark až mu to vyneslo druhé místo!  Velký, opravdu velký respekt!

V další kategorii 15- jsme mohli vidět šestici lokálů kteří jezdí rok od roku lépe a lépe. Ukázkový byl fs distaster od Davida Švamberga, varial kickflip, 50/50 na bedně od Davida Voráčka, polejam, manual nebo kicflip na bednu od Lukáš Kovačika. Krásná podívaná a pěkné vydřené jízdy.

 

Honza Malý – bs lipslide

 

Nutno podotknout, že i na bowl se sešla slušná parta. Táborská DIY ledvina nedá nic zadarmo a je v ní cítit každá lopata betonu. I přes to jsme mohli vidět smithgrind do kopce nebo solidní fs ollie přes zákeřný růžek od Martina Bryndače, který posléze bohužel polomil. Krasně a stylově projížděl na fs i bs Vláďa Hlaváček, Táda Pávek projížděl bs feeble přes cradle , Pája Kříha z Budějic vracel protažený škrtánek v nejhlubší části, ovšem jako nejlepší trik byl vyhodnocen Vávrysův Lien To Tail v extensionu, asi půl metru nad „koping“. I když není táborský bowl žádný krasavec, skejtovat se v něm očividně dá a za každou projetou zatáčku máte ten nejlepší pocit. Díky všem co přišli vzdát hold a doufejme že to ještě nejak uhrajeme.

 

 

Do hlavní kategorie závodů 15+ se nakonec akreditovalo 14 riderů, kteří byly rozděleni do 4 heatů, které se jeli formou 40ti vteřinové sólo jízdy a následného 3 minutového jamu. Do semi pak postoupilo 6 riderů, z niž si to 3 nejlepší rozdali ve finále. Mohli jsme tak vidět krásné dlouhé grindy od Tomáš Kroužka,  stylový bs lipslide od Davida Burdy, kickflip over rail a fs  kickflip od Nicka Nohavy, fs ollie z rádiusu do dangeru od Martina Bryndače nebo super srandovní jízdu plnou bonelessů, nadhozů a nestabilních kreací od Tomáše Vávry.

 

Martin Kalenský – fs boardslide

 

Ovšem porotu i diváky nejvíce a zaslouženě zaujal Martin Kalenský z budějické světadílny – ss bs tailslide, ss fs boardslide, bigspin přes aurogap a ss bs dolu nebo nosewheel shov tamtéž – zasloužené třetí místo. Druhý byl Matěj „Pinďus“  Šabatka z místního FlipShopu – 360 kickflip z pyramidy až na zem, fs feeble a bs lipslide z kopce, bs krooked up to the rail nebo mega hardflip přes rail s následným odšlápnutím tailu. Na prvním místě se pak umístil Honza Malý – bs lipslide nebo bs crooked na největším railu, fs shove-it bs lipslide na kulatém z kopce, 360flip přes eurogap a lazer dolu do sérky atd. Honza pak následně bral i besttrick za hardflip bs revert nebo lazer přes eurogap.

Proběhl závěrečný ceremoniál s předáním cen a gratulací vítězům a TaBoard Skate Session 2018 byla ukončena.

 

Mini rampa přímo před Flip shopem

 

Kdo zůstal do druhého dne, mohl se v rámci Korza v Pražské ulici zúčastnit pohodového jamu v minirampě, která byla pro tuto příležitost postavena přímo před místním FlipShopem v centru historické části města, velká paráda. Dorazil třeba Žíža z Pelhřimova, Tomík Marek z Jihlavy, parta z Rakovníka či budějovický alkogang! Celý den hrál Dj Adie, pro riders bylo pivo zdarma a skejtovalo se až do večera!

 

Mini před Flip shopem byla vytížená na max

 

Byl to pohodový víkend se super atmosférou.

Děkujeme všem zúčastněným i divákům, soběslavské partě za transport minirampy, všem sponzorům a každému kdo přiložil ruku k dílu. Tak zase za rok .

 

 

Kompletní výsledky :

DAY FOR KIDS

 

Kategorie 10 – 

 

1 – Dominik Švamberg – Tábor

2 – Adam Vlažný – Tábor

3 – Magdalena Voráčková – Tábor

 

Kategorie 10 + 

 

1 – Marek Klejna – Tábor

2 – Honza Šedivec – Tábor

3 – Alex Krejsa – Chotoviny

 

 

TABOARD SKATE SESSION 2018 

 

Kategorie 15 – 

 

1 – Lukáš Kovačik – Tábor

2 – David Voráček – Praha

3 – Lukáš Nevyjel – Tábor

 

Top trojka do patnácti let

 

Kategorie 15 + 

 

1 – Honza Malý – Praha

2 – Matěj Šabatka – Tábor

3 – Martin Kalenský – České Budějovice

 

Top tři skejtři nad 15 let

 

Besttrick Bowl

 

Tomáš Vávra – Lien to Tail v extensionu

 

Besttrick Street

 

Honza Malý – Hardflip bs revert přes Eurogap / Lazerflip z bedny / Bs Lipslide over Gap

 

 

 

 

 

Autor: mutecrap Rubrika: Závody