Tampu Am 2018 ovládla japonská mašina Daisuke Ikeda

Každý milovník skateboardingu a závodů s ním spojenými zná legendární skatepark – SPOT (Skatepark of Tampa) jako své boty. Tento víkend se pod jeho střechou uskutečnil již 25.ročník závodu Tampa Am, kde se utkali talentovaní amatéři z celého světa. S těmi se doslova roztrhl pytel a zažili jsme pořádné peklo, při kterém se hala otřásala v základech. Kdo si odnesl letošní trofej? Těm, kteří nesdíleli hype skrz živý přenos s námi, může posloužit následující report. V něm se podíváme na ty největší highlighty z celé akce.

 

Text: Daniel Dujsík


 

Těm, kteří nesdíleli hype skrz živý přenos s námi, může posloužit následující report. V něm se podíváme na ty největší highlighty z celé akce.

 

V sobotu byla na programu kvalifikace, ze které postupovalo celkem 30 jezdců. Už tam jsme se přesvědčili o tom, že contest amatérů, které nevidíme každý den na svých monitorech každý den, je záživnější a nabitější než závod profíků. Tam si vysloužil cestu rovnou do finále zabiják Giovanni Vianna.

 

Giovanni Vianna – Tailslide až na zem

 

Součástí byla také nadupaná bowl session Converse Concrete Jam, kde se na stupeň vítězů postavilo trio Roman Pabich, Jake Wooten a Cedric Pabich. Nechyběl ani Independent best trick. Na centrále s připevněnou skočkou se děly neskutečné věci. Padaly triky jako kickflip ollie north, ollie changefoot, late shuvit, transfer to fs lipslide nebo laser flip. Rozhodování o vítězi nebylo jednoduché, ale na tuhle otázku pomohl porotě odpovědět Bruno Senra svým backside hardflipem aka ghetto bird.

 

Výsledky Converse Concrete Jam:

  1. Roman Pabich
  2. Jake Wooten
  3. Cedric Pabich

 

Best trick Converse Concrete Jam: Jake Yanko

 

Independent Best Trick Contest:

  1. Bruno Senra (bs hardflip)
  2. Yamato Kasuzu (lazer heel)
  3. Gabriel Fortunato (body varial)

 

Transfer fs lipslide při Best Tricku

 

Odbitím 6 hodiny se v neděli večer rozjelo semifinále a následně finále. Tam už jsme viděli pouze 10 přeživších, golden ticket vítěze z kvalifikace a držitel ocěněni Damn Am Of The Year 2018 Maurio McCoy.

 

Maurio McCoy – kickflip crooked

 

Fajnl battle se jel starým známým systémem tří minutových jízd, z nichž se počítá ta nejlepší. Svým popem a hlavně božským stylem zaujal diváky Gabriel Fortunato, který vrátil například bs 270 fs tailslide na šikmé bedně. Nejladnější styl patřil bezpochyby Lucasovi Rabelovi, odchovanci Luana Oliveiry. Maurio McCoy ukázal své flipy do všeho jako z učebnice, ale bohužel neměl svůj den a nevrátil ze všech tří jízd vše, co chtěl. Lokál Maarse Farmer překvapil fakie fs bluntslide shuvitem out a Jorge Simoes předvedl alleyoop parády kdekoliv a do čehokoliv.

 

Maarse Farmer – fs bluntslide

 

Jorge Simoes – nollie fs 180 switch feeble

 

Na vítězství měl skvěle našlápnuto mladý Angelo Caro z Peru, který ve své jízdě stihl udělat comba jako bs 360 ollie to noseblunt, 360 flip lipslide, crooked nollie flip out nebo bluntslide na dlouhém railu. To mu stačilo na třetí místo. Jeden z nejtechničtějších článků finále byl Brazilec Lucas Alves, jenž zaujal porotu halfcab noseslidem heelflip out na bedně, impossible fs lipslide na šikmé tyči a 360flipem do noseslidu 270 out z hubby.

 

Angelo Caro – bs 270 nosebluntslide

 

Ani tyto triky ale nestačili na japonskou mašinu jménem Daisuke Ikeda, kterou jsme mohli vidět i na Mystic Skate Cupu. Bezchybná a čistá jízda, v níž sázel triky, o kterých se lidem ani nesní (360 flip lipslide to fakie, bs 270 lipslide 270 out, bs 540 ollie v rádiusu s chycením čepice jako bonus, bs kickflip 270 lipslide 270 out).

 

Daisuke Ikeda – bs 270 kickflip lipslide

 

Tento talent doslova převedl videohru do reality a vyhrál letošní ročník Tampy Am. Kromě získáné trofeje a prize money se mu otevřeli dveře do kvalifikace Nike SB Street League Skateboarding série. Gratulace!

 

Výsledky finále:

  1. Daisuke Ikeda
  2. Lucas Alves
  3. Angelo Caro

 

Součástí záverečného ceremoniálu bylo také rozdání speciálních cen. Ocěnění „G Of The Day“ a také respekt za vášeň skejtovat i přes své zdravotní problémy získal Felipe Nunes a nejrychlejším skaterem dne se stal Japonec Taihou Tokura.

 

G of the day award: Felipe Nunes

 

Bronson Speed Killer award: Taihou Tokura

 

Stupně vítězů

 

Sestřih z finále:

 

 

 

Vítězná jízda Daisukeho Ikedy:

 

———

Autor: mutecrap Rubrika: Závody