Tropickej Skate Punk Jam 2018

Pátý ročník závodu Skate Punk Jam Kladno je za námi. Oproti předešlým ročníkům byla bohužel trochu slabší účast. Spousta lidí se šla asi raději ten den válet někam k vodě, čemuž se nejde zas tak moc divit.

 

Text: Jan Bendl

Foto/Video: Pavel Abrahám

 

 

Po poledni totiž připomínal kladenský betoňák spíše rozpálenou pánev. Myslím ale, že ti co dorazili, si závod náležitě užili. Na programu toho bylo hodně, pivko bylo studený, osvěžit ses mohl i u vodotrysku, mezi skatery i diváky panovala pohoda, a tak to má být. Do toho ještě z věže baví diváky muzikou i vtipnými komentáři DJs Hell Mike a Rendlis, takže už nezbývá nic jiného než to odpálit!

 

Javorův skok do dálky

 

Jako první se rozjel závod mlaďasů, který se kvůli účasti pouhých 4 lidí jel jen na jedno kolo, bez následného finále. Do toho jsme rovnou sloučili i závod holek, který byly jen dvě. Každý měl představovací jízdu, a pak společný jam. Nejvíc to z mlaďasů rozsekal Matěj Dejdar. Jelikož jsme ale počítali s větší účastí, tak se s cenama dostalo na všech 6 závodníků a závodnic. V průběhu dne si ještě mladý a holky zajeli best trick o novou fošnu. Za kluky byl nejlepší Mikuláš Paule se svým double flipem a za holky brala best trick lokální Denisa Holušková za shoveit. Do kategorie street chlapi se přihlásilo 20 kousků a z toho se jich 9 probojovalo do finále, kde na ně čekala zase solo jízda, a pak jam po 3 lidech. To byla opravdu parádní podívaná a viděli jsem krásný čistý jízdy. Vesměs to byly všechno borci, co jezdí na naše závody pravidelně a bylo vidět, že už mají náš parčík slušně najetý.

 

Jirka Babec a jeho 360 flip

 

Vítězem se stal Karel Raichl. Kompletní výsledky pak čekuj níže a na to, co kdo dal, se mrkni ve videu. Best trick za chlapy vyhrál Jirka Hronek se svým nesmysl nollie hadrem přes pyro, kterej dal mimochodem i do svý kvalifikační jízdy. Na závěr dne tam ještě poslal ss fs flip 360, který už se mu ale bohužel nepočítal a není ani na videu. Já to viděl na vlastní voči a to nechápeš… Respekt! Do bowlu se letos vrhlo také jen 6 lidí. Ty ze sebe ale vydali maximum a byla to taky skvělá podívaná. První flek bral šílenec Běloch. Ten pak svoji vyhranou desku hodil mlaďasům, za což má od nás palec nahoru. Bestricky se v bazénu vyhlásily dva, a sice Hulwath za nollie bigspin v nejhlubším, a pak od nikud najednou přilítnuvší Javor a blunt kick out.

 

Karel Raichl – fs tailslide

 

Uprostřed dne jsem taky zařadili na program poprvé longjump z desky na desku. Ukázalo se to jako fakt dobrá zábava. Kluci do toho šli prsama a o vtipný pády nebyla nouze. Neskutečný 4m dal Jirka Hronek a myslím, že by mohl jít ještě dál, ale už neměl vyzyvatele. Závěr dne sme opepřili tradičním vyřachem v deathrace, kde to nejvíc svištělo Jirkovi Břehovi a zaslouženě si odnesl gáblik a flašu Jaegera od Auto Da Fé, kde se pak ještě večer rozjela afterparty s DJ Šetrem.

 

Lokální Jirka Hlavsa a obří fs flip

 

Jediná skvrnka na celém, jinak vydařeném, dni bylo zranění místního kosmonauta a herňáka Pavla Fořtika, který si při last tricku ve finále zlomil haksnu. Přejeme brzké uzdravení a bezproblémový návrat na sk8!

 

Pavel Fořtík a huge ss heelflip

 

Velký díky všem herňákům a herňačkám, co nám se závody pomohli, skateparku Kladno, sponzorům, kteří nám letos fakt sluuušně cen nasypali, dokonce i keš byl letos poprvé k mání pro vítěze, Wasilovi za krásný dřevěný poháry pro vítěze, Vlasymu za půjčení aparátu…

 

Vláďa Blecha a jeho signature trik press flip

 

Čekujte výsledky, čekujte fotky a video. A za rok zase na Kladně! Skate or Play!

 

Thx sponzorům

 

Hlavní sponzoři:

 

Skatepark Kladno
Snowbitch.cz
Dakine Czech&Slovakia
Ambassadors

 

Sponzoři:

 

Lesní restaurace Hřebenka
Bojkot skateboards
Acrasy Apparel
F. H. Prager – jablečný cider
Mazagrande
BIG SHOCK
Auto Da Fé
Klfree.net
Caffe u HADA
APL automotive,sro
Honzovy-longboardy.cz
KladnoNet
Humanoid Wakeboards

 

Mediální sponzoři:

 

skaterock.cz
SportMěBaví.cz (www.sportmebavi.cz)

 

 

VÝSLEDKY

 

DEATH RACE

 

Jirka Břeh
(KL Skaters)

 

Vítěz Death Race Jirka Břeh

 

 

LONG JUMP

 

Jiří Hronek – 4 m

(Mystic Skaters, DC Shoes, WU-Wear)

 

 

Nejdelší skokan Jirka Hronek

 

BEST TRICK BOWL

 

Tomáš Javůrek – Blunt flip out
(67, Ambassadors)
Jirka Hlavsa – Nollie bigspin
(YCDI, HernaBoyz)

 

Dva nejlepší triky v bowlu pěkně vedle sebe

 

BEST TRICK STREET

 

Denisa Holušková – Shuvit z bangu
Mikuláš Paule – Double flip z bangu
Jirka Hronek – Nollie hardflip transfer

 

Tři nejlepší streetový triky

 

HOLKY STREET

 

1. Veronika Mňunková
2. Denisa Holušková

 

Nejlepší streetový holky dne

 

KIDS STREET

 

1. Matěj Dejdar
2. Mikuláš Paule
3. Robin Síbrt
4. Martin Gossel

 

Nejlepší streetová omladina

 

MUŽI STREET

 

1. Karel Raichl (Ambassadors, Life is Porno)
2. Martin Smolák (Streetmarket.cz, Deathwish)
3. Robert Pavlů (Hypno 808, KL Skaters)
4. Jiří Hronek (Mystic Skaters, DC Shoes, WU-Wear)
5. David Pánek (Templestore, KL Skaters)

 

Vítězové mužskýho streetu

 

BOWL

 

1. Jindra Koten aka Běloch (Social Animal, Shake Junt, Street Market)
2. Láďa Blecha aka Bleschak (Bojkot)
3. Jan Staněk
4. Jiřík Hulwat (YCDI, HernaBoyz)

 

 

Vítězové chlapskýho bowlu

 

 

video

 

 

Autor: mutecrap Rubrika: Závody