Premiérový Vans Shop Riot je za rohem!

Svou premiéru na naší skejtové scéně si 15. září 2012 v kladenské betonové nádheře odbude unikátní závod Vans Shop Riot, ve kterém proti sobě pojedou teamy lokální shopů z Česka a Slovenska. První tři si mezi sebou rozdělí 25 000 korun prizemoney a vítězný team čeká cesta na evropské finále do německého Münsteru!

 

Vans Shop Riot je kontest tří až čtyřčlenných teamů lokálních skateshopů, který v západní Evropě běží už nějaký ten pátek. Na česko-slovenskou scénu však tento jedinečný závod přichází úplně poprvé a nabízí tak riderům možnost reprezentovat častokrát svýho vůbec prvního sponzora – lokální skateshop.

 

Samozřejmě, v závodě půjde o prizemoney a cestu ne evropské finále, který se pojede 6. října v Münsteru. Ale hlavní bude udělat pořádnej riot a užít si celej den. Na zajímavý ocenění se tak mohou těšit i teamy, který předvedou například nejlepší synchro jízdu nebo nejujetější temovový ohoz.

 

Diváci se můžou těšit na pořádnou podívanou, Vans wafle, spoustu příležitostí chytit nebo vyhrát Vans produkty a na drinky od Monster Energy!

 

HARMONOGRAM 

 

10.00 – Otevření parku 
Pro ty co neví, kde park najít, je nejelpším orientačním bodem místní Tesco. Park je hned přes cestu 

 

13.00 – Kvalifikace 
Každý team (3 – 4 rideři), bude mít celou plochu skateparku pro sebe na 4 minuty. Potom bude mít možnost do tří pokusů vrátit teamovou sérku. Zároveň bude materiálně odměněn nejhustší trik a největší šílenost spáchaná během kvalifikace. 

 

16.00 – Finále 
Pět nejlepších teamů kvalifikace postupuje do finále. Každý team má 8 minut organizovaného jamu (jede se po jednotlivých riderech). 

 

17.00 – Best trick 
Individuální best trick (každý rider sám za sebe) 

 

18.00 – Vyhlášení výsledků 

 

20.00 – Monster Afterparty Poldovka 

 

Už tenhle víkend to všechno vypukne! V rámci Vans Shop Riotu se v sobotu 15. září sjedou do novýho kladenskýho betoňáku týmy skateshopů z celý republiky. Proč? No, přece aby se utkaly v několika disciplínách jako klasickej street nebo nejlepší týmová lajna o tučný prize money. Kdo to pojede? Potvrzený jsou zatím týmy Boardmania, Darkslide, HappyEnd, Horsefeathers Store Brno, Mystic Skates, NewSpirit, Picnic, Snowbitch, Streetmarket (CZ), Streetmarket (SK), Subform Uherské Hradiště a Swis-Shop. Doražte zaskejtovat nebo jentak na pivko, park bude otevřenej od 10:00. Aktuální informace čekujte na FB událost Vans Shop Riotu a prozatím sledujte krátkej teaser!

 

RIDERS LIST 

 

BOARDMANIA 

Jára Kudílek 

Ondra Löbl 

Karel Raichl 

 

DARKSLIDE 

Igor Hanečák 

Tomáš Krňávek 

Mirek Kvapil 

Peter Mercell 

 

HAPPYEND 

Marek Janoušek 

René Fišer 

Rasťo Vozák 

 

HORSEFEATHERS STORE BRNO 

Míša Ďuranová 

Denis Foral 

Petr Kalenský 

 

MYSTIC SKATES 

Jirka Hronek 

Martin Jurášek 

Michal Vavro 

 

NEW SPIRIT 

Michal Horečný 

Braňo Moravčík 

Juro Vartík 

 

PICNIC 

Jirka Houka 

Ondro Leskoviansky 

Peter Molec 

Daniel Vojtaš 

 

SNOWBITCH 

Ota Fiala 

Braňo Mrváň 

Matyáš Volek 

 

STREETMARKET (CZ) 

Lukáš Daněk 

Maxim Habanec 

Martin Pek 

 

STREETMARKET (SK) 

Feri Daboczi 

Rišo Daboczi 

Roman Kentoš 

Rišo Tury 

 

SUBFORM UHERSKÉ HRADIŠTĚ 

Aleš Jež 

Michal Jež 

Tomáš Nálevka 

 

SWIS-SHOP 

Arnošt Ceral 

Honza Dušak 

Pepa Havel 

Tomáš Javůrek 

 

VEHICLE STORE KLADNO 

Pavel Fořtík 

Jiří Hlavsa 

Radek Kučera 

Honza Rýva 

 

 

 

 

Kudy v sobotu na Vans Shop Riot?
Nejvíc easy z kladenskýho vlakáče a z pražské Masaryčky! Vlak vždy v nula dva a v půl každou hodinu. A pak je to kousek, viz print screen:

 

 

 

Autor: Lang Rubrika: Závody