Americká rapová hvězda Tyler, the Creator poprvé vystoupí v Praze

Tyler the Creator je alternativní hip-hopový rapper kapely Odd Future (zkratka Odd Future Wolf Gang Kill Them All), producent, grafik, herec, režisér hudebních videoklipů a zdroj inspirace z Kalifornie. Slávu poprvé ochutnal, když The Los Angeles Times otiskly historku o „puberťákovi na ulici“, o šestnáctiletém skateboardistovi a nadšenci, kterého zajímala muzika a móda.

 

 

V roce 2007 začal dělat hudbu s tvrdým jádrem Odd Future – s Earl Sweatshirtem, Left Brainem a Hodgy Beatsem a v létě 2010 se jejich bizarní, surrealní a sakrasprostý hudební materiál dočkal úspěchu. Ve stejném roce Tyler pro Odd Future režíroval track „French“ a v prosinci ho zhlédlo na milion lidí. Následoval mixtape s názvem Bastard, který Pitchfork označil za 32. nejlepší nahrávku roku 2010. V tom roce podepsal smlouvu s labelem XL na jedno album, které vyšlo o rok později a neslo název Goblin. V roce 2013 následuje Wolf s hosty Left Brainem a Frankem Oceanem. Loni pak vydal svoji třetí regulérní desku Cherry Bomb, která unikla na veřejnost již před svým oficiálním vydáním stejně jako album Earla Sweatshirta. Na albu hostovali Kanye West a Lil Wayne.

 

 

Tyler, The Creator má sem tam také opletačky se zákonem, nic to ale nemění na tom, že je v současnosti jednou z největších rappových hvězd. Naživo ho můžete vidět 6. července od 20 hodin v pražském Lucerna Music Baru, kam přijede představit svoji poslední desku.

 

 

Vstupenky za 650,- Kč + poplatky budou v předprodeji v pokladně a na webu Lucerna Music Baru, na www.goout.cz a v sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal od čtvrtka 25. února.

 

 

Více info na:

 

 

www.golfwang.com

www.facebook.com/tylerthecreatorofficial

www.musicbar.cz

www.facebook.com/lucernamusicbar

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

 

Autor: Hank Rubrika: Muzika, Události