DJ Krush zítra v Lucerna Music baru

Do Prahy se po dlouhé době vrací jeden z nejosobitějších světových DJs. Legenda, která roztáčí gramofony už od roku 1991. Japonec známý svým osobitým a nenapodobitelným stylem, ve kterém míchá hip hop, atmosférické zvuky, exotické nástroje a jazzové a soulové samply.

 

DJ Krush (JAP)
6. 10. Lucerna Music Bar
Doors 20:00
Support: Karaoke Tundra Live (SK), Philip TBC (autorský set), NobodyListen 

 

DJ Krush se narodil v roce 1962 v Tokiu. Svojí sólovou dráhu odstartoval v roce 1991 po rozpadu hiphopové party Krush Posse, která platila na konci 80. let za nejlepší hiphopovou skupinu v Japonsku. Hned na začátku kariéry upoutal tím, že jako první DJ používal gramofony jako živý nástroj a pořádal klubové live sessions s muzikanty. První deska s názvem Krush vyšla v roce 1994 a od té doby vydal nepočítaně nahrávek v Japonsku, Evropě, USA a ostatních zemích. Všechny jeho sólové nahrávky se umístily vysoko v žebříčcích v Japonsku i za hranicemi a jeho šesté desce Zen se dostalo ocenění Best Electronica Album na AIFM Awards 2002. Kromě producentských a remixerských aktivit se Krush podílel také na řadě soundtracků pro filmy, seriály a reklamy. Má za sebou také spolupráci s umělci různých hudebních žánrů. Pro Black Thought (MC The Roots) zprodukoval track na jeho sólovku, pro legendárního pianistu Herbieho Hancocka a k.d. lang udělal remixy.

 

Poprvé a naposledy vystupoval DJ Krush v rámci akce Mystic Sk8 Cup 2003 na ostrově Štvanice. Jeho tracky navíc byly použity v desítkách skate profilů a videích. Přehled těch nejznámějších najdete na tomto odkaze Dj Krush songs stránek Videosite.com.

 

Nenechte si ujít jeho show v pondělí 6. října v pražském Lucerna Music Baru.

 

Autor: Kac Rubrika: Muzika, Události