Do Berlína na Bright Tradeshow se vyplatí!

Vydáno: 02.07.2012

Bright Trade Show v Berlíně se letos koná s pořadovým číslem patnáct a jednoznačně se jedná o největší přehlídku všeho co se skejtem souvisí a je v běžné dosažitelnosti károu. V Berlíně jste za 3 hodiny něco a čeká vás tam třeba Spanky, David Gonzales, Arto Saari, Bob Burnquist, Mark Appleyard, Nyjah Huston a další. Vyplatí se to.


Samotná budova kde se veletrh nachází není nic moc neb se jedná o bývalé velitelství východoněmecké tajné policie Stasi. Netřeba dodávat, že genius loci toho místa tam zůstalo. Ale ve dnech 4.7. až 6.7. se celý barák promění na ráj pro naše čtenáře, tedy pro lidi, kteří jsou postiženi nemocí zvanou skateboarding. A je tam takových lákadel, že při vstupu dovnitř si člověk připadá jak tříletej capart v hračkářství. Celý barák je rozdělen na spoustu místností a každá má svého dočasného obyvatele. Z českých firem se na místo chystá pouze Ambassadors a z těch zahraničních? Tak to je silná nálož. Např. Chocolate, Plan B, Vans, Adidas nebo třeba The Berrics. A spousty dalších. Veškeré další info najdete  přímo na webu Bright Tradeshow.


 


Celá výstava není ale jen o prolejzání stánků. Člověk se může na něco i mrknout a jedním hlavních taháků tamního kina je dokument Bones Brigade, který má svou projekci určenou na 4.7. od 19:30. Ve filmu se sešli pánové Tony Hawk, Lance Mountain, Steve Caballero, Mike McGill, Rodney Mullen, Tommy Guerrero, Stacey Peralta a další legendy. Film bude velká pecka, má za sebou úspěšný start na festivalu Sundance a dle našich informací, by se jeho premiére měla konat i v Praze. 


  


Dema na Bright
Samostatnou kapitolou na Bright, jsou dema hned několika týmů a pojďme si je projet jeden po druhým. Vše se odehrává v Bright skateparku, který dobře známe z loňského dema týmu Emerica. Pro připomenutí přidávám i video z dema. 


  4.7. 13:00 RVCA
Tým RVCA je první kdo otestuje Bright skatepark a dá se říct, že to bude pořádná zkouška. Na místo dorazí sestava Spanky, Josh Harmony, Nestor Judkins, Charles Colet a další. 4.6. 18:00 Flip
Po RVCA týmu nastoupí na plaz tým Flipu a huba dál zůstane otevřená dokořán. Tom Penny, David Gonzáles, Luan Oliveira, Arto Saari, Lance Mountain a Rune Glifberg. Dream team a ještě nejsme v našem výčtu u konce.5.6. 13:00 LRG
LRG tým máte možnost vidět 3.7. na pražském Stalinovi a teď je vám jasné kam a proč odsud pojedou. Vše o jejich návštěvě v Praze najdete v našem článku, kde se dozvíte i podrobnosti o fotosoutěži a nezapomeňte se stavit v pražském Rock'n'Rollu pro plagoše na podpis. Více v článku. A pro pořádek uveďme sestavu. Felipe Gustavo, Tom Asta, Tommy Sandoval, Rodrigo TX, Jack Curtin, Rob Gonzales, Marek Zápražný, Sewa Kroetkov, Thomas Weber a Helder Lima.6.7. 14:00 Element Make It Count
V poslední den konání veletrhu je naplánován od dvou závod Element Make It Count, který měl letos premiéru i u nás. Evropské finále se jede právě 6.7. na Bright v Berlině a mezi účastníky je Kuba Jiruška, který si vítězstvím ve Strašnicích vyjel účast ve fajnlu. Tak ať se daří!


6.7. 17:00 Element
Pomyslná třešnička na dortu je demo týmu Element. A to v podobě přítomnosti riders jako je Nyjah Huston, Mark Appleyard, Evan Smith, Boo Johnson, Madars Aspe a další.


Tím přehled dem končí. Položte si otázku, jestli za to těch 350km tam zpátky stojí a řekl bych že ano. Doražte, omrkněte stánky, dema, stavte se na AMB stánku a dejte si buřta s kari. Willkommen in Berlin!