Fella of the Road 2019 je pomalu u konce

V pátek 30.8. hostily prostory Kasárna Karlín vskutku vydařený premiérový večer s názvem Fella of the Road 2019. Ročník to byl přelomový, úspěšný a velký dík patří všem co se na akci jakkoliv zúčastnili. Což jsou ve finále desítky lidí.

 

První myšlenka padla v roce 2018, kdy jsme začali oslovovat firmy jako první a až poté padl nápad a co crew? Ve finále nám potvrdila zúčastněná čtveřice a k nim i Charge, Světadíl a Picnic. Bohužel jako první odpadl Charge, kde se zřejmě zalekli většího počtu týmů, což pro nás bylo trochu s podivem a další odpadli kluci ze Světadílu. Inu, co se dá dělat. Jako poslední v týdnu před samotnou akcí odpadl Picnic, stejně jako v roce 2016 a zbyla finální čtyřka účastníků, sestavená ze dvou firem a dvou crew. Otazník tedy byl jestli po součtu bodů vyhrají firmy nebo crews.

 

Další kapitolou po samotném domlouvání a namlouvání je výběr spotů. Všechny poctivě objet nebylo v našich silách a někde to byly pecky, někdy jsme se prostě na základě rady místních, netrefili. Ale pravdou je, že týmy se se vším vypořádali statečně a díky jim za to. A pak jsou spoty stálé a věrné, jako třeba Colda land a dodatečně Coldo díky. I za tvojí výpravu na premiéru a noční návrat zpět.

 

Samotný průběh FOTRa byla pro všechny jedna velká jízda, spousty zážitků a pevně věříme, že si to všichni užili. A jak vidno z videí, které budou následovat, užili si to všichni, i ti kdo se FOTRovským partičkám připletli do cesty.

 

Nakonec bylo vše nasměrováno na pražskou Štvanici, kde proběhlo předání biblí a pro nás pak nastala jedna dlouhá neděle, kdy jsme v pěti lidech zasedli k raw záběrům a sledovali, bodovali a vše dopadlo následovně.

 

Druhé až čtvrté místo bylo opravdu těsné. U kluků z Consolidated rozhodla nejspíš absence několika měst, neb celkem měli splněno 80 úkolů, které jim vynesli 24600 bodů. Třetí Herna Boyz už měly úkolů 104 a na nich nadělali 26700 bodů. Druzí Pesssertive daly dohromady 98 úkolů, tedy méně než třetí Herna, ale za 28400. Jak vidno na méně úkolech nasekali více bodů. A že někdy bylo těžké samotné úkoly vůbec mezi sebou posuzovat, to mi věřte.

 

Takzvaně o parník přede všemi skončili Ambassadors, kteří s body 37800 a počtem splněných úkolů 116, jasně letošního FOTRa ovládlo. A na čem tolik bodů nasekali?

 

Například městských úkolů splnili 55, Pessertive 44, Herna 42 a Consolidated 32. Skate úkoly všeobecné, těch měli 35, Herna 23, Pessertive 19 a Consolidated 18. V případě jiných úkolů to bylo jinak. Těch měli nejvíc Herna 39, Pessertive 35, Consolidated 30 a Ambassadors 26. Nicméně i tak by bylo těžké na Jiných úkolech Ambassadors překonat. Celkem bylo úkolů 201, což je největší počet za historii FOTRa a z toho 90 byly Města, 48 Skate a 63 Jiné.

 

To nejdůležitější ale je si celého FOTRa užít. Ten se nejezdí pro výsledek. První flek je příjemný bonus navíc. Rádi bychom aby všichni vzpomínali na FOTRa, jako na nenapodobitelnou akci, s partou kámošů kolem.

 

Vše se nakonec překulilo k datu 30.8., kdy nám svá vrata otevřel prostor Kasárna Karlín a všichni byly z prostoru i tamní atmosféry doslova nadšeni. Sešel se plný sál, který praskal ve švech a jedinou vadou na kráse byla předem hlášená zavíračka do půlnoci. Což se v případě baru uskutečnilo dříve a kdo chtěl, přesunul se na ofiko after do bowl baru, kde jsme pokračovali do ranních hodin.

 

A teď co vás čeká. Ještě jsou v plánu další premiéry a jmenovitě to je Hradec Králové, Pardubice, Plzeň a Jihlava. Info najdete na konci článku, nebo v Akčním bloku vpravo.

 

Po 15.9. pak začneme nasazovat samotná videa a v delším časovém horizontu začneme přemýšlet o dalším FOTRovi. Ale to bude opravdu delší časový horizont. 

 

Ještě jednou díky všem! Nelze vyjmenovávat, všem týmům, všem co jakkoliv pomáhali, vymýšleli, pomocnou ruku přidali. 

 

Galeri před vyhlášením (foto: Jan Kopřiva) další fotografie na FOTR Facebook.com.

 

Galerie vyhlášení: (foto: Jan Kopřiva) další fotografie na FOTR Facebook.com.

 

Galerie promítání (foto: Jan Kopřiva) další fotografie na FOTR Facebook.com.

 

Premiéra v Hradci Králové.

Premiéra v Hradci Králové.

Stránky Projekt Dirty Family.Stránky Projekt Dirty Family.

Stránky Projekt Dirty Family.

Stránky Flip baru.

Stránky Flip baru.

Autor: Lang Rubrika: Fotogalerie, Události