Jeffrey Blain Grosso, Skejtr s velkým S

V poslední březnový den nás opustil Jeff Grosso, vertová legenda legend a ve věku 51 let je poměrně brzy na skejtování ve Skate Heaven. Ale co naplat, život je takovej a jinej nebude. Mezi déle plánované aprílové články ze včerejška, jsme si z úcty k Jeffovi nedovolili zamíchat RIP článek a pevně věříme že nás v tomto kroku pochopíte.

 

We love Jeff.

We love Jeff.

 

Jeff Grosso se poprvé postavil na skejta nejspíš někdy v sedmdesátých letech dvacátého století a v průběhu let osmdesátých patřil ke světovým vertovým hvězdám jako byly a jsou Tony Hawk, Steve Cabalero, Christian Hosoi a další. Užíval život plnými doušky, jak se na hvězdu patří, ale Jeffův život rozhodně nebyla procházka růžovým sadem a v životě hvězdy se našly i temné časy. Prášky, heroin asi není něco za co by byl člověk pyšný, ale právě Jeff  dokázal před lety se vším praštit a jel , nebo se snažil jet čistotu. O tomto temném období se rozpovídal třeba v tomto rozhovoru na TWS. O smrti a předávkování mluví s naprostou vyrovnanou lehkostí člověka, který už ty věci nechal dávno za sebou.

 

Jeff Grosso, cover 1994. / foto: Brittain

Jeff Grosso, cover 1994. / foto: Brittain

 

Pro mě osobně zůstane asi největší vzpomínka na Jeffa v podobě titulky TWS z roku 1994. Ustřižená, pověšená na skříni kde vydržela několik let a v neustálém, takře každodenním nepochopení „jak se v tom sakra může takhle postavit? Jak to pak vrátí? A v bowlu? To přeci není možný“. Třeba si každý z vás najde podobnou vzpomínku nebo historku a ani nevíte že to byl právě Jeff Grosso. Teď se na nás dívá tam ze shora a to naše snažení mu musí přijít úsměvný, protože on měl v srdci a v hlavě pouze skateboarding. To my si tam dokážeme nakydat i další věci, který pak táhnou dolu a nenechají nás vrátit to nejlepší 5 – 0 v bowlu, jako je na fotce z TWS.

 

 

Po Jeffovi zůstalo spousta videí, fotografií a fanoušci jeho série Love Letter to Skateboarding, mají k dispozici hodiny a hodiny Jeffa komentátora a pro všechny pak jsou záběry Jeffa skejtra. Pana Skejtra, s velkým S.

 

Odešel Skejtr, ale i otec osmiletého Olivera a Jeffovým odchodem se svět nezastavil, jedeme dál, ale v této nelehké době navíc taková ztráta. Bude to zas o něco smutnější jízda, ale jedeme dál. Jeffe, Skate in Peace.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

🎶That’s how it goes, everybody knows…🎶 #odetoduane

A post shared by Jeff Grosso (@grossosucks) on

Autor: Lang Rubrika: Události