Koncertní tipy na leden a únor 2015 v Lucerna Music Baru

Lucerna Music Bar je jedním z nejstarších fungujících klubů v Praze, který nabízí směsici moderního a mezinárodního programu s bohatou kulturní tradicí. Hlavní náplní Lucerna Music baru jsou především koncerty, kde se žánrovému zařazení nekladou žádné podmínky. Díky této různorodosti si zde přijdou na své snad všichni a my máme pro Vás několik tipů na první půlku nového roku 2015.

LEDEN 2015

 

Neděle 25.1.
CHE SUDAKA 

 

Barcelonská kapela CHE SUDAKA je považována za vlajkovou loď žánru mestizo music. Kdekoliv se dva argentinští bratři Leo a Kachafaz společně s kolumbijskými kámoši Cheko a Jotou objeví, jejich fůze cumbia, ska a punku garantuje rozjetou párty až do rána. Jejich expresivní sociokritické texty odstraňují ideologické nebo psychologické hranice a snaží se bránit lidskou koexistenci proti politickému a mediálnímu tlaku. Dřívější ilegální imigranti z barcelonských ulic mají za sebou festivalová vystoupení ve čtyřiceti různých zemích a odehráli více jako 1500 koncertů po celém světě. Jejich hudební kořeny vycházejí z jihoamerické populární kultury a legendárních kapel jako The Clash, Mano Negra a Los Fabulosos Cadillacs. Ohromující energie, kterou dávají svým diváků, je jejich hlavní značkou.

 

 

Středa 28.1. 2015
GERARD WAY
 

Zpěvák zaniklých rockerů My Chemical Romance přijede do Prahy v rámci evropského turné k sólové desce Hesitant Alien.  

 

 

Čtvrtek 29.1. 2015
FALTY DL

FaltyDL, vlastním jménem Drew Lustman, je producent z New Yorku vydávající od roku 2013 na labelu Ninja Tune. Jeho tracky plné nostalgické atmosféry starého New Yorku a Chicaga jsou charakteristické rafinovaným mixem hiphopu, dubstepu, garage, soulu a junglu. Písničky FaltyDL zdobí taneční parkety a radiové hitparády po celém světě. Už jeho první album Love Is a Liability mu zajistilo pozornost u fanoušků i hudební kritiky. Magazín Drowned in Sound a hudební novinář Kris Needs dokonce zařadili desku mezi nejlepší alba roku 2009. Jeho rané produkce mezi léty 2007 a 2011 vycházely na labelech Rush Hour, Planet Mu, Ramp a Swamp81. V roce 2013 FaltyDL přesídlil k labelu Ninja Tune, který vydal jeho třetí album Hardcourage obsahující mimojiné i vokály hostujícího zpěváka Eda Macfarlane z kapely Friendly Fires.  

 

 

Sobota 31.1. 2015
TRICKY

“Pojmenováním desky Adrian Thaws říkám, že mě vůbec neznáte,” říká Tricky, když popisuje svou jedenáctou desku. “Tolikrát mě už lidi zkoušeli odhadnout, ale já se s každou novou deskou vydávám úplně jinam.”

 

Adrian Thaws je barevná poutavá kolekce písniček, které přecházejí od hip hopu k house, od jazzu k blues, od rocku k reggae. Bylo nahráno v Trickyho domácím studiu v Londýně, kam opět přesídlil po téměř dvou desetiletích v New Yorku, Los Angeles a Paříži, a podílela se na něm celá řada mezinárodních spolupracovníků: Francesca Belmonte, Nneka, Mykki Blanco, Bella Gotti, Tirzah, Blue Daisy a Oh Land. Je to deska, která se musí poslouchat pořádně nahlas.

 

 

ÚNOR 2015 

 

Pátek 13.2. 2015
THE AFGHAN WHIGS

Pamětníci skvělých koncertů téhle party, která vznikla v americkém Cincinnati v roce 1988, již nedoufali, že se s jednou ze zásadních skupin grungeové éry ještě někdy na pódiu setkají. The Afghan Whigs se rozešli počátkem nového milénia a dlouho to vypadalo, že slova frontmana Grega Dulliho, o tom že nemá v úmyslu s kapelou pokračovat, budou platit stále. Cesty bývalých spoluhráčů se však po čase opět protnuly, a tak se po deseti letech znovuobjevil band, jehož kombinace garážového rocku, grunge a punku je jedním z milníků rockové historie.

 

Comeback kapely má však na hony daleko k sentimentálnímu vzpomínání! Magická chemie Afghan Whigs stále funguje, koncerty jsou plné energie a letos kapela vydala u prestižního labelu Sub Pop (toho samého, kde počátkem 90. let nahráli tři alba, jež formaci ukotvily na scéně americké alternativy) nové album Do to the Beast.

 

27. října kapela navíc vydala remasterovanou reedici svého slavného alba Gentlemen, které je nově doplněno o 17 nových tracků z nezveřejněných demáčů a živých vystoupení. Název byl vzhledem k 21. výročí vydání alba pozměněn na Gentlemen at 21.

 

 

Pátek 20.2. 2015
MARK LANEGAN BAND

Už téměř padesátiletý americký muzikant a skladatel Mark Lanegan se chystá vydat nové album nazvané Phantom Radio. Bude to deváté album, které vydává pod svým jménem, ale zkombinujte to s alby, na kterých se podílel – ať už s Isobel Campbell nebo Duke Garwoodem nebo jako padesátiprocentní člen Gutter Twins (se svým dlouholetým spolupracovníkem Gregem Dullim) nebo s legendární první Laneganovou kapelou Screaming Trees, a vyjde vám počet blížící se dvacítce. A pak je to jeho hostování v Queens Of The Stone Age, předtím v Mad Season, superkapele z poloviny devadesátých let, kde hráli členové Alice In Chains, Pearl Jam a Screaming Trees. A to jsme vynechali jeho roli příležitostného zpěváka na deskách umělců, jako jsou UNKLE, Martina-Topley Bird, Moby, Soulsavers, Melissa Auf der Maur a Creature With The Atom Brain. Celkem se Mark Lanegan podílel na zhruba 50 deskách. Padesát let, 50 desek.

 

Nové album Phantom Radio produkoval Alain Johannes a Laneganův hluboký hlas zvěstuje pravdy pochmurné říše. “Viděl jsem krvácející nohy poutníků,” zpívá Mark v Judgement Time. “Viděl jsem celá topící se města, viděl jsem celé armády umírat.” Věříte každému slovu – žádný jiný žijící zpěvák nemá hlas, který by byl takto schopen zvěstovat biblická znamení.

 

Je to ale součást řemesla, protože Mark Lanegan není tak černý, jak ho lidé malují. Jeho hlavní nástrojem při skládání desky Phantom Radio byl jeho telefon – speciálně aplikace jménem Funk Box. Phantom Radio organicky vyrostlo z těchto syntetických kořenů a přibralo Markovu pokračující lásku ke Krautrocku a nové vlně osmdesátých let, kterou ho při objíždění Los Angeles v autě zásobuje jeho oblíbené satelitní rádio Sirius. “Mají pár dobrých programů – garážový punk Little Stevena je skvělý – ale obzvlášť ty pořady o osmdesátkách,” říká.

 

 

Pondělí 23.2. 2015
LOOPTROOP ROCKERS

První jméno Boomboxu 2015 je hodně slušný! Klasika. Kult. Legenda. Proslulost lokální, s dopadem globálním a drtivým jak hala Globen. Zase? Ano, zase po čtyřech letech. S novou deskou, novou show a starou známou energií a charizma se parta Looptroop Rockers vrací jak we will, we will rock you. Už je to tak. Zase jednou táhnou Švédi na Prahu. Zase jednou koncem února bude mejdan. Zůstává vlastně všechno. Kulisy – bude hrát Lucerna Music Bar. I postavy – tedy LTR v plný sestavě. Promoe s bombaklat dreadama na hlavě i bradě zas o něco delšíma, Embee, CosM.I.C. i Supreme se stejně naleštěnou holohlavou… Jen šlágry, co zlidověli, doplní i fláky z nový desky. A že se kousek s názvem Naked Swedes zase jednou povedl, o tom snad netřeba dlouze polemizovat. Věřte nebo ne, za posledních 10 let je tohle třetí koncert Looptroop Rockers v Praze a že zase jednou probudí vášně, to je jasný, jak šest miliard facek.  

Autor: Kac Rubrika: Muzika, Události