Letošní Vans Shop Riot hostil havířovský skatepark

Deset let dlouhá šnůra pokračuje dál a letos se už s jedenáctým ročníkem vrátila akce Vans Shop Riot. V našich končinách padl výběr na nový skatepark v Havířově a za účasti týmů z České republiky a Slovenska se mohl rozjet ten pravý Riot. Týmů byla spousta a některé své týmy měly rozdělené ještě na další dva týmy.

 

Foto: Peter Mercell

Video: Bob Bausner

 

Společná fotka všech účastníků letošního Vans Shop Riot / foto: Peter Mercell

 

Po neuvěřitelném 10. výročí v minulém roce se Vans Shop Riot vrací s 11. ročníkem v roce 2019. Již od roku 2008 přichází Vans s originálním konceptem a propaguje nejlepší evropské street skatery a nabízí evropským skate shopům a širší skateboardové komunitě autentickou platformu k seberealizaci díky pořádání Vans Shop Riot ve většině zemí Evropy.

 

Týmů byla spousta a to jak z Český republiky, tak i Slovenska / foto: Peter Mercell

 

S první zastávkou, která se letos konala 6. července ve Varšavě jsme odstartovali letošní VSR 2019 tour, která se pojede napříč celou Evropou, s dalšími lokálními zastávkami v mnoha zemích, jako například Anglie, Francie, Německo, Itálie, Španělsko, Izrael, Belgie, Holandsko, Dánsko, Polsko, Česká republika, Řecko a Portugalsko.

 

Kreativita týmů při jízdách byla nedílnou součástí, ba dokonce nutností. Tady Picnic 2 tým v akci, kdy Aleš Jež skáče přes Erika Tacinu. / foto: Peter Mercell

 

Vans Shop Riot je striktně streetový závod, každá evropská zastávka hostí ty nejlepší lokální skate shopy, které se svými teamy závodí v jednom z jejich nejlepších skateparků. Česko-Slovenská zastávka se letos konala ve zcela novém skateparku v Havířově. Vítězný team vyhrál all-inclusive placený výlet na evropské Shop Riot finále!

 

Kterej tým neměl společnou choreografii, nemohl přemýšlet na vyššíma příčkama. Tady Picnic při společný srandě, Honza Navrátil přeskakuje láskyplný týmový kolegy Jirku Houku a Arnošta Cerala. / foto: Peter Mercell

 

Poprvé v historii tohoto závodu otevírá Vans také šanci se kvalifikovat pro skate shopy, které se nemohou zúčastnit kvalifikačních závodů tím, že otevírá online Best Street video edit contest a dále tak rozširuje své odhodlání k podporování core skate shopů a komunity.

 

 

Posledních pár let se firma Vans spojila s respektovanými umělci s úzkými vazbami ke skateboardingu. Tento rok jsme spojili síly se švédským umělcem Jacob Ovgren , který je jedním z umělců, stojícími za Polar Skate Co. Jacobova unikátní „cartoon artwork“ je okamžitě rozpoznatelná v rámci celosvětové skateboardové komunity a je tak perfektním propojením pro Vans Shop Riot koncept.

 

Letošní grafika pro Vans Shop Riot od švédského umělce Jacoba Ovgrena

 

Každý rok je finále Vans Shop Riot série pořádáno v jiné zemi. Finále ročníku 2019 se bude konat v amsterdamském Noord Skateparku 25. a 26. října 2019 a za tuzemský Vans Shop Riot se jako vítězové do Amsterdamu podívají Picnic!

 

První tři místa letošního Vans Shop Riot, který se jel ve zbrusu novém skateparku v Havířově / foto: Peter Mercell

Součástí Vans Shop Riot je i Best Trick, který si odnesl Jirka Hronek za svůj switch 360 flip / foto: Peter Mercell

 

VÝSLEDKY VANS SHOP RIOT 2019

 

1 – Picnic 1
2 – Streetmarket „A“
3 – Picnic 2
4 – Streetmarket „B“

 

BestTrick – Jirka Hronek (Mystic) ss 360 flip
DeathRace – Honza Kesler (Picnic)

 

 

VANS SHOP RIOT 2019 – CZECH REPUBLIC AND SLOVAKIA VIDEO // camera & edit: Bob Bausner

 

 

 

 

VANS SHOP RIOT 2019 – CZECH REPUBLIC AND SLOVAKIA GALERIE // foto: Peter Mercell

 

Autor: mutecrap Rubrika: Události, Závody