Metaloví Helmet přivezou do Prahy své nové album

Dlouho očekávané nové album amerických rockerů Helmet – první po šesti letech – představuje tvrdé riffy, bušící bicí a typický hlas frontmana Page Hamiltona. Album je energie ve své nejčistší podobě a návštěvníci Lucerna Music Baru to budou moc 21.ledna poznat na vlastní kůži.

 

Každá skladba z nového alba nazvaného Death To The World je kombinací různých tvrdých stylů – hard rocku, alternativy, metalu a punku.

Album produkoval Page Hamilton sám a míchal ho cenami ověnčený producent a zvukový inženýr Jay Baumgardner.

 

Držitelé zlaté desky a na cenu Grammy nominovaní Helmet vydali od svého založení v roce 1989 v New York City osm kritikou nadšeně přijatých alb. Míchali zeppelinovské riffy s vehementní post-hardcoreovou precizností, typickými těsnými akordy a offbeaty – Hamilton původně hrál jazz. Tahle kombinace byla vzácně vizionářská a ve své době velmi úspěšná.

 

Kapely jako Deftones, Rise Against, Pantera a Tool citovaly Helmet jako největší vliv, nejen pro jejich energii a přístup, ale také pro muzikálnost a inteligenci. Helmet jsou, mimo jiné, i dokonalé umělecké dílo.

 

 

Důkazem bude i novinka Dead To The World, která vychází 28.října 2016 na earMUSIC jako CD digipack a průhledný vynil. a samozřejmě i turné, se kterým 21.ledna dorazí i do pražského Lucerna Music Baru.

 

S Helmet jedou celé turné jako hosté Local H z Illionis, kteří se proslavili tím, že byli jednou z prvních kapel, která vystupovala jen ve dvou – frontman Scott Lucas hraje na kytaru i baskytaru a bubeník Ryan Harding obstarává všechny další zvuky.

 

Přímý link na vstupenky: https://goout.net/cs/listky/helmet+support-local-h/vcs/

 

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/972994066145988/

 

Více info na:

 

www.helmetmusic.com

www.facebook.com/helmetmusic

www.localh.com

www.facebook.com/localh

www.musicbar.cz

www.facebook.com/lucernamusicbar

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Autor: Hank Rubrika: Muzika, Události