Report z historicky první Junior Skateboard Academy

Na konci listopadu se v UnO hale odehrála historicky první Junior Skateboard Academy, kdy si v hale dalo soustředění celkem 23 dětí z celé ČR. Akce se konala pod patronací České asociace skateboardingu, která tak odstartovala spolupráci s českými kluby, zaměřenými na skateboardingu. V článku vše popisuje Petr Vašut aka Vašnosta z Havířova, který byl šéfem akce v Ústí nad Orlicí.

Kompletní crew!

Kompletní crew!

 

Juniorská Skate Akademie, která se konala od 24.11. do 27.11. v Ústí nad Orlicí se zúčastnilo 23 dětí a spolu s nimi dorazila i parta lektorů, fotograf, kameraman a zdravotnice. Zúčastněné děti byly z Prahy, Havířova, Orlové, Hradce Králové, Plzně a z Veselého nad Moravou. Nejmladšímu účastníkovi byly teprve tři roky a nejstaršímu čtrnáct let. V sobotu po příjezdu byly děti ubytovány a po obědě rozděleny do skupin podle daných skateboardových dovedností a byli jim přiděleni lektoři.

 

Před prvním tréninkem a celým soustředěním byli účastníci seznámeni s programem, řádem soustředění a povinnostmi vyplývající z celého pobytu. Každý den po snídani byl přesun do skateparku, kde proběhla rozcvička a poté dopolední trénink. Poté opět protažení těla a přesun na oběd, hodinová poobědní pauza na odpočinek a opět přesun do skateparku na odpolední trénink, který opět začínal rozcvičkou a míčovými hrami k zahřátí a rozpohybování těla. Po odpoledním tréninku protahovačka a hurá na večeři. Před večerkou, která byla stanovena na 22:00, byl ještě večerní program, který se každý večer měnil, ale vždy byl zaměřen na skateboarding (skate videa, video couching, montáž skateboardů, první pomoc atd.).

 

Předposlední den proběhl závod ve streetu jednotlivých skupin, aby se děti naučily odbourávat trému a ostatní skupiny, které nejely závod, dělali spolu s trenéry symbolické rozhodčí. Samozřejmě po celou dobu soustředění probíhaly malé závody jako například hippie contest, ollie contest, závod v rychlosti atd. Poslední večer proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen, diplomů a medajlí. Všechny děti byly moc šikovné, takže cenu a diplom si zaslouženě odnesl každý a každý za něco jiného.

 

Za organizátory prvního ročníku Junior Skate Academy musíme říct, že jsme byli mile překvapeni z chování dětí a jejich přístupu k tréninkům. Všechny děti z našeho pohledu měly progres a každý se naučil něco nového. Tímto chceme poděkovat účastníkům, rodičům, trenérům, ČASu a MŠMT za možnost vytvořit tento projekt, který doufáme bude v ČR tradicí pro zdokonalování mládeže a dětí ve skateboardingu a bude ukazovat nové talenty, se kterými budeme do budoucna dále pracovat.

 

Foto: Tomáš Hrabaň
Video: Dan Vojtaš

 

 

František Havránek, frontside ollie.

František Havránek, frontside ollie.

Lukáš Mizera, kickflip.

Lukáš Mizera, kickflip.

Daniel Růžička, 50 - 50 grind.

Daniel Růžička, 50 – 50 grind.

Laura Záveská.

Laura Záveská.

Max Dolanský a jeho polet.

Max Dolanský a jeho polet.

Antonie Bakošová v poletu.

Antonie Bakošová v poletu.

Autor: Lang Rubrika: Události, Videa