Report z oficiálního otevření skateparku v Plzni

Ve středu 5.6. se v městském obvodu Plzeň – 2 Slovany uskutečnilo oficiální otevření nového betonového skateparku , který se nachází ve volnočasovém areálu Škoda sport park (SPŠ) a v článku najdete fotky a video z akce!

 

Akce se zúčastnili desítky diváků i aktivních skaterů, kteří se následně zapojili i do best trick contestů na vybraných překážkách a úvodní slovo patřilo samotnému starostovi městského obvodu Solvany Lumírovi Aschenbrennerovi, místostarostovi Janu Fluxovi a zástupci Mystic Construction Martinovi Lucukovi.

 

Součástí programu v rámci slavnostního uvedení skateparku do provozu byla i exhibice jezdců ve složení Tomáš Javůrek, Daniil Platonov, Jakub Jiruška, Marek Knytl, Štěpán Folkman, Martin Štich, Filip Korpus a Honza Malý.

 

Nechyběla ani krátká exhibice těch nejmenších pod taktovkou Bédy a po nich následovaly best trick contesty na vybraných překážkách a závěrečná skate session v bowlu až do setmění.

 

Nový betonový skatepark nahradil dřívější plechový a jeho předností je rozhodně samotná rozloha o velikosti 1490 m2 a tím se stává největším skateparkem v ČR. Skatepark má několik úrovní a s různými druhy překážek. Od typických jako jsou rovná zábradlí, grind bedny, bengy a funboxy, tak i rádiusy s různou výškou a obtížností , schody a grind bedny.

 

 

Martin Lcucuk. / foto: Jakub Halfar

Martin Lcucuk. / foto: Jakub Halfar

Daniil Platonov. / foto: Jakub Halfar

Daniil Platonov. / foto: Jakub Halfar

 

Galerie: Jakub Halfar

 

Autor: Lang Rubrika: Fotogalerie, Události, Videa