S.S.S.R. Secret Skate Speed Race

Vydáno: 28.06.2012

V rámci letošního Go Skateboarding Day značka Horsefeathers uspořádala hned dva závody za den a to ve třech městech současně. V Brně, v Ostravě a v Plzni se nejprve rozjela Best line a to krátce po 18. hodině. Ve 21:00 se k tomu přidal ještě tajný rychlostní závod městem s výmluvnou zkratkou S.S.S.R., jehož koncept vznikl v průběhu plánování letošního ročníku Go Skateboarding Day.


Úkolem každého závodníka bylo zvolit si nejlepší trasu a dostat se tak nejrychleji z místa A do místa B. Nejrychlejší v každém městě dostal 3000 Kč cash, zbylí tři pak poukázky na zboží v různých hodnotách v obchodech Horsefeathers Store. Prémii v podobě tisícikorunového poukazu si v každém městě odnesla i nejrychlejší zástupkyně něžného pohlaví. Zde jsou reporty z jednotlivých měst:


 


Brno 
V Juliánově se Best Line závodu zúčastnilo celkem 20 skaterů z toho 8 dětí a 12 dospělých. Děti jezdili na nízké bedně a následně na zemi. První místo v téhle kategorii obsadil Marek Jakš, druhý skončil Pavel Süss a třetí Dominik Přeták. Starší kategorie jezdila lajnu bedna + rail a vítězem závodu se stal Petr Veselý, druhé místo obsadil Petr Kalenský a třetí skončil Milan Hošek. Triků padlo nespočet, všichni byli spokojení a pohodově naladěni. Ke konci závodu již většině lidem začali pípat SMS zprávy, odkud se jede tolik očekávaný S.S.S.R. a kam se pomalu začali všichni přesouvat. Na místo startu, na "Barvičku", dorazila skupina asi 80 longboardistů a skaterů. Nutná registrace na místě proběhla celkem hladce a rychle ovšem těsně před startem se na místě objevila také hlídka městské policie. I přes varování se všichni rozhodli startovat i za cenu případné pokuty. Po společné fotce už mohla konečně banda nadšenců odstartovat. Celý závod se obešel bez vážnějších úrazů. Nadšení v cíli, kam nejrychlejší dorazili za zhruba deset minut po překonání asi dvou a půl kilometrové tratě, nebralo konce. Mimo triček z limitované série se symbolem závodu, které dostal každý, kdo se registroval do 15. června, dostali závodníci v cílové stanici, v klubu Fantomas, pivo zdarma. Následovala afterparty a oslavy GSD. 
Asi největším překvapením celého závodu bylo páté místo Petra Veselého, vítěze odpolední Best line, který dojel na klasickém a navíc ještě vypůjčeném skateu. Podle slov organizátorů prý vůbec nebrzdil. Jinak první čtyři místa brali longboardisté v pořadí Pavel Zajíc (1. místo), Vavro Srobar (2.místo), Lukáš Martinů (3.místo), David Humpolík (4.místo) a zmíněný Petr Veselý (5.místo). Holky přijely skoro v objetí takže Aneta Burdová a Vendy Opletalová dostaly cenu dohromady. 


 


Brno S.S.S.R gallery:Brno Best Line Gallery: 


Ostrava 
V březnu se v severomoravské metropoli otevřel v pořadí třetí obchod Horsefeathers avšak proti Plzni a Brnu je zatím jakákoliv tamní akce stále nepopsaným listem. Na dosud neprobádané území se i přesto vrhly dva závody v jeden den a navíc úspěšně. Best line závodu ve skateparku v Porubě se zůčastnila patnáctka jezdců a mimo lajny se jel i best trick na každé z překážek. Celkovým vítězem Best line se stal Filip Hrubeš aka Skunek před Vaškem Špačkem a Matějem Bartošíkem. Cenu za best trick na spině si za Fakie bigspin 540 flip odnesl Dan Dujšík a na bedně do vrchu Tibor Korbely za Smith grind flip out a také Aleš Michalda za nosegrind nollie heel flip out. 
V 19:30 navigovala SMS účastníky rychlostního závodu k základní škole Ostrava-Muglinov. Po registraci dostali všichni plánek, v němž byl vyznačen pouze start a cíl závodu, kterým se stal klub Bogota poblíž vyhlášené Stodolní ulice. Trasa měřila něco málo přes tři kilometry. Na rozdíl od Brna zde zůstal start ochráncům pořádku utajen. Bezkonkurenčně nejrychlejší se stala ostravská longoboardová legenda Miloslav Brzák aka Milion, který se do cíle dostal zhruba za 5 minut. Druhé a třetí místo, ovládli Adam Tomáš a Martin Krupa na cruiserech. Prémii pro tamní nejrychlejší dívku si odnesla Simona Kocifájová. Na afterparty v klubu Bogota, kde bylo připraveno prvních 100 piv zdarma si ještě dlouho všichni prohlíželi plánky a ukazovali navzájem trasy. Některým z přespolních, kteří lehce zbloudili nezabránil v další účasti v závodu ani plot, který na své cestě zdárně překonali. 


 


Ostrava S.S.S.R gallery:Ostrava Best Line Gallery: 


Plzeň
Best line závod se konal ve Škoda parku v Plzni Doudlevcích, kterému neřekne nikdo jinak než Modrý. Na samotný závod dorazila zhruba padesátka skaterů, avšak zdaleka ne všichni závodili. Ti co nezávodili, ale vytvořili velmi příjemnou atmosféru pozdního odpoledne a tím i povzbudili jednotlivé jezdce k ještě lepším výkonům. Setup lajny se sestával ze tří beden a zábrany. Počítali vždy pouze série s nejméně dvěma odjetými triky. Vítězem plzeňského Best line závodu se stal Ota Fiala se sérií kickflip to bs suski grind, nollie bs 5-0, bs bigspin shuv it, druhý skončil Vláďa Blecha s fs 5-0 fs pop shuvit out, 360 flip, nosemanual 360 shuv it out, třetí Tomáš Zábranský a jeho fakie bs tailslide 270 out, fakie kickflip tailslide, čtvrtý Zdeněk Janoušek a bs nosegrind nollie fs pop out, fakie 5-0 grind a pátý Martin Švec se svým 360 kickflip, kickflip fs noseslide. Závod Best line skončil krátce před půl osmou. 
Na jiném konci města se už ale krátce po půl osmé, hned po obdržení SMS zprávy, začali na start sjíždět první zájemci o registraci. Registrační místo bylo vzhledem k problémům se strážci pořádku při všech minulých oslavách GSD konspiračně ukryto za branou tenisového klubu Slavie v Plzni na Borech. Do začátku závodu se sešlo celkem 79 registrovaných jezdců. Atmosféra byla uvolněná až do chvíle vyhlášení cíle a rozdání plánků. Pak už se dav dal jen velmi stěží udržet a všichni natěšeně podupávali za pomyslnou startovní čárou, kterou tvořil nájezdový obrubník zmíněného klubu. Startovní pole se roztrhalo na skoro přesné třetiny neboť nebylo zcela zřejmé, která ze tří hlavních cest bude zdaleka nejrychlejší. Těm pár, kteří se rozhodli pro alternativní variantu začínající sprintem přes trávník nedalekých vysokoškolských kolejí bohužel došel před cílem dech. Pokud Brnu a Ostravě dominovaly longboardy, cílovou rovinku klub Sally Brown v centru Plzně ovládly jednoznačně cruisery. Vítězem celého závodu se stal Mára Močkoř, před Martinem Janíkem, Jendou Havránkem, Láďou Blechou, Márou Štruncem, Danem Novotným a Michalem Čejkou. Jak Michal Čejka, tak Jenda Havránek jeli coby zaměstnanci pořádající Stigma Distribution pouze o čest. Nejrychlejší dívkou se stala Katka Petrušová před Markétou Havránkovou.
Stejně jako v Brně a Ostravě bylo i na plzeňské afterparty v Sally Brown připraveno 100 piv zdarma a ani tady nadšení z pouhé účasti, jak se ukázalo i značně adrenaloviného závodu, nebralo konce. 


 


Plzeň S.S.S.R gallery:Plzeň Best Line Gallery: