Skate a prach v ČKD

Štěpán Folkmann, Honza Machačka a fotograf Black Bee se rozhodli navštívit starou rozpadlou halu ČKD. S tím, že by tam mohl vzniknout nějakej zajímavej foto matroš. A ono se to fakt povedlo, i když to nebyla ve finále zas taková prdel.

Kamarád a skater Štěpán Folkman mi dal echo, že ví o rozpadlé hale na focení nedaleko nové skateplazy v Praze Vysočanech. Vzali jsme s sebou parťáka Honzu Machačku. Ta hala byla docela dirty. K natočení pořádnýho hororu, všude zlý tagy, buchny a hlavně různý vchody do temných sklepů, ze kterých opravdu nebyl fajn pocit, jak obydlí Černobylských příšer. Focení bylo poměrně zajimavý. Chtěl jsem, aby zapadající sluneční svit prosvítal okny, aby místo dostalo tu pravou atmosféru. Chodit do opuštěné haly na večer není nic o co stát a tak focení dostalo úplně jiný rozměr.

 

Machy s sebou měl profi kameru, kterou jsme radši ani nevyndali z báglu, a s mým nářadím dohromady celkem důvod ke stresu, takže jsem musel trošku zrychlit tempo focení, ještě poté co do haly vešlo asi sedm individuí, která vůbec nepůsobila přátelsky a začali házet do haly kameny. V prvním patře jsme pořešili profilové fotografie a pár skejtovek. Štěpán dal váro až se na nim prášilo a inwardheelflip. Pro Machyho jsme vykoumali ollie přes pneumatiku, fs pop na vyrobeným banku a switch heelflip. Pak se přesunulo focení do třetího patra. Pusobení času na halu nám přineslo krásnou vlnku. Dali jsme dvě fotky a protože sluníčko už bylo v závěru a já začínal mít trošku nervičky o naše bezpečí a výbavu, upalovali jsme honem pryč z haly. Foto materiál dopadl následovně. Bee