Skejtová Valhalla se otevřela pro Sashu Steinhorsta

Sasha Steinhorst nakonec prohrál letitý boj se zákeřnou nemocí a zasednul ve skejtové valhalle mezi ostatní legendy kam jistě patří. Měl rád Jacka Danielse, tak si ho dneska dejte taky, na Sashovu památku.

 

Sasha a jeho oblíbený handplant.

Sasha a jeho oblíbený handplant.

Sasha se narodil v roce 1968 v San Diegu, v zemi zaslíbené a od čtyř let pobýval v San Franciscu. Jeho tátovi přišlo že by měl mít doma tenisovou hvězdu a tenis mu byl cpán horem dolem, i trenéři kolem něj lítali, ale pak přišlo to hlavní. V roce 1976 navštívil Oasis Skatepark v Kalifornii a byla to láska na první pohled. Oboustranná. Christian Hosoi, Steve Olson, Pat Ngoho a další slavná jména, to jsou Sashovi kámoši na celý život a hodně mladším skejtrům pomohl v jejich cestě a v jejich směřování.

 

Sasha na streetu rok 1994.

Sasha na streetu rok 1994.

 

Jeho spolupráce s Worldcupem jej zavedla i do Prahy, na Mystic Sk8 Cup a jeho spojení s naší zemí se začalo postupně prohlubovat, až v jednom rozhovoru uvedl Prahu jako své bydliště. Vy jste jej mohli nejčastěji vídat jako rozhodčího na Mysticu a k dalším závodům, které pomáhal uskutečňovat byl třeba závod Bowl Legends, Bondi Bowl A Rama a spousta dalších. Sasha se stal hlavou Association of International Skateboards a pomáhal se závody, které nespadaly pod olympijské kruhy, nebo nebyly spojované s velkými korporáty. Ke kterým si prostě nenašel cestu. Prostě old school skater. Pan Skater.

 

Sasha ještě uvnitř klubu v bowlu na Štvanici.

Sasha ještě uvnitř klubu v bowlu na Štvanici.

 

Sasha bojoval s rakovinou už od roku 1992 a úspěšně. Bohužel mu v roce 2017 diagnostikovali rakovinu v čelistní kosti a v tomto článku jsme avizovali možnost přispění na jeho operaci. I přes boj který Sasha s nemocí svedl, nakonec tenhle závod prohrál a opustil nás ve svých tři a padesáti letech.

 

Sasho, díky moc za vše co jsi udělal pro nás i pro skateboarding jako takový. Však se ještě uvidíme.

 

Autor: Lang Rubrika: Události