Tak kdo vlastně může nosit ten Thrasher?

Rihanna, Justin Bieber, Ryan Gosling nebo Adam Levine. Co maj tyhle jména společnýho a proč o nich píšu na Skaterocku? Všichni tyhle celebrity, se totiž během nedávnej doby oblíkly do Thrasher hadrů a způsobily tím menší revoluci. Mají právo tyhle lidi Thrasher nosit? A jestli ne, tak kdo má?

 

Text: Hank

 

Ohledně týhle „aféry“ se rozjelo za poslední dobu spoustu a spoustu diskuzí. Pojďme se tedy podívat tomu všemu tak nějak pod pokličku. Samozřejmě se většině skejtový komunity z toho dělá na čele rosa, v čele s Panem Thrasherem Jakem Phelpsem, kterej dokonce Bibera a Rihannu veřejně vyzval, aby přestali jejich oblečení nosit. Z osobní návštěvy Thrasher skladu i vím, že firma byla rozhodnutá kvůli tomu přestat dělat tolik populární Flame logo aby se situace uklidnila a Thrasher zase začali nosit ty „správný“ lidi. No jo, ale otázka je, kdo takový lidi jsou.

 

Justin Bieber

Justin Bieber

 

Hodně je zastávanej názor: „Ty vole, nosí Thrasher a v životě nestál na prkně!“ Samozřejmě to musíme brát s nadhledem, ale tak teda stačí, abych si někdy stoupl na prkno a můžu si tudíž koupit tričko nebo mikinu Thrasher a nosil ho s hrdostí a hlavně s vědomím, že se mi za rohem neposmívá parta „opravdovejch“ skejťáků? Těžko říct.

 

Andrew Garfiled (Amazing Spider-man)

Andrew Garfiled (Amazing Spider-man)

 

Pak je tu názor, že by Thrasher měli nosit jen „pravý“ nebo chcete-li „córový“ skejťáci. Hmm a to je vlastně dneska kdo? Týpek co jezdí na prkně dost dlouho? Týpek co jezdí na skejtu v rozervaných ryflích a poslouchá punk (i když Thrasher nikdy nebyl punkovej časák). Nebo týpek co jezdí každej den od rána do večera a nezajímaj ho ani ženský ani škola? Nebo týpek, kterej nakupuje jen v „pravým“ skateshopu a opovrhuje vším ostatním?  Kdo z nich má teda právo si ty hadry oblíct?

 

Rihanna

Rihanna

 

Dalším z názorů je ten, že by si každej měl nosit to, co se mu líbí a neřešit to. S tímhle se na jednu stranu nedá nesouhlasit a to už z toho důvodu, že se mezi náma asi těžko najde skater, kterej má doma v šatníku všechny hadry jen a jen od skejtovejch značek a pokud má značku neskejtovou, tak zřejmě nepátrá po původu a myšlence tej značky, aby si ověřil, že nošením neuráží jakousi komunitu.

 

Adam Levine (Maroon 5)

Adam Levine (Maroon 5)

 

Říct upřímně, kterej z tehlech názorů je správnej a kterej ne, je hodně těžký. Co by pro vás nemělo bejt těžký je to, aby si každej z vás, který si myslíte, že máte právo Thrasher hadry nosit, měl nejdřív uvědomit, že jde hlavně o doplňkový hadry ke skejtovýmu časáku a ne o nějakou módní značku. A teď mi zkuste odpovědět na prostou otázku: Kdo z vás zastánců názoru že Thrasher je jen pro toho nebo onoho, si pravidelně každej měsíc ten časák kupuje, nebo aspoň půjčuje od kámoše a čte ho? A v kolika „pravejch“ shopech ho v ČR seženete?

Autor: Hank Rubrika: Události, Vzdělání