Top události roku 2014 aneb Kopa vs Hank

Rok 2014 je tuhej jako nikdo druhej a mezi bilanční články patří i tento. S Hankem a s Kopou se setkáváte den co den díky našim článkům, bleskovkám, statusům a dalším věcem. Na koho jinýho se tedy obrátit se seznamem těch nej událostí roku 2014? Pánové to vzali trochu jako battle a do akce jsme zapojili i pár lidí z davu a jejich top události najdeš pak na další stránce článku.

Hank vs. Kopa

Hank vs. Kopa

 

KOPOVY UDÁLOSTI ROKU 2014:

 

Wes Kremer SOTY: 

Wes Kremer získal od Thrasheru ocenění Skater of the year 2014 a pro mě to teda nebylo vůbec žádným překvapením, spíše jsem to bral jako samozřejmost, protože opravdu nebylo nikoho jiného, kdo by si to za loňský rok zasloužil.

Co si myslíš o SOTY 2014? Nebo to bereš jako křivdu, že opět nevyhrál Mariano? Kdo by když tak měl být pro tebe SOTY, pokud nepočítáme Mariana, kterého miluješ?

 

Hank: Ty vole to je jasnost. Wes si to letos na sto procent zasloužil. Byl to můj jasnej favorit. Guy Mariano měl vyhrát v roce 2012 a to není jen můj názor (já myslím, že je pozn. Kopa). I přes to, že sem největší masturbátor nad skateboardingem Guy Mariana, tak letos by si to nezasloužil. Sice udělal megapecku (o tom se ještě budem bavit), ale ta vyšla až po SOTY dohlasování. Takže tady s tebou vyjímečně souhlasím hehe (jsem polichocen pozn. Kopa).

 

 

Nyjah vyhrál v roce 2014 všechny zastávky Street League: 

Rok 2014 se opět nesměl obejít bez závodů Street League, které se konaly celkem čtyři. I přes různé komplikace Nyjah poprvé letos dokázal vyhrát všechny zastávky SL a to v včetně Supercrown championship v New Jersey a přišel si tak celkem na zhruba půl milionu dolarů.

Co si myslíš celkově o Street League? Jaký máš pohled na Nyjaha, přeci jen je to jeden z nejlepších skaterů planety.

 

Hank: Představ si například, že nenávidíš ženský. Všechny. A teď si představ tu nejhnusnější, nejvodpornější babu, co má boky jak doky, tváře jak slabikáře, smrdí, je celá zapařená a k tomu úplně tupá. Tak takhle já to mám se skate závodama (a proto si jich kdysi tam u sebe pár odspeakeroval že, chacha pozn. Kopa) (myslíš odspeakeroval tak, že na mě přijeli policajti? pozn Hank) a Street League je ta nejhnusnější ženská. Tahle poloolympiáda jde naprosto mimo mě. Co se týče pána s logem hnusnej limonády na kšiltovce, tak se hluboce klaním před jeho famózním skateboardingem (první vlaštovka a za chvilku předěláváš svou kérku s Marianem za design skejtu Nyjaha pozn. Kopa) (to ne, ale nechám si na kozu vykérovat svoji babičku, abych se mu aspoň trochu přiblížil pozn. Hank), ale jeho „roboticko sportovní“ přístup mě absolutně netankuje a trochu nakopává na blitku.

 

 

Chris Joslin:

Chris Joslin patří určitě k těm největším překvapením ve skateboardingu za loňský rok. Nebyl snad týden, kdy by mi nevyšlo nějaké video, ať už nějaká reklama, welcome video, nebo pojezd ve skateparku. Jestli ho sledujete na Instagramu, tak jste si možná všimli, že tam Chris natáčí full party skoro každý den. A celý rok podtrhl svým debutovým partem v Plan B videu TRUE.

Postřehl si tohle jméno, nebo jde úplně mimo tebe? Jakožto starý hardflipový mastr se ti určitě musel zalíbit. 

 

Hank: Tak teď se trochu červenám jako mastr hehe (tys mi na to fakt skočil pozn Kopa). No Chris Joslin je totální hovado. Jak po stránce pracovní (takový množství videí za rok neudělal snad nikdo v historii), tak po stránce skejtovej. Zabíjí strašně. Sice to není úplně styl skateboardingu, na kterej bych se koukal každej den, ale je to totální zvěř. Na druhou stranu mám trochu obavu jestli nevystřílel všecky náboje za ten rok a nebude dělat časem pořád to samý, jen z větších a na větších věcech, což je nůda (výjimečně musím souhlasit, ale necháme se radši překvapit pozn. Kopa). Uvidíme. Možná se tu hodí heslo „Čeho je moc, toho je příliš“. 

 

 

 

HANKOVY UDÁLOSTI ROKU 2014:

 

Guy Mariano Life on Video:

Představ si Tomíku, že se dostaneš do ráje. Pro tebe je to třeba olizovat Nyjahoj podpaží, po tom, co dojel svoje závodní kolo ve Street League, za který dostal 98,97 bodu. No a já se dostal do ráje 9. prosince, kdy začal na The Berrics pěti dílnej dokument o Guy Marianoj, zakončenej jeho novým a samozřejmě vynikajícím video partem. Ještě, že sem zvyklej si pohonívat, jinak by mě za těch 5 dní upadla ruka. Díky The Berrics a díky pane Mariano.

Co ty si o Life on Video dokumentu myslíš? A nezapomeň, že mám silnějšího tatínka než ty, tak bacha co odpovíš.

 

Kopa: Já bych chtěl jen na úvod vysvětlit, že nejsem žádný ortodoxní Nyjahův fanda, za kterého mě na základě některých mých keců považuješ hehe (si vysvětluj co chceš, stejně ti to nikdo nežere pozn. Hank). Jen mi přijde nefér, že ho lidi tak hejtujou, když si všechno vydřel sám a snaží se z toho vymáčknout maximum (aby ses tu nerozbrečel jako Nyjah když je druhej pozn. Hank). Ale ke Guyovi, já toho člověka hrozně respektuju už jen kvůli tomu, jak dlouho jezdí a pořád v něm je ten zápal a vášeň rozbíjet se a učit se nové triky. Takoví lidi mě vždycky hrozně inspirují když vidím, že i skoro ve 40ti se dá jezdit na takové úrovni. Radši ani nechci vědět, co by teď dělal za triky kdyby si tehda nenašel oblibu v drogách, party a alkoholu! Každopádně 5ti dílný dokument z produkce Berrics bomba nápad a kéž by takových bylo do budoucna víc s jinými skatery, třeba s takovým Markem Suciu by se mi líbil!

 

Guy Mariano - Life on Video

Guy Mariano - Life on Video

 

 

Smrt Jay Adamse:

Idiot sice sem, ale ne totální a je mi tudíž jasný, že pod drn musíme každej. Ale i přesto se mnou smrt Jay Adamse opravdu zahejbala. Tenhle týpek byl jeden z mých největších vzorů a to hlavně proto, že udal jeden (aspoň pro mě) z nejzásadnějších směrů, kterejma se začal skateboarding ubírat. Ukázal, že to jde bez zaprodanosti, peněz a všech mainstreamových věcí okolo. Sice nadělal v životě dost píčovin, ale to je jinej příběh. Odpočívejte v pokoji PANE Adams a díky za vše.

Co ty Kopa a Jay Adams? Víš vůbec kdo to byl?

 

Kopa: Tak tady narovinu bez nějakého googlení přiznám, že o něm vím tak leda to, že patřil k Z-boys a určitě se zasloužil o to, že ten skateboarding je dnes tam, kde je (plesk pozn. Hank). Pro některé se teď asi hrozně zostudím a ty už mi asi nikdy nedáš pět, ale touhle dobou jsem moc nežil (dám ti pěst, tak možná pozn. Hank). Samozřejmě pro mě byla zpráva jeho smrti taky smutná (smutnější než Nyjahovo druhý místo na SL? pozn Hank), ale řešil jsem to tak, že jsem si šel zajezdit a vrátil pro něho nějaký trik, tak snad to tam ze shora ocenil za ty nedostatečné znalosti.

 

Jay Adams

Jay Adams

 

 

Ronnie Creager bez sponzora na skejty a boty: 

 

Ronnie Creager je prostě naprosto špičkovej. Nejen že naprosto dokonale skejtuje, ale navíc je věčně veselej a obrovsky skromnej. Měl sem to štěstí se s ním osobně setkat, takže to nehodnotím podle jeho profilovky na FB. Tak může mi někdo do prdele vysvětlit proč je Ronnie už X let bez sponzora na boty a letos i na skejty? Já si snad udělám fabriku nějakou a začnu ho sponzorovat. No uvidím po vejplatě. Nevím, jestli je to jeho vlastní rozhodnutí nebo co za tím stojí, ale rozhodně bych ho rád viděl víc na scéně. Zatím budu brečet do polštáře a doufat, že se někde ještě uchytí a začne bejt zas vidět.

A co ty na to Kopa? Proč si myslíš, že je to tak jak to je? Nebo tě Ronnie Creager nebaví? Jestli nebaví tak si dej 6 facek a udělej 13 kliků.

 

Kopa: Tak fackovat, ani klikovat naštěstí nebudu muset, protože Ronnie Creager je pojem! Poprvé jsem ho snad viděl, když vyšlo éS Menikmati a to jsem začal skejtovat (mladý péro nevycákaný pozn. Hank) a protože jsem skejtu rozuměl jako koza petrželi (proč ten minulej čas? pozn. Hank), tak při pohledu na Ronnieho skateboarding jsem si říkal, že to asi bude lehké, protože všechno dělal jak nic. Ale při prvním pokusu o ollie a saltem na záda, které jsem rozdýchával půl dne mi došlo, že se asi pletu. Každopádně si myslím, že být bez sponzora na boty a skejty je Ronnieho rozhodnutí. Nevěřím totiž, že je ten trh už tak v prdeli, že by nikdo nechtěl dávat jeho jméno na své produkty! A jestli to tak je, tak asi budu muset promluvit s manažerem Ambassadors, že by s tím měl něco dělat! (jojo na tebe on určitě dá pozn. Hank) Navíc Ronnie vždycky prosazoval tvrzení „Happy skateboarding“, tak třeba už to tak nechal doopravdy.

 

  

DEJ SI NÁZORY I DALŠÍCH LIDÍ KOLEM SKEJTU V ČR A SK NA TOP UDÁLOSTI U NÁS I VE SVĚTĚ NA DALŠÍ STRÁNCE!

 

Autor: Kopa Rubrika: Rok 2015, Události