Top události roku 2014 aneb Kopa vs Hank

Michal Čejka, team manager:

Zrovna jsem dokoukal part Joslina, takže Chris Joslin a jeho part Plan B a welcome do Etnies, Wes Kremer a Crusty by Nature a to, že Jamie Thomas prodal Zero! V ČR je to dvacátý výročí Mysticu, Jirka Hronek a jeho part BR4 (ještě to nevyšlo ale bude to hrozný!) a Lukáš Daněk a jeho aktivita v romský menšině.

 

Štefan Kurilla, skater, kameraman:

Ve světě Wes Kremer a SOTY, pak Plan B True a Youness Amrany se stal PRO za Almost. Tady že Martin Pek vyhrál Mystic, finále Red Bull Skate Arcade na Stalinovi a Elare 2!

 

Vašnosta, Picnic Skateshop:

Ze světa je to video Lifeblood „Service for the Sick“, pak Chris Joslin part ve videu PlanB „True“ a video Antihero „Destination Unknown“. U nás stojí za zmínku asi jen výroční Mystic Cup, díky legendám, které dorazily!

 

Aleš Jež, skater:

Ve světě je to všestranná nálož Wese Kremera v profilu Crusty by nature. Pak Instagramiáda a full lenght videa jako třeba Enjoi „Oververt“, nebo Plan B „True“. U nás je to slušný rozvoj nových skateparků a DIY spotů. Publikace skejtového zinu pro rozšíření obzorů skateboardové kultury. Solidní podpora lokálního skateboardingu a závodů. Což třeba na Moravě dodalo nejen mladým skaterům o kapku větší zapálení do toho.

 

Petr Havlík, skater:
Ve světě tutově Street League, Tampa AM a KOTR! U nás pak Pražskej Démon, Mystic a MČR.

 

Jirka Kůrka, team manager:

Tím, že jsem tam byl osobně, tak stavba 7hills DIY parku v Ammanu v Jordánsku. Nebo obecně celý působení organizace Make life Skate Life, která staví dobrovolně skateparky v zemích třetího světa nebo zemích, kde může skateboarding fungovat jako nástroj boření zažitých kulturně-společenských pravidel.  Druhá věc byl asi vznik Crook magu (stalo se to ve 2014, ne?), protože tím se vlastně definoval současnej „underground“ českýho skateboardingu. Navíc renesance tiskovýho média je v dnešní době prostě super věc. A třetí Destination Unknown od Antihero. Najednou se to vynořilo odnikud a je to prostě ten nejryzejší skateboarding vůbec. Když by se mě někdo zeptal: „Co je skateboarding?“, tak bych mu pustil tohle video.

 

Michal Gálik, skater:

Ve světě určitě KOTR 2014, Run & Gun v Berrics a Street League. U nás pak GoS v Přerově, Stalin Session a Mystic.

 

Vláďa Hlaváček, skater:

Ve světě je to KOTR, SOTY a Wesův part pro DC Shoes. U nás pak Mystic, Pražskej Démon a každej postavenej skatepark v ČR je podle mě taky událost.

 

Tomáš Velický, brand manager:

Ve světě je to odchod Jay Adamse do skejtovýno nebe. Pak že se začal ofiko řešit skateboarding na Olympiádě. A MVP Matt Berger. Jestli někdo nejvíc během necelýho roku zhodnotil a prodal svůj skateboarding, tak je to rozhodně on.

U nás to jsou parky, který rostly neuvěřitelnou rychlostí a porostou dál i ve 2015. Věřím že můžeme hodně brzo čekat silnou generaci young guns. Martin Pek vyhrál Mystic, což vzhledem k tomu jak těžký zranění prodělal, považuju jako důkaz toho, že by se člověk nikdy neměl vzdávat. Respekt za to! A začal vycházet Křivák, což vnímám jako naprosto neuvěřitelnou věc, protože LOGR se většinou není schopen domluvit ani na tom, kdy pojede na tour, ha ha. Každopdáně to beru jako velkej přínos pro českej skateboarding. Kvalitní a obsahově zajímavej skatezine s jiným pohledem na věc, kterej spojuje skejtovou, hudební a uměleckou scénu. To tu chybělo.

 

Petra Hrašová, skate lady:

Grand Prix Beroun. Ten závod byl fakt super. Už jenom proto že to celý pořádal Tomáš Vintr a jeho si cením. Sešlo se tam plno friends a nechyběly ani jezdci z celýho světa. A pak Mystic. Pro mě je pořád lepší a lepší. Potkám tam holky ze světa a společně jezdíme. Je tam vše co ke skejtu patří a těším se na další ročník. A samozřejmě MČR!

Autor: Kopa Rubrika: Rok 2015, Události