Top události roku 2015 aneb Kopa vs. Hank vs. Daniel D vs. Šindy

Už se píše rok 2016, ale my se ještě poohlídneme na rok 2015. Naši redaktoři, kteří se denně starají, abyste měli na co koukat pro vás vybrali 12 událostí, které podle nich byly v minulém roce něčím významné a taky si je navzájem okomentovali a sem tam si do sebe i rejpnuli. Zároveň bysme vám tímto rádi představili nového redakčního kolegu Jakuba „Šindyho“ Šindeláře. Tak pojďte na to!

KOPOVY UDÁLOSTI 2015:

 

Maxim Habanec podruhé vítězem Mystic Sk8 Cupu:

Loni se v Praze konal již 21. ročník legendárního Mystic sk8 cupu, na čemž by nebylo nic tak zvláštního, pokud by to však už podruhé nevyhrál náš Maxim Habanec. Poprvé Max Mystic vyhrál v roce 2010 av roce 2015 k tomu přidal další vítězství.

Co říkáte na úroveň Mystic sk8 cupu 2015? Myslíte, že by to Max vyhrál třeba 10 let zpátky, kdy zde jezdili jména jako Bastion Salabanzi, Jereme Rogers, Mark Appleyard a spousta známých jiných profíků?

 

Hank: Tak tahle akce už jde mimo mě hezkých pár let (a ne jen tahle akce pozn. Kopa). Dřív to pro mě byla událost roku, na které jsem potkal stovky profíků a nasával skvělou, doslova festivalovou atmosféru po celým ostrově. Dnes je to už úplně o něčem jiným bohužel. Maxovi samozřejmě vítězství přeju a vyhrát to mohl kdokoliv kdykoliv. Závody pro mě nikdy nebyly o tom kdo vyhraje.

 

Daniel D: Musím se přiznat, že jsem nikdy Mystic nenavštívil (a to se nebojíš napsat takhle veřejně?! pozn. Kopa). Vždy mě to lákalo, ale přijde mi, že už to nemá takovou úroveň, jakou to mívalo předtím. Ve světě je spousta velkých závodů, které mají pro profíky větší smysl jet. A taky to není jen o závodech. Víc ocením pořádný street part, i přes to, že se na Street League, Tampu a další závody pokaždé rád kouknu. Každopádně velká gratulace Maxovi!

 

Šindy: Max tím ukázal, že má šanci prosazovat se mezi evropskou a částečně světovou špičkou. To částečně souvisí s tím, že na Mystic nejezdí tak zvučná jména jako dřív a je to trochu škoda, protože to byla dříve mega událost. Jestli by se Max umístil i dříve už teď stejně nezjistíme, můžeme spíš těšit jestli dá do budoucna hattrick.

 

 

Rowley, Koston, Mariano opustili své několikaleté sponzory na skejty + Guy Mariano Nike SB:

Rok 2015 byl neskutečný boom co se týče různých odchodů a přestupů ve skate firmách. Bylo zde několik hodně významných změn, ale těmi největšími jsou určitě odchod Geoffa Rowleyho od Flip a odchod Guye Mariana a Erica Kostona od Girl.

Proč myslíte, že zrovna rok 2015 přinesl tolik změn? A proč by takové legendy najednou opustili své dlouholeté sponzory. Myslíte. Že něco kutí společně? A speciálně pro Trávu: Jak komentuješ přestup svého miláčka Guy Mariana do stejného teamu jako Nyjah Huston (Nike SB)?

 

Hank: Týmovejch přestupů bylo v roce 2015 fakt velká hromada. Samozřejmě tyhle tři jména sou asi nejvíc zajímavý a ještě víc zajímavý je to, že netušíme kde kdo skončí (myslím tím skate firmy). Mariánův odchod do Nike SB sem nepochopil. Má to tahle mega hvězda zapotřebí (zas taková mega hvězda asi není pozn. Kopa)? Nike SB si prostě jede Bohůšovo heslo „Tak a teď si vás kúpím všechny“, což je víc než smutný.

 

Daniel D: Když už jsme u přestupů, hlavně teda do Nike SB, tak u Nyjaha jsem si ještě řekl budiž, ale Guy? To byl pro mě nejsmutnější přestup roku (Vzpomínám, jak si z toho byl týden v depresi pozn. Kopa) (tak to pak nevím co znamenal pro mě pozn. Hank). Měl jsem ho vždy spjatého s partou od Girl a najednou tohle. Ale v dnešní době je všechno o penězích a když člověku někdo nabídne víc, tak proč na to nepřistoupit? U Primitive byly změny celkem očekávané.

 

Šindy: Těch změn bylo hodně a v tomto roce to pokračuje a pokračovat bude. Důvody můžou být různé od peněz, neshody uvnitř firmy, touha po něčem vlastním, a nebo jen potřeba změny po X letech. Uvidíme, kam se uchýlí a Koston se například ukazuje na instagramu značky Skatemental, takže kdo ví, jestli je to real nebo založí něco svého.

 

 

Točení profilů na mobily:

Nevím, jak moc jste si toho všimli, ale v roce 2015 se ve velkém rozjelo točení profilů na své mobily. Není divu, když si k mobilu stačí dokoupit fisheye do litru a nemusíte utrácet tisíce za GoPro, nebo zrcadlovku.

Jaký máte názor na točení profilů na mobily? Nemyslíte, že se tím tak znehodnotí videa a profily točené na drahé zrcadlovky, když si každý může v pohodě sestříhat svůj profil na mobilu za pár minut?

 

Hank: No nevím jestli je tohle zrovna událost (událost možná ne, ale problém jo pozn. Kopa). Dle mě vůbec nezáleží na tom na čem je skateboarding natočenej. Pokud je natočenej dobře a zajímavě tak je to přece úplně jedno. Furt to bude skateboarding.

  

Daniel D: Tak to hold dnes chodí a technologie jdou dopředu. Je mnohem snazší natočit si video na mobil, který máš v kapse a rovnou ho sdílnout na sociálních sítích. Cením nezávislé skejtové videa. Zas tak starý sice nejsem, abych mohl vyprávět, jaké to bejvávalo, ale má své kouzlo mít fyzickou kopii, kterou si můžeš kdykoliv pustit znovu (A kolik těch fyzických kopií doma máš pozn. Kopa) (já asi 4000 pozn. Hank). Na internetu videa přicházejí a odcházejí. Myslím, že mobily klasické kamery a zrcadlovky nepřeženou. Kamera bude kamerou a mobil mobilem. Ale třeba Louieho iphone part? Bylo by mi líto točit tak nejlepší triky jen na telefon.

 

Šindy: V dnešní době, kdy je kvalita videozáznamu na telefonu špičková, s tím nemám sebemenší problém, protože když se to dobře natočí a sestříhá, leckdy to není ani poznat. Točení na kamery přežilo dodnes, na foťáky pojede stejně tak dál ruku v ruce s telefony. Je to jen o zručnosti.

 

 

HANKOVY UDÁLOSTI 2015:

 

Anthony Van Engelen SOTY 2015

No konečně ty vole. Konečně je skater roku někdo kdo nepotřebuje záři reflektorů, Street League, natočit dvacet skoro stejnejch video pártů za rok. Ale konečně je skater roku někdo, kdo si jede ten pravej „raw“ style, street, má status legendy, dělá bussines totálně po svým (a navíc úplně skvěle). Každej kdo se zajímá o skateboarding víc než klikáním na instagram a FB videa musí bejt s tímhle vyhlášením SOTY spokojenej.

Tak co kluci? Je mi jasný, že to není váš šálek piva, ale tak to prostě je. Proč si myslíte, že nevyhrál  Ishod, Luan, Nyjah, Joslin, nebo někdo takovej?

 

Kopa: AVE rozhodně můj šálek čaje je a vždycky se na něho fakt rád podívám. To, že jsem nesouhlasil s jeho výhrou SOTY neznamená, že ho neuznávám. AVE je pro mě Skater of the century, ne of the year. Souhlasím s tvým názorem co se týče bussinesu, ale aby byl SOTY někdo, kdo natočil jeden full part, který točil několik let a kromě FA a Hockey se o něm skoro nevědělo (možná u vás na Moravě pozn. Hank) (nějaký problém s Moravou? Pozn. Daniel), to pro mě není SOTY a přijde mi, že Thrasher má v tomhle hodně zúžený pohled. Za mě je SOTY 2015 Ishod Wair a nepočítám blbosti typu Street League apod., ale protože je to člověk, který si užívá každou sekundu na skejtu, točí profily pro své sponzory, ale i pro felúky, takže co se produktivity týče, natočil toho víc než AVE za celý život (no cement pozn. Hank), ale jasně, není to jen o profilech..  (takže skater roku je pro tebe ten co natočí co nejvíc profilů, ale není to o profilech? pozn. Hank) (jen do něj! Pozn. Daniel)

 

Daniel D: Abych řekl pravdu, tak jsem to nečekal. FA miluju, při sjíždění videí mé oči září radostí a AVE posunul značku o hodně výš. Nejspíš je to překvapením proto, protože my do toho tolik nevidíme, co se děje v zákulisí za oceánem. Lidi, kteří spolu fellí, tak ví, jaké úsilí do toho dává atd. Skateboarding není úplně všechno. Ale Ishodovi to stejně budu přát každý rok, hehe.

 

Šindy: Je fakt, že tuto anketu úplně podrobně nesleduju a že to vyhrál AVE mě po zjištění toho, co a jak dělá, nepřekvapuje. Pokud se na to člověk kouká z vícero úhlů pohledu, tak si to zaslouží. Je dobře, že to není jen o tom, kolik kdo natočí profilů a nebo dokonce kdo si ho nechá vydat těsně před vyhlášením.

 

 

Rozmach „malých“ skate firem

Tady je potřeba se trochu držet zpátky, protože zkurvený korporace se začínaj šířit jako mor a těžko je něco zastaví, ale přesto se objevilo (a rozšířilo) pár nezávislých firem, který sou prostě super. Například Welcome, Fucking Awesome, Hockey, Quasi, Sometimes,  Bianca Chandôn, Call Me 917, Tiredatd atd.

Tady budete doufám souhlasit. Nechceme přece aby sme se dočkali věcí jako Nike Skateboards a jezdili všichni na ofajfkovaným skejtu ne?

 

Kopa: Tady souhlasím 100%. Skaters owned brands je rok od roku čím dál méně a je super, že i přes situaci korporací pořád vznikají nové firmy. Bohužel jsou to většinou firmy jen na desky, kola a skate hardware, ale co se bot týče, tak většina skaters owned brands jde pomalu, ale jistě do prdele, viz. Dekline (R.I.P.). Určitě bych tady ale ještě zmínil firmu Keith Hufnagela HUF, která jde rok od roku čím dál víc nahoru, mají svůj vlastní styl a dokáží konkurovat i korporacím jako Adidas a Nike.

 

Daniel D: Uznávám ty, které si jedou svoje a nejsou v tom masivním mainstreamovém proudu. Za vznik nových malých skate firem jsem rád. Nike Skateboards? Ne, to fakt ne.  Ale boty stejně jako Adidas dělají kvalitní, to je třeba uznat (když si vyděláš na tenise a fotbale, tak si zaplatíš lidi, aby ti udělali i pořádný skate boty pozn. Hank).

 

Šindy: Tak věřím, že jestli někdy budou ofajfkovaný desky (prosím, jen to ne! Pozn. Daniel), stále tu bude skupina lidí, co bude podporovat své oblíbené značky. Buď zaběhnuté, nebo nové. Z těch, co jsi to napsal,jsem zaregistroval pouze FA a Hockey a právě u FA je fantastický jak to může šlapat bez fb, insta atd.

 

 

Boys of Summer video

Tohle by samozřejmě mělo patřit do článku TOP videí, ale pro mě sou prostě dobrý full length skate videa pořád události jak sviňa. A už taky z toho důvodu, že jich je jak šafránu. Boys of Summer se rozhodně zařádí do mojí sbírky (a že není zrovna malá) do top 10. Ato hlavně svojí úplně dokonalou atmosférou, vtipností, trikovou našláplostí, prostě vším. Tohle je hodinová záležitost, kterou si můžu pustit kdykoliv a nedokážu si představit lepší nakopávačku na ježdění (a to už ani nejezdím) v roce 2015 než tohle. A to přece všichni chceme ne?

Kluci viděli ste vůbec tohle video? Co na něj říká omladina?

 

Kopa: Kamaráde, tohle jsem viděl a ne jednou! Hrozně mi to připomínalo Chomp on this a takový styl videí mě mega baví. Vidíš tam totiž takový ten jiný pohled na skateboarding a i když se většinou jedná o chill záběry a pochybuju, že tam někdo hrotil nějaký trik tři hodiny, tak je to stejně nejlepší, protože vidíš, jak jsou legendy jako MJ, the Boss, Koston a spousta dalších vyježdění a i když udělají jen ollie na zemi, tak je to TOP! Navíc tam je nejlepší výčet riderů!

 

Daniel D: Tse, že váháš! Video jsem viděl asi třikrát, partu okolo Supreme sleduju víc než dost a navíc si tam kromě oblíbenců střihl roli můj miláček Sean Pablo. Už jen kvůli tomu si klidně pustím snímek znovu. Cherry je ale Cherry!

 

Šindy: Toto video kolem mě proletělo prokliknutím po částech a nyní jsem se k němu vrátil. Je to super video na nasátí pohody ze skateboardingu. Některé části mne bavily víc, některé míň.  Pravděpodobně ale jako nakopávačka před skateboardingem to pro mě nikdy nebude hehe. Možná až budu vyzrálý jako Hank (měl jsi na mysli přezrálý jako Hank, ne? Pozn. Kopa).

 

 

DANOVY UDÁLOSTI 2015:

 

Kreativita, no comply, wallie a plno newyorských videí:

Jistě jste postřehli, že rok se nesl v oldschoolovém duchu. Začalo se více jezdit no comply, wallie na úplně čemkoliv, slappy grindy. Známé i neznámé crew vydaly nespočet různých montáží v newyorském duchu, jako třeba nejproduktivnější parta okolo kameramana Johna Wilsona. 20 videí za rok není úplně málo.

Co si myslíte o tom, že začalo mít své kouzlo točit jednoduché sérky a ty největší blbosti? Jak dlouho to asi vydrží? Odstartoval vše Cherrington efekt díky Supreme videu Cherry z roku 2014? Jak se k takovému skateboardingu stavíte? Kopa: Co si budeme namlouvat, my si nad VX1000 edity a newyorskými videi plné kreativity a neobvyklých spotů honíme až až.

 

Hank: Já si nad NY videama honím bambusáka už od roku 1995 (ah ti skejťáci, místo porna sledují videa s kusem dřeva a 4 kolečky pozn. Daniel). Vždycky byli jiný, měli svoji atmosféru a triky se tam dělali jako teď. Bohužel je smutný, že to začalo dost lidí napodobovat a Cherry to rozhodně neodstartovalo. Ale ono to zas přejde a NY styl zas bude jen jeden.

 

Kopa: Určitě vznikl takový nový styl skateboardingu, kdy před pěti lety se každý hlavně snažil udělat co nejvíc technický trik, nebo dát triky na co největším railu, nebo schodech. Teď ale stačí najít něčím zajímavý spot i když to je jen třeba požární hydrant, nebo samotná zeď a nějaké wallie atd vypadá nejlíp. Co mě ale trochu štve a na druhou stranu mě to i baví, že se objevilo i plno fake stylů, kteří se za každou cenu snaží napodobit styl Supreme, Polar apod. a musím říct, že některým to fakt nejde hehe.

 

Šindy: Toto jde uplně mimo mě. Mám na mysli hlavně NY videa, kterých dříve bylo málo a díval jsem se na to a teď když to všude vidím, už na to ani neklikám.  Co se týče wallíček atd. tak to znát je a baví to snad každého jen tak si blbnout. Jen pak člověk zjistí, že to není úplně easy jak to vypadá na videu.  Pokud chcete vidět, kde to v ČR opravdu umí a navíc to vypadá prostě nejlíp, tak se zajeďte podívat do Pardubic na plazu, kde je partička kolem Dominika Modruňky. Ucáknete si!!

 

 

Ishod Wair vyslal do světa 4 full party a vyhlášení SOTY 2015:

Ishod Wair je nezastavitelný. To dokázal i v letošním roce, kdy nastřádal takové množství záběrů, jako někteří ani za celý svůj život. Ke čtyřem full partům (Sabotage 4, PUSH, Told Ya, iPhone video) musíme připočíst nepochopitelnou footage z Real videa Through and Through a Fourstar tour po Evropě Obstuse Moments a další menší edity.

Napadá vás někdo produktivnější? Myslíte si, že by si zasloužil být skaterem of the year i letos? Bylo pro vás vyhlášení SOTY překvapením? Pro Trávu: My víme, že jsi největší fanda Fucking Awesome/Hockey a určitě Ti ukápla slza, že to vyhrál AVE.

 

Hank: Rozhodně nejsem největší fanda FA/Hockey. To mám jiný koně. Ale prostě je super jak to dělaj. Bez webu, instagramu, FB, ofiko teamu. Já zastávám heslo „Čeho je moc, toho je příliš“ takže sem Ishodových pártů viděl tak půlku (nevíš, o co přicházíš pozn. Daniel). Je to něco jak loni Joslin. Tohle mě prostě nebaví.

 

Kopa: Já už se k SOTY vyjádřil, ale když se to tak veme, tak jsem ani překvapený nebyl. Přijde mi, jakoby bylo vždycky předem dané, kdo SOTY bude. Hlasují o tom lidi a nechce se mi věřit, že v dnešní Nike době je tolik lidí, kteří uznávají lidi jako AVE atd a hlasovali pro něho, než třeba pro své oblíbené Street League skaters. Jestli si ho ale fakt odhlasovali lidi, tak ten skateboarding ještě není tak úplně v prdeli.

 

Šindy: Ishod, s věčným úsměvem na tváři, si skateboarding prostě užívá a stačí, aby v jeho přítomnosti byla jen zapnutá kamera a vznikne z toho magory záběrů. Pak si může střihnout třeba 10 partů. Podobně produktivní byl třeba Joslin nebo Gustavo. Čeho je ale moc, je někdy příliš a proto ani já všechny party neviděl.  Jak jsem psal výše, SOTY asi není jen o partech.

 

 

Mark Suciu a video Civil Liberty:

Mark Suciu se letos dočkal svého prvního pro modelu u Adidas. Po jeho boku stál kameraman Chris Mulhern a ti stvořili úžasný umělecký snímek s názvem Civil Liberty. Ten diváka provede Philadelphií, New Yorkem a Washingtonem D.C. a jejich historií. Hoši, pro mě za mě je to jedno z videí, na které můžu koukat věčně a nikdy mě neomrzí. No jo, už jsem skoro jako GaryRogers, který by mu jeho rychlé nohy zulíbal. Kopa, neříkej, že ty taky ne!

Trávo, jak Tebe zaujalo nebo máš snad lepší kousek, kterým Civil Liberty přebiješ? Sem s ním. No dobře, možná ještě Pulizziho „Lurk Hard“ nebo Milesův part v LRG 1947. Jaké video nejvíce dostalo vás?

 

Hank: Mark Suciu je samozřejmě neskutečně nadupanej. Ale na mě už je tohle video moc přeumělkovaný. Za mě to letos vyhrál Stephen Lawyer se svým welcomem do Sk8Mafie (sto lidí, sto chutí pozn. Daniel). Celý to bylo natočený jako „toč mě, něco vrátím“ a všechno byla ultra bomba v nejlepším stylu.

 

Kopa: Nějak nevím, jestli bych se k tomu vůbec měl vyjadřovat, aby pak lidi nezačali pochybovat o mé sexuální orientaci haha (neboj o ní nikdo nepochybuje pozn. Hank) (Kopa, myslím, že už to nemá smysl dále skrývat pozn. Daniel). Marka Suciu miluju a ve spojení s Chrisem Mulhernem je to vždycky neskutečné dílo, plné neskutečné inspirace a Civil Liberty je prostě dokonalý kousek! Víc už ho snad může milovat jen Gary Rogers, ale to pochybuju.

 

Šindy: Tady mne Kopa a Dan ukamenují (Kamaráde, my jsme spolu skončili pozn. Kopa). Vůbec sem nevěděl, že takové video vyšlo. To je ta záplava videí na internetu, kdy vše rychle zapadne do propadliště dějin. Ale musím uznat, že to je pecka. Pohodové ježdění, pár slov k tomu, výborně natočený a super hudební podklad.  Pro mě za tento rok ale partově vyhrál Carlos Ribeiro. Jak Primitive skateboarding, tak LRG part.

 

 

ŠINDYHO UDÁLOSTI 2015:

 

Slováci za Primitive skateboarding:

Ať chceme nebo ne, Slováci jsou prostě v tom světovým skateboardingu více vidět než Češi a důkazem je i to, že značka P-Roda, Primitive skateboarding, si do svých řad vybrala právě dva Slováky. Jmenovitě to jsou Marek Zápražný a po něm následoval Roman Lišivka. Konkrétně Makak (přezdívka Romana Lišivky pozn. red.) se během minulého roku vyšvihnul ještě víc než v předchozích letech. Jelikož většinu času tráví v Barceloně a podíval se i za velkou louži, je to na jeho skateboardingu vidět. A bylo ho vidět všude možně, dokonce i na Street League kanálu. Držím pěsti, ať se oba dva propracují do AM a třeba někdy PRO teamu.

Čím myslíte, že to je, že jsou Slováci v tomto směru úspěšnější? Máte mezi Čechy někoho, kdo by to mohl také zvládnout?

 

Daniel D: Oba si to zaslouží, a ne že ne. Poctivě si to vyskejtovali. Musí být šílený pocit jezdit po boku jmen jako P-Rod, Ribeiro atd. Má na to dá se říct každý, ale je třeba brát v potaz, že to není jen o závodech. Doufám, že takový Pašík se kromě třetího místa v PRodově soutěži posune dál!

 

Kopa: Já se těmto dvoum klukům jenom klaním! Jsou důkazem toho, že závody ve světě nikoho nezajímají a dveře odsud nevedou skrz ně, ale naopak je to o tom vycestovat, poznat tyto lidi osobně, skejtovat s nimi a když skejtuješ, jak skejtuješ, tak to časem přijde a právě Marek s Makakem jsou toho největším důkazem. Jinak myslím, že mezi Čechy taky máme své adepty, ale když budou pořád jen zalezlí v ČR, tak to nikam nedotáhnou. Proto v tomhle uznávám Tomáše Vintra, který se dokáže prodat a díky tomu si může žít ten skejtový sen.

 

Hank: Já tohle říkám už dlouho, určitě bych zmínil i to, že Peter Molec je profík. A čím to je? No trochu mi to připomíná Brazilce, který taky drtěj v podmínkách, který jsou uplně k hovnu a tohle je cesta jak se z toho dostat ven…do světa. V Čechách už to mohlo dokázat víc lidí, ale vždy vyhrálo typicky český „mě to takhle stačí“.

 

 

Brazilci v DC shoes:

Brazilci byli vždy talentovaní a nad jejich skills občas zůstává rozum stát. V minulém roce ale určitá partička vyčnívala nad těmi ostatními. V čele s Felipe ´´perfekcionistou´´ Gustavem, Carlosem ´´králem popu´´ Iqui a Tiagem ´´všestranným mega stylistou´´Lemosem jsem si při každým jejich počinu sedal na prdel. Všechny tři spojuje značka DC Shoes a právě tito tři, doplněni o Thaynana Costu, natočili našlapaný video DE LA CALLE/DA RUA. Každý má part plný super triků a v průběhu roku mi přišlo, že se prostě DC Shoes motalo hlavně kolem Brazílie.

Kdo z této partičky Vás bavil nejvíc a čím si vás získal?

 

Daniel D: Brazilci byli vždycky jinde. Tiago světlo světa spatřil ve We Are Blood a každý věděl, že půjde nahoru. „everything switch“, asi tak nějak bych ho popsal. Ten ss fs crook? Úlet! Nejvíce mě ale zaujal právě Thaynan a to svou kreativitou a stylem. Poprvé jsem na něj narazil tuším z DC Embassy a ze závodů. Z té čtyřky vyčnívá a to se mi líbí.

 

Kopa: Mě baví odjakživa skateboarding Thaynana Costy. Jeho výběr triků vždycky překvapí a vypadá, že si skateboarding nonstop užívá! Samozřejmě zbytek party je taky neskutečný a nad jejich popem a technickými skillz mi zůstává rozum stát. Těžko říct, čí part mě bavil nejvíc, protože fakt každý měl něco do sebe a bylo tam tolik bangerů, že jsem je ani nestačil spočítat..

 

Hank: Kromě Gustava, kterej mě nebavil nikdy, tak všichni. Úplně skvělý video. Nemám víc co bych dodal.

 

 

WE ARE BLOOD video:

Video, které ve světě nemá obdoby. Má své příznivce ale i odpůrce. Každopádně je to věc, která byla pro skateboarding, dle mého zlomová. Je možné, že do budoucna se budou točit další a další videa, která budou mít mega rozpočty, díky čemuž se natočí skateboarding na těch nejneobvyklejších místech. Příkladem může být přistávací plošina pro helikoptéry v Abu Dhabi, jako je tomu právě ve videu WE ARE BLOOD.  Tento trend je vidět už nyní ve snowboardingu, kdy video nemá za cíl upoutat pouze snowboardisty, ale i širší veřejnost. Pro mě bylo WE ARE BLOOD jak po skejtové stránce, tak hlavně po filmařské stránce něco úžasného.

Budou se do budoucna točit podobná videa a jste vůbec příznivci tohoto typu skate videí?

 

Daniel D: Počkat, We Are Blood má své odpůrce? To ani nejde! Je to jako film, ve kterém se pořád jen sketuje a a vůbec ne špatně, co víc si přát. Je to perfektní kousek. Nezapomenu na moment, kdy udělal Chris Colbourn ss nosegrind flip out na střeše Abu Dhabi. To bylo pro mě úžasné završení. Jsem příznivce jak těchto vysokonákladových HD videí, tak i VX footage a myslím, že každý bude jenom rád, když vyjdou další bomby jako tato. Ale ne zas tak často.

 

Kopa: Já jsem příznivce každého typu skate videa, ať už je to VX, HD, nebo film jako We are Blood. Co jsem četl komenty různě na youtube atd, tak mi přijde, že odpůrce to má jen v ČR. Pro mě to byl prostě úžasný film, na kterém pracoval celý filmový štáb a takové video není směřováno pouze na skatery, ale i pro širokou veřejnost. Takže za mě palec nahoru a těším se na další Nike video v rukách Ty Evanse! (A tak těším se že! A jsem zvědav, pro koho bude točit Jason Hernandez pozn. Daniel)

 

Hank: Já sem na tohle video psal recenzi, takže můj názor na něj asi znáte, kdo ne ať si ho přečte na tomhle odkaze. Jinak ovšem doufám, že se z takových videí nestane masová záležitost. Jednou za 10 let by to stačilo.