Lucerna Music Bar se ponoří do psychedelie s The Brian Jonestown Massacre

Poslední srpnový den vystoupí v Praze kapela se zvláštním názvem The Brian Jonestown Massacre. Jméno si kapela dala na počest kytaristy Rolling Stones a jeho vlivu  v představování východní kultury a hudby světu západního rock & rollu. V Praze vystoupila naposledy v roce 2014 ve Futuru a zanechala vynikající dojem.

Tentokrát zamíří 31. srpna do Lucerna Music Baru. Vstupenky za 350,- Kč + poplatky budou v předprodejích na www.goout.cz a v sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal od středy 25. 5. 2016. Na místě v den koncertu pak za 450,- Kč.

 

V řadách The Brian Jonestown Massacre se během pěti let od jejich vzniku vystřídalo na čtyřicet členů, ale v jejím středu vždy stál zpěvák a kytarista Anton Newcombe, který spolupracoval například s The Dandy Warhols nebo Dead Meadow. V roce 1995 kapela nahrála svůj debut ovlivněný shoegaze nazvaný Methodrone. Následovalo album Spacegirl and Other Favorites, které vyšlo na jejich vlastním labelu Tangible počátkem roku 1996 a bylo prvním ze čtyř LP Brian Jonestown Massacre, která byla toho roku vydána. Následovalo skvostné album Their Satanic Majesties‘ Second Request, pocta psychedelickému období Stones, ve studiu naživo nahrané Take It from the Man! a konečně Thank God for Mental Illness, deska se silnými vlivy country a blues.

 

V roce 1997 BJM vydali album Give It Back! Po podepsání smlouvy s TVT vyšlo další rok Strung Out in Heaven, ale gramofirma se se skupinou rozloučila kvůli jejich excentrickým eskapádám.  V roce 2001 se po několika EP kapela vrací s Bravery Repetition and Noise v distribuci Bomp. And This Is Our Music vychází v roce 2003. V roce 2004 dosahují The Brian Jonestown Massacre pomyslného vrcholu své kariéry díky cenami ověnčenému dokumentu DIG!, který ukazuje spory Newcombea a Courtney Taylora, frontmana The Dandy Warhols. EP The We Are the Radio vyšlo v srpnu 2005.

 

Anton Newcombe v roce 2008 založil svůj label ‘A Recordings’ a vydal My Bloody Underground v úplně novém obsazení s vlivy shoegaze a noise popu. Who Killed Sgt Pepper? vyšlo v roce 2009 – jako stream a oficiálně pak v únoru 2010.

 

Kapela koncertovala ve stejném roce v Australásii, Japonsku, Severní Americe & Evropě. Koncem roku 2010 Newcombe dokončil nahrávací studio v Berlíně a v roce 2011 se skupinou vydali své třinácté album “Aufheben”, kterým podpořili turné po Austrálii, USA & Evropě.

 

V roce 2014 The Brian Jonestown Massacre nahráli desku ‘Revelation’ a v rámci turné k tomuto albu vystoupili i v Praze.

 

Vstupenky na letošní koncert je možné zakoupit zde: https://goout.cz/cs/listky/the-brian-jonestown-massacre/xfn/

 

Více info: 

www.thebrianjonestownmassacre.com

www.facebook.com/Brian-Jonestown-Massacre

www.futurum.musicbar.cz

www.facebook.com/futurum

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Autor: Hank Rubrika: Uncategorized