Paradise Sk8 Contest opět oživil Turnov

V Turnově, tam kde je vstupní brána do Českýho ráje, tam je Maškova zahrada ve který se kromě koupaliště a pump tracku nachází i betonová plaza, která každoročně, začátkem června ožívá díky Paradise Sk8 Contestu.

 

Text: Sváťa Vorel

Video: Kuba Beneš

Foto: František Pecina

 

 

Turnovský beton dostal začátkem června zase do těla. Konal se tu 4. ročník Paradise sk8 contestu. Připravy proběhly už v pátek a tak si prvni nedočkavci mohli potránovat a dát  pivko ještě večer před závodem.

 

Sobotni ráno bylo poněkud dramatické. Po celé ČR nejenže obcházel bubák jménem Covid-19, ale taky oblačnost, která nás zásobovala vodou. Skaters volali co a jak, takže jsme to hecovali s vírou, že se oblaka rozestoupí a pustí nám trochu toho sluníčka.

 

 

A stalo se. Po pravém poledni se mohlo začít stírat a v půl druhý byli všichni ready na kvaldu. Začalo se kategorií do 15 let. V té zabíjel nejvíc loňský vítěz Olcek Harbich z České Lípy, Standa Bém ze Semil a Matyáš Kvíčala z Turnova.

 

Po nich nastoupili borci nad 15 let a začalo peklo. Padaly tricky, ktery turnovský skatepark ještě nezažil, takže atmosféra byla obrovská. Do finále postoupilo osm riders. Ale po kvaldě nám počasi udělalo zase bububu a dostali jsme menší spršku. To ale borce neodradilo, chopili se gumostěrek a skatepark byl za 20 minut ready na finále.

 

 

Kluci do 15 let si udrželi svoje místa, tak jak postoupili z kvaldy. Olcek vyhrál, ale to mu nestačilo a ještě si to rozdal s klukama nad 15 let, kde se probojoval taky do finále. Tam padaly bomby, že to zamotalo hlavu nejednomu porotci. Vítězstvi vybojoval synek zo Slovenskej republiky Kristián Nguyen, majitel krásnýho stylu, ale taky největšího ollie. Přeskočil laťku ve výšce 91 cm. O diktát se postarali i Martin „Smouví“ Smolák a Honza Malý, kteří se podělili o první tři místa ve streetu, tak v besttricku.

 

Letošní ročnik byl zatím nejnadupanější. Po vyhlášení výsledků nastoupila turnovská kapela Banaopank a after byla v plném proudu. Zahráli ještě Píčáci a Tribal Force. Hudebni produkce končila ve 22:30 a všechno se řádně zapilo pivem. Tímto děkujem všem zúčastněným, Maškově zahradě (Tomáš Špinka) za pomoc s realizací a samozřejmě všem sponzorům za finanční podporu a hodnotné ceny.

 

Těšíme se zase za rok

 

 

Street do 15

 

1. Olcek Harbich (Česká Lípa)
2. Standa Bém (Semily)
3. Matyáš Kvíčala (Turnov)

 

Street nad 15

 

1. Kristián Nguyen (SR – Bánovce n. Bebravou)
2. Martin „Smouví“ Smolák (Praha)
3. Honza Malý (Praha)
4. Karel Raichl (Mladá Boleslav)
5. Honza Machačka (Jablonec nad Nisou)
6. Olcek Harbich (Česká Lípa)
7. Lukáš Náhlovský (Turnov)
8. Honza Bašný (Praha)

 

Ollie contest

Kristián Nguyen – 91 cm

 

Best trick

 

1. Martin „Smouví“ Smolák
2. Kristián Nguyen
3. Honza Malý

 

Paradise sk8 contest vol. 4

 

Autor: mutecrap Rubrika: Nezařazené