Podzimní Skate Punk Jam zve na report

Poslední venkovní závody letošního roku se konaly v kladenským betoňáku, kde dělalo krapet problémy počasí, ale jelikož punk´s not dead a na Skate Punk Jamu to platí obzvlášť, skejtovalo se krásně všem.

 

Text: Jan Bendl
Foto: Vašek Žalud
Video: Pavel Abrahám

 

Vloni bylo v srpnu vedro jako prase, tak jsme letos šoupli závody až na říjen no a to zase byla kosa a lilo. Ale tak jsme to ze soboty přehodili na neděli, kdy už nám to sluníčko vykouklo a Skate Punk Jam Kladno 2019 se mohl rozjet! Trochu jsme se báli, že se tím dost sníží účast, ale nestalo se. Snad jen ta divácká maličko.

 

Tomáš Javůrek ollie. / Foto: Vašek Žalud

Tomáš Javůrek ollie. / Foto: Vašek Žalud

 

Závodníku bylo ale požehnaně, a tak se někdy už před třináctou odpolední rozjel kvalifikační street jam mlaďasů do patnácti let. Kluků bylo hodně, takže jsme jim ještě udělali finále, kde to nejvíc zabil Denis Janeček, kterej bral první flek a k tomu ještě best trick za bigspin fs boro. Na paty mu pak šlapal druhej Matěj Dejdar a třetí Richard Březina.

 

Karel Raichl 50 - 50 grind. / Foto: Vašek Žalud

Karel Raichl 50 – 50 grind. / Foto: Vašek Žalud

 

Kvalda streetu chlapů byla o šestnácti lidech, z nichž se půlka probojovala do finále. Prvenství obhájil Kája Raichl, za ním byl opět Denis Janeček (ano, ten co vyhrál mladý!) a třetí další stálice týhle akce, Běloch. Letos jsme poprvé do programu zařadili i královskou disciplínu 35+, který se zúčastnili celý tři stařečci, z nichž to nejvíc měl najetý lokál Abe, pak Elis (jeho synátor závodil v mladejch, to je pecka rodinka!) a třetí byl Karel Kratochvíl.

 

Karel Raichl frontside crooked grind. / Foto: Vašek Žalud

Karel Raichl frontside crooked grind. / Foto: Vašek Žalud

 

No a pak se taky jel bazén, kde se pro velkou účast udělalo taky finále. Nejlíp se s tou kladenskou betonovou nesouměrnou zrůdou popasoval Martin Bryndač, druhej byl Martin Švec a třetí Kuba Jirásek. Podívaná to byla veliká, o bestricku ani nemluvě. Tam to rozsekl Záhul se svým bs borem rev přes děravou duhu.

 

Dan Eliášek nosegrind to backside lipslide. / Foto: Vašek Žalud

Dan Eliášek crookedgrind to backside lipslide. / Foto: Vašek Žalud

 

Samozřejmě jsme nezapomněli ani na deathrace, kde to nejrychlejc zakroužil Martin Švec a mohl se hned zahřát Jägřikem. Místo bestricku chlapů se jela kešovka na piknikáči, kterej jsme pro tuto akci specielně vyztužili, bo týden před akcí vypadal, že je to jeho poslední hodinka. Tak trochu jsme čekali, že už toho budou mít kucí za celý ten den v tý kose dost, ale nestalo se. Vopřeli se do toho a začaly padat bomby! Dokonce jsme museli jít ještě hrábnout do kasy, aby bylo z čeho borce kešovat. No posuďte sami z videjka, že to byl masakr.

 

 

Takže závěrem opět nezbývá než poděkovat všem skaterům, divákům, pomocníkům a pomocnicím a hernám a skateparku a svařáku a sponzorům…

 

No a zase za rok boyz nad girlz!!