Recenze Antihero Body Corporate: čím dál tím stejně

Ujal jsem se té příjemné povinnosti podívat se na poslední díl video reality show z pera autorů Antihero. Samozřejmě jsem neváhal se na nový Antihero video podívat, abych vám mohl sdělit své dojmy. Co si budeme povídat, všichni jsme viděli Destination Unknown a dosud o tom máme občas vlhký sny. Takže další podívaná z téhle dílny nemůže být špatná, no ne?

 

Začneme klasickou expozicí – stárnoucí Antihero team, kde najdeme klasické osazenstvo v němž nechybí Jeff Grosso, Peter Hewitt, Robbio Rosso, Chris Pfanner nebo Frank Gerwer pomalu ale jistě pumpuje do svých dodávkových vozů mladou krev. Nevím jistě, jestli je Grant Taylor pořád ještě považovaný za young blood, ale kdo v týhle škatulce rozhodně je je Dan Van der Linden, který rodičům musel doma výlety s Antihero vykresilt v nejrůžovějších barvách, protože jinak není možný, že by někdo příčetnej pustil svý dítě na tour s takovouhle partou hovad.

 

No nic. Lokace a děj se odehrává na Novém Zélandu, kde bychom v úvodní scénce s paní, které se nelíbí, že chlapci a chlapi provozují skateboarding na její příjezdové cestě, která ale ve výsledku nepatří jí, ale nějaké korporaci (odtud body corporate)… no nevim, asi mi v tom rozhovoru něco uniklo.

 

Co do kvality výstupu se od dob Tent City nic nemění. Abych klukům nekřivdil, tak se jednou za 5 minut objeví nějaký HD záběr, takže buď konečně investovali do kamery, nebo točili iPhonem…kdoví. Nicméně 16mm feeling je to, co máme na AH videích přeci nejradši, ne?

 

A než se dostaneme k tomu hlavnímu (skejtbordink) ještě věc, která celýmu tomuhle videu vlastně nejvíc ubírá na kvalitě: klasický léty osvědčený scénář: zabíječka na streetu – střih – zabíječka v oldschool betonovým parku- střih – scénky z dodávky – střih skateboarding v šílenejch bowlech…je tentokrát obohacen nepříliš povedenou vložkou, kde se postupně všichni členové dodávky ve sterilním prostředí (asi aby byla zpověď intimější) rozvypráví o tom, jak vlastně ke skateboardingu přišli.

 

Nápad jistě dobrý. Výsledek úplně dobrý není a to z jednoho prostýho důvodu: když necháš skejťáka vyprávět příběh o tom, jak začal skejtovat, většinou se dřív nebo později dostane do šablony 3-5 příběhů s označením „Jak jsem začal skejtovat“. Na tomhle poli dokonce ani hveždy z Antihero nemají moc čím přispět, takže se z toho stane takové to nezáživné žvatlání: „Chtěl jsem být jako cool kids…“, „byl jsem outsider, protože jsem jezdil na skejtu…“, „Doma jsme měli problémy, tak jsem utíkal a skateboarding bylo místo, kde jsem se reazlizoval…“

 

Asi už jsem starej cynickej idiot, ale tohle prostě zaznívá v každým druhým rozhovoru, takže za tohle bohužel palec dolů.

Za co má naopak Body Corporate největší plus je přítomnost Antihero maskota Franka Gerwera v dodávce. Upřímně řečeno, nedokážu si představit vtipnějšího člověka, se kterým jet na skejtovej trip. Takže celý video je proložený Frankovýma improvizovanýma songama s kytarovým doprovodem z dodávky, od táboráku…prostě všude zpívá píčoviny a je to fakt sranda. Tohle celý video zachránilo.

 

Jo a ten skateboarding no… Tak co chceš slyšet: težký hrubý spoty, bazény tak velký a prudký, že by ses jim vyhnul obloukem. Kachlový kopingy dlouze sténaj pod truckama s dávno vydřenou drážkou od nekonečnejch grindů. Ten mladej Linden jim do toho týmu pasuje jako málokdo a trošku tam starochy hecuje, aby jenom nelili. Grant tam prostě všude lítá tak, jak to umí jenom on. Peter Hewitt na svůj věk zabíjí tak, že si ho občas s Taylorem pletu. Frank Gerwer vrátí fs boro s pádem z mola a pak jedno moc hezký BS 360 ze schodů…. jinak mi asi nic moc dalšího neutkvělo.

 

Kdybych to měl nějak shrnout:

Antihero má jeden z nejlepších týmů profíků na světě. Není to ani kvůli tomu skejtování a trikům jako takovým (ačkoli v tomhle ohledu mají tak 99 bodů ze sta), ale jde primárně o to, že tyhle lidi narozdíl od jiných týmů skutečně působí jako parta kámošů. Prostě stany, dodávka, táboráky a společný session kdekoli a ne Red Bull kids v pětihvězdě na exhibici v Shenzenu. Ačkoli jsem na video nakydal trošku hnoje a musím prostě říct, že mám od Antihero produkce jiné video favority, hrozně moc se mi líbí, že si to tihle pánové a jejich nová generace jedou pořád ve stejném stylu. Všechna čest!