Nedělní finále na Mystic Sk8 Cup 2021!

Vydáno: 05.09.2021

Neděle 5.9. a s ní i závěr letošního závodu Mystic Sk8 Cup 2021, doufáme že jste si užili včerejší NOFX, nedělní Wohnout a samozřejmě super skateboarding!

Zde najdeš náš páteční report najdeš i s fotogalerií na tomto odkazu a sobotní report najdeš zde

KOMPLETNÍ ZÁZNAM NEDĚLNÍCH ZÁVODŮ:Ani jsme nemrknuli a poslední den Mysticu už je bohužel tady. Už chvíli po poledni se začaly plnit tribuny, aby nikomu neutekl začátek našlapaných semifinálových heatů, ze kterých vzešla finálová dvanáctka nejlepších.

Semifinále se jelo formou dvou jízd a už od samotného začátku to tam pořádně lítalo. Z šesti heatů se nakonec vybrala nejlepší dvanáctka. Semifinále ovládl Rišo Tury, který v celé jízdě nezkazil jediný trik a jeho flip in komba na railech mu přinesli první flek. O to se porval hlavně s druhým Ivanem Monteirem, který vracel v nejlepším stylu šrouby skoro na všem, a to včetně var noseslidu bigspin ven na mramorový bedně. Z našich řad se do finále probojoval taky Martin Pek (5. místo) a Maxim Habanec (11. místo). Kdo si zaslouží určitě zmínit, je Elias Heitmann. Ten toho moc nenatrénoval, vlezl do parku, dvakrát se rozjel a vyslal sérku ve skvělém stylu, kde odjel bs lip nahoru, impossible přes roh, impossible do lipa na áčku, nádherný kino a spoustu dalšího. Tahle jízda mu vynesla 8. flek a to i přesto, že mu pravý oko zdobí čerstvej monokl!

Nedělní bowl sliboval spoustu šílenství a taky se tak stalo. Totální madness a vyhajpovaní rideři, kteří si chtěli urvat pro sebe kousek místa a zajet tak svoje nejlepší věci. Už sobotní kvalifikace byla šílená a desítka jezdců, kteří se ze soboty probojovali do neděle byla zárukou kvality.

Všichni byli rozděleni do dvou heatů po pěti riderech a to podle výsledků ze včerejšího dne. Začínalo se od konce, aby celá soupiska postupně gradovala a přicházel jen lepší a lepší skateboarding.

V první pětce jsme se mohli těšit Eliase Nilsena, Jeana Pantalea, Viktora Solmonde, Dereka Scotta a Jasona Lijnzaala. Ve druhý pětce byli nastoupení Collin Graham, Jaime Mateu, Hempus Winberg, Steven Pineiro a Ivan Federico.

Dělat rozdíly mezi těmahle dvou heata by bylo zbytečný, protože se v týhle desítce potkala absolutní špička, kterou nám mohla letošní startovka nabídnout. Každej měl svoje specifický cesty, specifický i triky i všema oblíbený nesmyslný polety. Když k tomuhle všemu přidáme atmosféru, která je pro mystickej bowl typická a narvaná tribuna k prasknutí řádí, je to spojení, který ti navodí husí kůži a největší pocit štěstí. Tohle ještě chlapi přikrmili, když do bowlu vjížděli po dvou a občas i po třech a občas je od sebe dělili milimetry, občas došlo i ke střetu. Naštěstí se všechno obešlo bez zranění a skateboarding, kterej nám dneska v bowli nabídli, měl výbornou úroveň.

Na koho se nedostalo místo na tribuně, která mimochodem praskala ve švech, tak mohl sledovat celý dění na velkoplošný projekci na hlavní stagi v chill zóně. No a jestli někdo nemohl dojet ani na Štvanici, mohl si z pohodlí domova či cest pustit celej závod na netu, kde probíhal online přenos.

Mystickej bowl opět nabídl to, na co se každoročně těšíme a kvalita skateboardingu byla opět dokonalá. Rideři i diváci si celý contest, který brali zároveň i jako show, užili a oboustranná spolupráce riderů a obecenstva byla dokolaná. Díky a za rok opět!

Kdo si myslel, že semifinále bylo našlapaný, nemohl čekat, to co přijde během finále streetu. Protože hned od začátku finále bylo jasný, že tohle bude ještě o level jinde. Vypisovat všechny triky, které padly, by bylo asi na dva dny. Co (nebo spíš kdo) je ale potřeba zmínit, je určitě Ivan Monteiro, protože Ivan vrátil všechno, co si usmyslel - obě čistý jízdy, kde stihl odjet i nollie nosl noheel, var nosl bigspin nebo třeba bs 270 nosbl na áčku, a během bestricku šel už úplně mimo (bs 270 lip 270 ven na railu z kopce, var noseblunt na stejném railu nebo třeba nosl noheel na bariéře. Ivan Monteiro si tak vyjel zaslouženě první flek. 

Když už jsme u bariéry, nejde nezmínit Adriana Bularda a jeho bigflip fs boro! To přispělo k jeho celkově pátému místu. Druhý místo si pro sebe urval Mauro Iglesias, který vrátil během jízdy crux nokick na railu na áčku a během best tricků to posunul i o nollie do. Kromě toho stihl vrátit na railu ss flip fs boro nebo kino fs boro na bariéře. Třetí flek nebral nikdo jiný než Rišo Tury za své heelflip komba - jízdu ze semi Rišo vylepšil ještě o bigheel boro. 

Maxim Habanec si nakonec vyjel čtvrtý flek, kdy vracel v čisté jízdě i var do grindu na hubbě nebo krásný var přes hydrant. Během best tricku pak vrátil i bigspin heel boro na railu dolů, transfer do noseblunt na centrálu nebo třeba var nosegrind na hubbě. Na šestém místě potom skončil Santino Exenbererger, který celý den ukazoval totální stylovky, jako třeba ollie body varial přes transfer z rádiusu během jízdy nebo krásný kino body varial přes hydrant! Takhle bysme mohli pokračovat asi na dalších pět stránek, protože dnešní finále bylo totální přestřel!

Street TOP 3. foto: Dan Dujsík
Bowl TOP 3. foto: Dan Dujsík
Ladies STREET TOP 3. foto: Dan Dujsík
Bowl LADIES. foto: Dan DujsíkVýsledkové listiny Mystic Sk8 Cup 2021:Hampus Winberg frontside crailslide. / foto: Jirka Novosád
Viktor Solmunde.  / foto: Jirka Novosád
Maxim Habanec frontside lipslide. / foto: Jirka Novosád
Ivan Monteiro backside 270 noseblunt. / foto: Jirka Novosád
Viktor Solmunde. / foto: Jirka Novosád
Ivan Frederico.  / foto: Jirka Novosád